Як влада з опозицією на президії обласної Ради сценку про імпічмент розіграли

Вчора наше видання опублікувало аналітичний прогноз, що вінницька опозиція спробує скористатись публічним майданчиком (сесійною залою Вінницької обласної Ради) і під прицілом численних представників ЗМІ не тільки виконає завдання партійних лідерів, а й використає інформаційний привід для покращення електоральних уподобань на користь опозиційних кандидатів в президенти.

В цьому ж матеріалі Чи вдарить вінницька опозиція імпічментом по сесії? ми спрогнозували й незадовільне виконання такої ініціативи місцевою опозицією. І перший прогноз (про підняття теми імпічменту), і другий прогноз (про його саботаж, чи незадовільне виконання) справдився вже сьогодні на всі 100%.

Сьогодні відбулося засідання президії Вінницької обласної Ради. 21 депутат, а саме стільки було присутніх в залі, мали розглянути та затвердити порядок денний роботи чергової 37 сесії обласної Ради, запланованої на наступний тиждень.

На президії депутати зробили кілька заяв, серед яких були і політичні.

Зокрема, депутат фракції «Батьківщина» Владислав Рой запропонував внести до порядку денного чергової сесії обласної Ради звернення «Про негайний початок процедури імпічменту Президенту України Петру Порошенку у зв‘язку з державною зрадою та торгівлею на крові».

Всі присутні, в першу чергу представники ОДА та фракції “Блок Петра Порошенка”, напрочуд спокійно поставились як до пропозиції, так і до гучного, з огляду на презумпцію невинуватості, «формулювання». Ні тобі обурень, ні публічних заперечень, словом жодних дискусій. Питання безперешкодно поставили на голосування і отримали результат 7:7.

Семеро проголосували «за», семеро – «проти».

Нажаль, противники і союзники “імпічменту” залишились невідомими для присутніх. Система не відобразила на табло результатів поіменного голосування.

В черговий раз у Вінницькій області не знайшлось бажаючих відкрито висловити свою підтримку президенту, навіть серед однопартійців Петра Порошенка присутніх в залі.

Хоча на президії було чимало членів БПП, серед яких і заступники голови обласної адміністрації Олександр Крученюк та Андрій Гижко.

Доволі пасивно вела себе і опозиція, в тому числі ініціатори з «Батьківщини». Жоден з «опозиціонерів» не здійняв галасу щодо результатів голосування, не наполягав на повторному голосуванні тощо. Хоча привід був очевидним. Система зафіксувала загальний результат 19 – (7 «за», 7 «проти», 1 «утримався», 4 «не голосували»).

В той же час кількість депутатів, які приймали участь у голосуванні з інших питань, дорівнювала 21-му.

Не переголосовувати, ні наполягати на «імпічменті» ніхто з “батьківщинівців” та представників інших фракцій не став.

Завершилась засідання голосуванням пропозицій депутатів щодо об‘єднання кількох однотипних пунктів порядку денного в один. Для оптимізації їх роботи, хоча в опозиції говорять, що для «оптового» прийняття рішень. Таким чином було зменшено кількість питань порядку денного зі 111 до 94.

Залишили на порядку денному питання про звернення депутатів обласної ради до депутатів ВР України щодо подолання вето на Закон №5495. Його намагались зняти у зв‘язку з тим, що звернення втратило актуальність.

Також було прийнято рішення про перенесення звіту Анатолія Олійника з пункту третього порядку денного на пункт перший. Члени президії вирішили, що розгляд на початку сесії «бюджетних питань» «принижує» голову обласної Ради Анатолія Олійника та їхній статус, як депутатів, в його особі.

Тож вирішили розпочати зі звіту, а потім вже розглядати бюджет.

Чи повернуться на сесії депутати до питання імпічменту? І хоча з огляду на таку пасивність, скоріше за все кожна зі сторін вже виконала «домашнє завдання» і може звітувати в столицю, саму дієву політтехнологію “чарівний пєндаль” ніхто не відміняв 😉

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net