Хто з вінничан хоче стати “Новим лідером”

Завершився перший етап проекту «Нові лідери», який має на меті зібрати з усієї України ідеї для пере загрузки та переформатування нашої держави.

Умови проекту прості – маєш ідею розкажи про неї людям, отримай приз.
Організатори визначили лише віковий критерій – 25 років, саме з такого віку можна зареєструвати свою заявку на сайті проекту. Після кількох етапів голосування за кращі проекти, в тому числі участь в телевізійному форматі конкурсу, переможець наприкінці осені має отримати грошову винагороду. Нажаль, організатори не вказали суму призового фонду, але нагородження відбуватиметься в ефірі одного з центральних каналів. Тож переможці матимуть гарну рекламу і потенційних інвесторів, готових інвестувати в їх креативні ідеї.

Нині завершився перший етап проекту – усі бажаючі зареєстрували свої заявки на сайті. Впродовж травня відбуватиметься голосування за 100 кращих проектів, потім кількість учасників зменшуватиметься до 50, аж поки не буде обрано одного.

Від Вінниччини стати «Новими лідерами» висловили бажання 27 учасників, серед яких є відомі вінничанам громадські активісти та лідери громадської думки, а є й такі, про яких ще ніхто не знає. Більшість авторів – чоловіки. Всього 5 жінок виявили бажання взяти участь в проекті. Що стосується освіти, то фактично усі випускники коледжів та університетів, які мають не одну а дві вищі освіти. Є засновники власного бізнесу та наймані працівники.

Наймолодші здобувачі мають 27 років. Найстаршому з тих, хто подав заявку 58 років, це робітник – слюсар-інструментальник 5 розряду. Кілька учасників, як чоловіків так і жінок, вирішили не вказувати свій вік. Більшість же знаходиться у віковому діапазоні від 35 до 45 років, тобто люди, які вже змогли в певній мірі реалізуватись як особистості, отримати не лише знання, але й досвід.

Нажаль, не всі учасники чітко вказали саме свій внесок у проект, не написали, що вони готові зробити саме сьогодні для того, щоб стати лідером.

Ось наприклад 27-річний Андрій Покрищук, пропонує розробити та реалізувати Програму зміна керівництва держави, шляхом приведення до влади компетентних людей, які будуть чесно служити народу України.

«Знайти та відібрати триста експертів, які представляють різні галузі суспільного життя. Критеріями відбору будуть: доброчесність, компетентність, інтелектуальні здібності, соціальні навички. До уваги будуть братися факти про отриману освіту, професійні досягнення, авторитет у колег, а також відгуки людей, які знають претендентів. Кожен з кандидатів має розробити програму модернізації галузі, яку представляє. Лідери не повинні впроваджувати політик, що знищуватимуть довкілля або загрожуватимуть інтересам майбутніх поколінь», – пише правник.

45-ти річний інженер Юрій Локотей з Вінницьких Хуторів теж мріє про «революцію» та такий собі техно-комунізм.

«Щиро прагну змінити систему суспільних відносин. Свої прагнення виклав в творах “ЕкоЛогічна економіка” та “Етична економіка”, які є опубліковані на моїй сторінці фейсбук. Створити прозору електронну суспільну систему балансового обліку та управління для можливості поетапного повного переходу на безготівкові взаєморозрахунки, що дозволить повернути довіру в суспільні відносини, усунути тіньову економіку та корупцію, покращити структури та можливості суспільного самоуправління завдяки можливості миттєвого прийняття рішень», – пише пан Юрій.

Його майже ровесник підполковник запасу Сергій Киян вважає, що з системою взаємовідносин потрібно щось робити, але мислить у більш практичній площині.

Колишній військовий пропонує «перегляд та затвердження тарифних сіток, коефіцієнтів посадових окладів, грошового забезпечення всіх державних органів» та «змінення фінансової системи держави».

Зміни суспільних відносин через крипто валюту та соціальні мережі бачить голова Фундації креативного бізнесу, експерт з креативних індустрій та підприємництва Руслан Анфілов.

Відомий вінничанин презентує себе «мисливцем» за головами та інноваційними ідеями. «Співавтор «Startup club» та «Crisis Management Group».

“Ми знаходимо по всій Україні унікальних молодих фахівців і неймовірні ідеї, формуємо найкращі команди і будуємо успішні прибуткові системи. Pr-директор декількох проектів, розробляю кампанії розвитку міських ресурсів, об’єктів інфраструктури, туризму» – йдеться в його резюме .

