Екс-керівник СБУ зустрівся з вінницькими соратниками та журналістами в якості майбутнього кандидата в президенти

Зазначимо, що Валентин Наливайченко заявив про своє бажання самостійно без підтримки будь-яких політичних сил «йти в президенти». Хоча на сьогодні він не є офіційним кандидатом, але де-факто саме в рамках передвиборчого туру, який триває вже два місяці, політик завітав до Вінниці та розповів про своє бачення «переформатування» України.

Потрібно віддати належне Валентину Наливайченко, він утримався від глобальної критики нинішньої влади та запропонував кроки вирішення найактуальнішої для України проблеми – припинення війни і відновлення територіальної цілосності.

Його план відновлення миру передбачає кілька складових. Перш за все – гуманітарна – повернення полонених, ідентифікація тіл загиблих і розшук зниклих безвісти.
Для вирішення цих питань буде створено Національний центр звільнення заручників, який працюватиме за підтримки міжнародних інституцій та українських волонтерських організації. Зокрема, ООН, ОБСЄ, НАТО, організацій «Лікарі без кордонів», Міжнародної асамблеї матерів та інших.

Валентин Наливайченко нагадав, що на сьогодні кількість загиблих і зниклих без вісти вінничан складає 279 осіб, і в моргах Дніпра і Харкова ще є не ідентифіковані тіла.

Другим і найбільш важливим саме для врегулювання конфлікту на Донбасі має стати нова Угода з відновлення миру та деокупації, яку потрібно прийняти замість «мертвих» Мінських Угод. Критики зазнав також і Нормандський формат.

Взірцем для наслідування у врегулюванні конфлікту Валентин Наливайченко «корейський варіант». Тобто те, як проблему вирішили на Корейському пів-острові, де війна тривала майже 50 років, а нині стосунки починають налагоджуватись.

Тож, власне, приклад є, тому Україна має ініціювати таку нову угоду за підтримки США та найбільш сильних країн ЄС. Участь Російської Федерації у такому форматі не передбачається.

Щодо країн ЄС, то майбутній кандидат у президенти, назвав Францію та Німеччину, як найбільш потужні країни євроспільноти. Він також зазначив, що перемовини з ними мають бути «не паркетними», як, зокрема, це було нещодавно під час зустрічі лідерів на відзначенні у Парижі 100-річчя Першої світової війни, а жорсткими і навіть неприємними для наших європейських партнерів.

Це пов’язано з половинчастою політикою ЄС в українському питанні, з одного боку вони підтримують санкції проти РФ, з іншого беруть участь у будівництві Північного потоку.
Звичайно, було б непогано говорити з позиції сили, але на сьогодні цей формат може бути дещо ризикованим (авт.).

Валентин Наливайченко повідомив, що вже найближчим часом завітає до США, де презентуватиме «План відновлення миру» та спілкуватиметься, а згодом і Європу.
На запитання журналістів, що робитиме з Путіним, Валентин Наливайченко ще раз наголосив:

«Я вважаю, що з Путіним зустрічатися не потрібно».

Власне це були основні тези майбутнього кандидата в президенти. Інші теми – зняття недоторканності, лібералізація преси, спрощення процедури надання ліцензій на радіочастоти для активізації боротьби в інформаційній війні.

На економічному фронті – боротьба з корупцією у вищих ешелонах влади, як внутрішнім ворогом держави та повернення заробітчан, особливо молодих, в Україну.

Валентин Наливайченко також наголосив, що усі гроші з офшорів мають бути повернуті в Україну і вони будуть повернуті, усіма посадовцями, починаючи від Петра Лазаренка і закінчуючи Петром Порошенком.

Також Валентин Наливайченко наголосив, що робить ставку на громадських активістів, власне він і сам є таким – очільником громадсько-політичного руху «Справедливість».

«Я вважаю, що ера політичних партій минула, тож маємо лише політичних партнерів, їх на сьогодні 212 – це громадські організації, волонтери, ветерани», – зазначив майбутній кандидат у президенти.

Щодо персоніфікації осіб, то з вінничан можна назвати генерал-майора Василя Вовка та власника юридичної фірми, адвоката Романа Корченюка, який очолює осередок «Справедливості» у Вінницькій області.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net