Вінницькі кандидати в нардепи від «ЄС» провели прес-конференцію проти маніпулятивної соціології

Результатом заходу мало б стати підписання меморандуму: «щодо запобігання маніпуляцій думкою виборців, застосування будь-яких нечесних методів під час виборчих перегонів та агітаційних кампаній». Проте, через те, що на захід не зʼявилися запрошені, питання про меморандум навіть не виносилося на загал.

0

На засідання «круглого столу» «Місцева соціологія як метод маніпуляції думкою виборців», ікандидати у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» (ЄС) та Андрій Гижко, Олена Верлан-Кульшенко та Олександр Грамарчук (позивний «Гром») запросили колег-кандидатів з інших політичних сил, представників соціологічних служб, моніторингових і громадських організацій, щоб наголосити на неприпустимості маніпулювання з соціологічними даними.

Захід був викликаний тим, що днями на Вінниччині оприлюднили соціологічні дані опитування групи «АМА». І ці данні, на думку вище перелічених кандидатів у нардепи, не корелюються із їхніми даними.

Нагадаємо ці дані:


ОВК №11 Лідирує Володимир Кістіон – 26,60 %, Андрій Гижко – 21,18 %, Максим Пашковський – 14,78 %, Сергій Кудлаєнко – 7,88 %, Ганна Давиденко – 4,43 %, Андрій Ковальов – 3,45 %, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК №12 Лідирує Леонід Марцинковський – 30,73 %, Анатолій Драбовський – 17,89 %, Олена Верлан -Кульшенко – 15,60 %, Вікторія Галіцька – 7,80 %, Юрій Павленко – 4,59 %, Людмила Ваколюк – 4,13 %, Володимир Околіта – 3,21 %, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК № 13 Лідирує Олександр Реп’ях – 41,73 %, Петро Юрчишин – 27,65 %, Ірина Колесник – 7,69 %, Олександр Крученюк – 5,80 %, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК № 14 Лідирує Ірина Борзова – 32,26 %, Людмила Щербаківська – 21,34 %, Іван Мельничук – 8,28 %, Анатолій Мартинюк – 5,88%, Світлана Лутковська – 4,93 %, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК № 15 Лідирує Лариса Білозір – 33,16 %, Дмитро Копера – 29,49 %, Віталій Пращук – 18,95%, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК № 16 Лідирує Геннадій Вацак – 21,13 %, Таїса Томляк – 19,96 %, Михайло Вдовцов – 9,57 %, Тетяна Антонець – 7,36 %, Марина Валій – 6,7%, Володимир Сірат – 5,56%, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК № 17 Лідирує Микола Кучер – 51,45 %, Олександр Коваль – 18,1 %, Олесандр Грамарчук – 9,69 %, Андрій Красніцький – 7,3%, інші менше 3-ох відсотків.

ОВК № 18 Павло Довгань – 36,72 %, Григорій Калетнік – 18,34 %, Руслан Димчак Євгенович – 11,12 %, Сергій Смотрич – 7,2%, Андрій Вигонюк – 5,92 %, Михайло Кременюк – 4,93 %, Олег Мейдич – 3,45 %, інші менше 3-ох відсотків.


Річ у тім, що у опитуванні «АМА» рейтинги кандидатів у депутати від вінницьких округів, яких підтримала «Українська стратегія», значно вищий від рейтингів кандидатів від «ЄС» та інших кандидатів. До того ж представники партії Петра Порошенка нарікали на сумнівну якість дослідження.

Доктор наук, Тетяна Нагорняк з ДонНУ, висловила думку, що дані провідних соціологічних компаній свідчать про те, що якщо партія прем’єр-міністра Володимира Гройсмана має загальну підтримку понад 2-3%, то навряд чи ця партія у Вінниці займе перше місце.

Представник діючого нардепа і кандидата по ОВО№11 Сергія Кудлаєнка, Ігор Приленський сказав що у опитувані «АМА» «не зходиться математика», і що його кандидат направив до правоохоронців звернення, в якому він просить розібратися з тим, як проводилося опитування і хто його замовник.

То ж, головні претензії до соціологічної компанії «АМА» і «Центр регіональної ініціативи та розвитку» (які раніше оприлюднили соціологічні дані) були висловлені трьома канидатами віж «ЄС», і одним представником кандидата-самовисуванця. Вони очікують від соціологів розкриття «карт», тобто, відповідей на запитання: хто замовляв їм ці опитування, яка було методологія дослідження (хоча в прес-релізі оприлюдненому на деяких місцевих видання вибірка і методика дослідження була вказана).

І, як і слід було очікувати, їхні запитання залишилися без відповідей, бо представники соціологічних служб не з’явилися на «круглий стіл». На нього також не зявилися й представники решти кандидатів, яких тільки у двох вінницьких округах нараховується 28, а в усіх восьми округах — аж 105.

Тобто, тема «піднята» кандидатами в нардепи Гижком, Верлан-Кульшенко, Грамарчуком і представниками Кудлаєнка чомусь виявилася не цікавою всім іншим кандидатам. А про оголошене підписання меморандуму, за 10 днів до виборів, взагалі не йшлося. За відсутністю підписантів.

З цього робимо висновок: решту кандидатів, крім “ЄС”, згадані нами вище дані не “напружують”, і вони з ними згодні.

Олена Семко

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here