Обласну державну адміністрацію очолить вінницький генерал

Перед початком офіційної президентської кампанії Петро Порошенко проводить показові кадрові перестановки в регіонах. На поточнуму тижні Кабмін погодив відставку одразу 4 губернаторів - Київської, Луганської, Черкаської, Чернівецької областей.

Фото сайт "Вежа"

Київську облдержадміністрацію замість компромісного і м’якого Олександра Горгана очолить вихідець з Вінниччини генерал-майор міліції Олександр Терещук.

Київська область є не тільки однією з найбільших по кількості виборців, але й однією з самих проблематичних областей для Петра Порошенка. В регіоні вже довгий час домінує електоральна підтримка Юлії Тимошенко. На фактичній вотчині “Батьківщини” навіть обласну раду очолює активна представниця партії Тимошенко – Ганна Старикова.

В свою чергу ЗМІ називають одіозного генерала Терещука близькою людиною Петра Порошенка, який свого часу спеціальним указом навіть скасував люстрацію по Терещуку. Останнім місцем роботи міліціянта є посада першого заступника голови Одеської ОДА, хоча до цього Олександр Терещук обіймав різноманітні посади в структурі МВД. Від начальника столичного РОВД, до начальника Управління боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України, з 17 листопада 2012 по липень 2014 рр. — очолював Управління МВС України у Волинській області, з 22 липня 2014 року — Начальник Головного Управління МВС України у місті Києві. В ЗМІ саме Олександра Терещука називають одним з головних організаторів загонів “Беркуту” на Майдан.

Олександ Терещук

За розрахунком Банкової, не обтяжений зайвими принципами, генерал повинен розширити спектр методів по боротьбі з опозицією в Київській області, переорієнтувати правоохоронців з міністра Авакова на Президента та підготувати правильну позицію поліції по сумнівним подіям на виборчих дільницях 2019 року в Київській області.

Зауважимо, що електоральна ситуація у Вінницькій області, як не дивно, не набагато краща для діючої влади. Так за останніми соцопитуваннями Юлія Тимошенко та партія “Батьківщина” знаходиться в лідерах підтримки виборців у Вінницькій області, а в обласній раді опозиційні фракції “Батьківщина” – 16 депутатів, “Самопоміч” – 7 депутатів, “РПЛ” – 8 депутатів, “Укроп” – 6 депутатів, “Свобода” – 5 депутатів, “Опозиційний блок” – 6 депутатів можуть залишити “Блок Петра Порошенка” (27 депутатів) в опозиційній меншості в обласній раді.

Навіть якщо до провладної партії приєднається поки що нейтральна фракція “Аграрної партії” з 6 мандадтами (27+6=33), все рівно опозиційні фракції будуть мати стійку більшість з кількістю голосів (близько 50 з 84 можливих), яких із запасом вистачить на прийняття будь-яких рішень, в тому числі на призначення опозиційного голови Ради та недовіри голові ОДА. Питання лише в наявності інтелекту членів опозиційних партій, чіткої позиції голів обласних осередків і у відсутності докорів сумління окремих депутатів. Адже багато опозиціонерів отримали після виборів певні преференції від влади у вигляді роботи для депутатів, членів їх родин та іншого. Якщо ж проаналізувати політичну позицію національних лідерів вінницьких опозиційних фракцій, то на сьогодні всі вони заяйняли чітку опозиційну позицію до влади, тому якщо хтось найближчим часом підніме питання переформатування обласної влади, то провладна фракція має усі шанси перейти в опозиційну меншість, в президентській області, напередодні президентських виборів.

Зауважимо, що вчорашні ротації керівників СБУ в декількох областях пов’язують в першу чергу з початком старту президентської кампанії. Як видно з призначення нового керівника УСБУ у Вінницькій області Олега Зозулі, наш регіон теж викликає сумніви у Києва в лояльності до діючої влади.

Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net