Комітет виборців України проаналізував дані щодо бюджетних видатків обласних центрів та міста Києва на сили оборони у 2023 році. Результати аналізу представлено у вигляді рейтингу.

Першу сходинку рейтингу посів Київ (міський голова – Віталій Кличко), який минулого року спрямував на підтримку сил оборони близько 9 мільярдів гривень. Це майже стільки ж, скільки усі інші обласні центри разом.

За інформацією Комітету виборців України, з 22 обласних центрів Вінниця займає 21-е місце в рейтингу з сумою 118 мільйонів гривень виділених на оборону в 2023 році.

На другій сходинці рейтингу – Дніпро (міський голова Борис Філатов), який витратив на допомогу війську 1,6 мільярда гривень.
Також у першу п’ятірку рейтингу увійшли Хмельницький (1,5 млрд грн, Олександр Симчишин), Житомир (1,3 млрд, Сергій Сухомлин) та Одеса (1,1 млрд, Геннадій Труханов).

Загальна сума допомоги, яку обласні центри та столиця надали минулого року силам оборони, становить 19,5 мільярда гривень.

При цьому частка столиці складає 45,6% спільних витрат обласних центрів.

Внесок Дніпра, який посів другу сходинку рейтингу, – 8,3%. Частка Хмельницького – 7,7%, Житомира – 6,9%, Одеси – 5,9%.

За інформацією Комітету виборців України, з 22 обласних центрів Вінниця займає 21-е місце в рейтингу з сумою 118 мільйонів гривень виділених на оборону в 2023 році.

на думку експертів сума видатків Вінниці становить 0,6% видатків на оборону у співвідношенні до загальної суми.

Що на думку експертів становить 0,6% видатків на оборону у співвідношенні до загальної суми.

Методика отримання даних: В лютому 2024 року Комітет виборців України розіслав запити на інформацію про загальний розмір видатків з місцевих бюджетів на потреби сил оборони усім обласним центрам та місту Києву (окрім тих міст, які перебувають під тимчасовою окупацією). Відповіді було отримано від 13 міст: Київ, Хмельницький, Житомир, Одеса, Миколаїв, Чернівці, Чернігів, Рівне, Запоріжжя, Кропивницький, Луцьк, Тернопіль, Ужгород. Інформація щодо інших облцентрів взята з відкритих джерел.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net