Щодо мети його проекту, то вона звучить так:

«Зібрати команду українських Yuccies ( ред. акронім для “молодий, міський, творчий” (англ. “Young urban creatives”), відноситься до впевнених в собі молодих людей, які цінують не тільки свою творчу незалежність, а й престиж і матеріальний успіх). Створювати креативні міста і жити в кайф! Нам до душі такі кар’єристи, які прагнуть заробити для себе та своєї родини. Вони роблять багатшими місто та країну», – резюмує автор проекту.
Більш конкретно до проблеми лідерства підійшли жінки. Ось наприклад, 34- річна Гуменюк Тетяна з Хмільника пропонує: «Створити виробництво натуральних кондитерських виробів без застосування шкідливих інгредієнтів та виробництво по пошиву натурального українського трикотажу».

Щоб виробництво гарно працювало, потрібно, щоб люди відповідально ставились до роботи. «Втілити в життя дієві інструменти для бездоганної роботи системи управління персоналом, щоб у суспільства не було потреби виїжджати за кордон у пошуках заробітку.

Залучити «бізнес» у навчальні заклади для викладання практичних знань та навиків, які будуть потрібні у реальному житті, формуючи якісного фахівця», – пропонує 36-річна Ольга Зборовська з Вінниці, яка займається коучем та надає бізнес-консультації.

Розвивати виробництво як ідею має 33- річна Ніна Фадєєва з Калинівка.

«Після розпаду СССР багато заводів і фабрик зупинили свою роботу або працюють не на повну силу. Пропоную: в першу чергу, створити відкриті списки таких об’єктів (невеликі ферми, заводи, підприємства), які належать до державної власності; провести аукціон на кращі бізнес-ідеі для населення, які будуть застосовані на базі цих об’єктів; надати людям можливість розвиватись і створювати нові робочі місця, створити сприятливі умови надання податкових канікул та можливість викупу цих об’єктів українцями, а не іноземцями. Такі проекти нададуть можливість населенню самореалізуватися і відчувати небайдужість зі сторони влади, а також зберегти підприємства від продажу їх на метал».

Пані Ніна має ще кілька цікавих ідей щодо екології, стерилізації тварин, створення притулків для безпритульних домашніх тварин, вона також пропонує, щоб «домашні тварини (коти і собаки) мають носити постійно нашийники або підшкірні маячки».

Доволі слушно виглядає її пропозиція, щоб «на рівні законодавства запровадити більш суворі методи покарання винуватців забруднення».

Ну і звичайно як же в такому проекті без політики. В цій сфері своє слово сказала одіозна депутатка Вінницької міської ради Ганна Давиденко.

Детальніше з її політдосьє можна ознайомитись за посиланням.

“Досить вже стояти за кульманом, станком чи пюпітром, потрібно знівелювати бар’єри для просування жінок у політиці та запропонувати нові та дієві рішення для покращення ґендерної рівності шляхом створення соціального об’єднання та ресурсного центру”. Таким чином пані Ганна пропонує Національну платформи політичної освіти жінок.
«Основні завдання: об’єднання та підтримка жінок у їхньому бажанні балотуватися на виборах через інформування жінок про основні можливості для розвитку, обговорення поточних проблем та надання конкретних рішень для сприяння ефективним моделям успішного лідерства жінок у державному, політичному та бізнес-секторі. Це реальні завдання, які можна виконати через програму наставництва, менторства. Національна платформа політичної освіти жінок буде також мати простір для координування та ресурсного центру у Інтернеті. Це забезпечить доступ до інформації про різноманітні заходи: конференції, семінари, тренінги, тренінги в режимі онлайн та в приміщенні, виставки, вистави тощо з ґендерних проблем», – зазначено в її проекті.

Тренінги, тренінги і ще раз тренінги, колись це звучало як «Учиться, учиться и еще раз учиться». Не старіюча класика жанру. Але якщо у місті вчених вже хоч греблю гати, то потрібно йти у село.

Тут своє вагоме слово, тобто проект пропонує головний вінницький козак Володимир Воловодюк.

«Головною метою програми є пошук реальних прикладів успішних проектів на селі, налагодження взаємодії та співпраці з такими проектами та поширення кращого досвіду в сільських громадах. Важливою частиною проекту є інформаційне його забезпечення. Кожне село, фермер, приклад кооперації, тощо, отримає інформаційну підтримку у вигляді публікацій та відеосюжетів. Особливу увагу потрібно приділити успішним прикладам кооперації, екологічним питанням на селі, зокрема сортуванню сміття та відновленню водного балансу, розвитку туризму, розвитку спорту та дозвілля для дітей і молоді. Усе це можливо здійснити за рахунок поєднання інтересів місцевої громади, зацікавлених підприємців, можливостей місцевих бюджетів, місцевих ЗМІ та методичної допомоги команди експертів. Проект розділений на ряд етапів: 1. Збір інформації. 2. Оголошення та проведення конкурсу.
3. Опрацювання результатів та підготовка методичних рекомендацій.
4. Робота експертів з кожним окремим селом», – йдеться в проекті.
Доки одні будуть проводити пошукові роботи та ще за методичної допомоги команди експертів, вже відомі в певних напрямках експертної та громадської діяльності вінничани продовжують «юзати» свої старі проекти.
Так колишній художній керівник СШ№4 м. Жмеринка, а нині Директор Вінницького відокремленого підрозділу Установи “Центр розвитку місцевого самоврядування” Олег Левченко пропонує «зістрибнути з голки», на прикладі давно відомої Северинівської громади з невеличким апгрейдом під проект «Нові лідери».

