Дайджест політичних подій Вінниччини 19 – 25 лютого 2018 року

Ключовою подією тижня на Вінниччині стало встановлення на площі Небесної Сотні «Дерева Свободи» на честь загиблих «майданівців». Перед цим було демонтовано самовільно встановлену конструкцію пластикового погруддя Тараса Шевченка.

Погруддя вийшли захищати до 30 осіб. Жодного відомого політика на площі так і не з’явилося. Не зважаючи на те, що декілька днів тому народний депутат Павло Кишкар («Самопоміч») назвав погруддя своєю «приватною власністю». А керівник обласної організації «Батьківщини» Людмила Щербаківська заявляла: «Шевченку на Театральній бути!»

Захисту і підтримки від політиків, які спровокували їх на порушення правопорядку, прихильники погруддя не отримали. А більшість активних користувачів соціальних мереж, які називають себе «активістами Майдану» і також виступали проти пам’ятника Небесній Сотні, теж залишилися вдома.

Насамкінець усіх, хто вийшов захищати придбане у магазині погруддя, назвали «провокаторами».

«Свої» відвернулися, а громада не підтримала.

Саме відкриття відбулося спокійно, за великої кількості присутніх. У заході взяли участь родини 30 загиблих на Майдані Незалежності у Києві людей.

Вінницькі «активісти», зриваючи власну злобу і безсилля, обізвали їх «запроданцями за 30 сребреників», а усіх інших присутніх – «бюджетним бидлом».

«Активісти» (інша група) проявили себе ще раз, коли принесли під адміністративну будівлю ОДА шини. Зо два десятків чоловіків посварилися і навіть поштовхалися з поліцією, але запалювати не стали. Вимоги – розглянути законопроект про імпічмент Президенту.

Згодом зʼясувалося, що активісти належать до руху «Визволення», «у багажі» якого уже є декілька акцій під гучними назвами.

Але, якщо на Закарпатті дійшло до справжньої бійки, то у Вінниці справа звелася до чергових погроз.

Справу владнав заступник голови обласної держадмінсітрації Крученюк: «Колеги, ми разом з Вадимом зараз підемо, завізуємо. Такий порядок», – пояснив чиновник.

Поки активісти чекали зустрічі з чиновником, між ними і поліцією сталася невелика суперечка. Один з правоохоронців нібито штовхнув активістів. Незабаром чоловіки розібралися в ситуації, і в застосуванні сили потреби не було.

Лихоманить обласну організацію «Батьківщини». Спочатку, виплескуючи у соціальні мережі праведний гнів з приводу ситуації з погруддям Шевченка, депутат обласної ради Тетяна Редько зізналася, що є «офіцером спецоперацій». При тому, що подібну кваліфікацію вона могла набути винятково у лавах КДБ.

А згодом міська організація «Батьківщини» «відзначилася» партійною конференцією, на яку декілька десятків молодиків у камуфляжі пропускали лише «потрібних» осіб. До яких, як виявилося, не належить депутат Вінницької міської ради Вадим Кудияров.
Кудияров образився і розповів про це у соціальній мережі.

Кудияров Вадим:

“Людмила Щербаківська, поясніть будь ласка, чому не запросили голів осередків Батьківщини молодої на міську звітно-виборну конференцію партійної організації? Чому не запросили мене як депутата міської ради та члена Бюро на конференцію? Чому конференція відбулася таємно та під охороною?”

«Кудияров Вадим: Леся Мороз, буду ласка не видаляйте коментарі, а краще допоможіть розібратися».

За декілька років перебування у «Батьківщині» Кудияров так і не зрозумів таємних механізмів внутрішнього функціонування партії «біло-сердешних». А, отже, уже і не зрозуміє.

Найкраще у цій ситуації почувалася депутатка міської ради від тієї ж політичної сили Ганна Давиденко. Молода ректорка с користю для себе провела пізнавальне турне по США. І, повернувшись, зізналася у «любові до України та рідної Вінниці».

На відміну від «Батьківщини» вінницький «БПП» не видно і не чути. Тому і скандалів немає. Натомість видно народних депутатів від нього, які, фігуруючи у ЗМІ, не надто рекламують власну партійну належність.

Чути Сергія Кудлаєнка, який, коментуючи підвищення пенсій військовослужбовцям, декілька разів згадав ініціативи В. Б. Гройсмана.

Чути Геннадія Ткачука, який також згадує про конструктивну діяльність уряду.

Чути про Людмилу Станіславенко.

Носяться з червоно-чорним прапором «свободівці».

Як і раніше у коматозному стані перебувають обласні структури «Самопомічі» і «РПЛ»
29 квітня будуть обирати селищного голову Тростянецької ОТГ нa Вінниччині. До неї увійшли: Тростянецькa селищнa рaдa (смт Тростянець), Демидівськa сільськa рaдa (село Демидівкa). На тлі розмов про дострокові парламентські вибори – чудовий шанс для місцевих організацій політичних партій продемонструвати власну боєготовність.
У випадку, якщо такі розмови мають під собою підстави, то нескладно буде спрогнозувати, що вінницькі організації політичних партій, як і абсолютна більшість політиків до виборчого процесу не готові взагалі.

Віталій Горковчук

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net