Ця “Опора” зламалась, давайте наступну

Порушень немає. Все тихо, чемно, законно і культурно. І все це на Вінниччині. З таким меседжем вийшли на прес-конференцію представниці громадської мережі «Опора». Які, начебто, мають спостерігати за виборчим процесом.

Ті, хто бажає ознайомитися з цим клінічним випадком «трьох мавп» можуть перейти за посиланням.

UPD. Для тих хто після публікації нашого матеріалу намагається інтерпритувати “три мавпи” на свій розсуд (десь глибоко в нетрях соцмереж) проілюструємо загальновідоме уособлення буддистської мудрості: «Якщо я не бачу зла, не чую про зло і нічого не говорю про зло, то я захищений від нього».У чому тут «прикол». У тому, що ГМ «Опора» на центральному рівні як раз усі порушення чітко фіксує.

Керівництво «Опори» заявляє, що збір персональних даний під виглядом анкетування з подальшою роздачою грошей (навіть суми називаються) є методом підготовки фальсифікації виборів. А ось місцеві представники «Опори» заявляють, що «анкети містили згоду на обробку персональних даних, це означає, що такі персональні дані отримуються від громадян без порушень закону». Та й тези про те, що компенсація на проїзд і харчування для “волонтерів” та агітаторів не є оплатою їх праці виглядають кумедно. Невже хтось реально вважає, що люди, які зараз стоять в агітаційних наметах, чи ходять цілий день ніжками по районам та селам, кожного ранку беруть з власного сімейного бюджету кошти на дорогу, на харчування, а в кінці тижня/місяця їм ці кошти віддають, ну і в якості вдячності за важку роботу палко тиснуть руку і тричі по-брежнівські цілують?

Відчуваєте градус «пригинання» під тих, хто готується до фальсифікацій?

Порушення бачать у Хмельницькій, Тернопільській, Дніпропетровській, Луганській, Миколаївській, Івано-Франківській та інших областях. І впритул не бачать у Вінницькій.

Питання у тому, що виборчі штаби, а тим більше координатори мережі скупки голосів працюють за єдиною матрицею для певних регіонів. І якщо у сусідній Хмельницькій схема почалася реалізовуватися (і це виявили), то у Вінницькій вона впроваджується обов’язково.

У чому причина такої вибіркової сліпоти? Варіантів декілька: або Вінницька область стала вийнятком з загальнодержавних реалій у виборчих технологіях, або місцева “Опора” закриває очі на порушення на користь одного з учасників виборчого процесу, або банально освоює грантові кошти, чи просто не вміє працювати.

Побачить місцева «Опора» навіть явні порушення виборчого законодавства? Ні, їй комфортніше придивлятися до білбордів, звітуючи пару разів на тиждень, що «немає вихідних даних». А схеми підкупу, які розкрили СБУ, МВС і ГПУ, і про які відкрито кажуть кандидати у Президенти, для місцевих громадських спостерігачів залишаються темами «табу».

Навіщо сваритися з місцевими можновладцями? Їм же тут жити.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net