«Створення повноцінного проекту переходу від “голки” до максимального використання потенціалу біомаси, сонця, вітру, геотермальної енергії, енергоменеджменту та інших економічно-технологічних практик уникнення залежності від викопних вуглеводів, особливо “північно-східного молодшого колишнього партнера”. Маю досвід та хочу зробити громади сильнішими, а завдяки цьому незалежними», – записано у програмі.
Олег також ставить такі задачі, як «відпрацювання моделі “біоенергетичної” кооперації та формування 3-х кейсових рішень(Борщів, Северинівка, Веселе); Залучення системних інвестицій для впровадження нових демонстраційних проектів в сфері енергетичної кооперації;Впровадження навчальних програм для ОТГ, а на основі них розробка Стратегій енергетичної безпеки громад; Запровадження системи енергетичної безпекової поведінки “власна енергетична безпека громадян та громад”.
Про енергонезалежність йдеться в проекті керівника Європейської партії в місті Вінниця – Олександра Жамби. Він пропонує створити «Центр енергії майбутнього».

“Центр енергії майбутнього” – це дослідницький інформаційно-консультативний центр з енергоефективності та впровадження відновлюваних джерел енергії. Основні цілі: сприяння зниженню показника енергоємності України до рівня середнього значення для Європейського Союзу (зниження в 3,8 рази); впровадження енергетичних інновацій для досягнення енергетичної незалежності України», – пропонує Олександр Жамба.
Чітко, ясно, зрозуміло. До речі визначені конкретні цифри, що теж свідчить про роботу над проектом та кінцеві її результати
Енергозбереження, але завдяки використанню вітрогенераторів, пропонує робітник Сергій Преловський.
Він також вважає, що « потрібно збудувати завод по виробництву електрозбережувальних комплексів, масове виробництво здешевить їх».
27-річний Максим Солонінко пропонує для енергозбереження використовувати сухі гілки, чагарники та листя.

«Для реалізації потрібно виробниче приміщення, в якому можна вільно розташувати виробничі агрегати. Даний проект дозволить:
– забезпечити чистоту на узбіччях та в містах, також на полях.
– переробляти листя солому та інші предмети рослинного походження
– забезпечити паливом твердо-паливні котельні та виробництва.
– стимулювати громадян до турботи за довкіллям, а саме вони не спалюватимуть рослинний матеріал і тим самим не забруднюватимуть навколишнє середовище, а здаватимуть в наш цех і отримуватимуть грошову винагороду за зданий матеріал рослинного походження», – зазначено в проекті Максима.
Нажаль, в межах однієї статті важко розповісти про усі проекти. Хочу зупинитися ще на двох, які на мою думку заслуговують увагу.
У багатьох запропонованих проектах мова йде про пошук нових людей. Звичайно, саме молоді люди, школярі – майбутнє нації, саме вони носії нової свідомомсті, нових знань.
Лідерів серед них пропонує шукати 51-річний викладач Сергій Негода. Він пропонує створити віртуальну лабораторію «Творча мережа юного дослідника».

«Проблема, яку вирішує дослідження: моделються молодіжні творчі мережі в рамках навчально-інформаційного середовища України для реалізації творчого потенціалу обдарованої молоді у пізнавально-дослідницькій діяльності, як вищій формі самоосвіти. Задачі: надати методичну, організаційно-технічну, дидактичну, психологічну допомогу кожному учаснику у моделюванні, у впровадженні власної творчої лабораторії у рамках творчої мережі обдарованих дітей гімназій, ліцеїв України. Очікувані результати:
Щорічно проводяться заочні та очні етапи (конференція) для 8-11 класів та студентів ВНЗ Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Науковий колективний проект» в ліцеї 7 міста Вінниці», – пропонує викладач.
Якісно вирізняється серед презентативної частини проектів та здобувачів доробок радника міського голови Вінниці – Андрія Юсова, який в проекті значиться як номінант від Одеської області. Він пропонує до конкурсної програми проект «Відкриті партії”

“Завдяки технології блокчейн і громадському тиску – захистити представницьку демократію та ліквідувати політичну корупцію. Через відкритість, змагальність та звітність політичних процесів, повернути довіру суспільства до партій та громадського життя», – йдеться у його проекті.

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net