Політична Арена Вінниччини

Кадрові ротації – чи торкнуться вони Вінниччини?

прогнози щодо Олександра Камишіна, Ольги Стефанішиної та Ірини Верещук повністю справдилися. Дмитро Кулеба потрапив у немилість саме після неуспіху саміту у Швейцарії

Фото: Юлія Свириденко

Ще у червні ми писали, що існують певні ознаки звільнень і перепризначень в уряді. Причому прогнози щодо Олександра Камишіна, Ольги Стефанішиної та Ірини Верещук повністю справдилися. Дмитро Кулеба потрапив у немилість саме після неуспіху саміту у Швейцарії.

Подібний «міністропад» – сигнал і українському суспільству, що «недоторканих не буває», і західним союзникам, що посадовці, які не у повному обсязі виконують обов’язки та демонструють завзятість на довіреній ділянці роботи – кандидати на вихід.

Звернемо, однак, увагу на інше. У своєму зверненні з нагоди кадрових ротацій в Кабміні, Володимир Зеленський зазначив, що очікує на «дещо іншу вагу» окремих напрямків у зовнішній та внутрішній політиці України. Одним з таких напрямків президент України визначив взаємодію між центральною владою та громадами. Особливо важливою є підготовка до зимового періоду, і цей аспект потребує тіснішої співпраці між урядом та місцевими органами влади.

Наступного дня у Чернігівській міській раді пройшли обшуки по факту незаконного відчуження землі територіальної громади міста.

Отже, «взаємодія» – це, крім іншого, очищення структур місцевого самоврядування від посадовців, які зловживають повноваженнями. Пересічні виборці не роблять особливої різниці між центральною адміністрацією та обраними керманичами ОТГ. Для них все це – абстрактна «влада». І її, схоже, будуть тримати у тонусі.

За великим рахунком, кардинальних змін у процесі відставки низки керівників відомств не відбулося – багато з них уже отримали запрошення на нову роботу у системі влади. Але усі отримали сигнал, що інерційна та пасивна поведінка більше не є перевагою. 

Для того, щоб заслужити місце в оновленій президентській команді на момент майбутніх виборів, слід продемонструвати власну корисність не лише у якості слухняного виконавця, а й генератора нових ідей, активного комунікатора з громадськістю. 

Зрозуміло, що з великої «зеленої» маси монобільшості під такі критерії підпадають далеко не всі. 

Аналогічним чином це стосується й місцевих військових адміністрацій, у тому числі Вінницької. Просте виконання визначених законом функцій, без просування власних ініціатив, більше не є ознакою імунітету від відставки. Президент закликав до «нової енергії», а її неможливо продукувати, працюючи методами вчорашнього дня.

Звернемо увагу й на інше. Володимир Зеленський анонсував підвищення рівня інформаційної, культурної та дипломатичної роботи.

І якщо до дипломатії місцева влада особливого відношення не має, то те, що президент згадав про проблеми в інформаційній сфері – дуже показово. Якщо стиль роботи багатьох чиновників регіонального рівня, як було сказано, можна охарактеризувати словосполученням – «вчорашній день», то інформаційне забезпечення часто перебуває на рівні дня позавчорашнього.

Так, у часи домінування підконтрольних «районок» інформаційну роботу проводити було значно легше. Але сьогодні реалії є іншими, і з ними слід рахуватися.

Поки ж відзначимо те, що відставки 4 вересня – лише перший крок на шляху серйозного перезавантаження влади, яке відбувається в умовах дії воєнного стану, а завершиться після проведення президентських, парламентських і місцевих виборів. 

Проте власні критерії і вимоги до нових потенційних членів команди Глава держави уже сформулював – енергійність та фаховість.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo1

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net
Exit mobile version