У жовтні минулого року на Вінниччині на еколого-господарському ґрунті у Вінницькій області відбулась невеличке інформаційно-політичне протистояння. Незважаючи на повномасштабне вторгнення російських окупантів, бажаючих роздмухати цю історію вистачало. Як в політичних так і в медіа колах.

Початок історії, яка у кінцевому рахунку завела зовсім не туди, куди планували її ініціатори, був наступним.

У жовтні 2023 року на одній аквафермі у Ладижинському водосховищі з невідомих причин загинуло 9 тон азовського осетра.

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області інформацію про інцидент отримала і, щоб з’ясувати причини, почала лабораторні дослідження.

Аналізів, однак, не стали очікувати деякі місцеві ЗМІ, які фінансуються за рахунок однієї місцевої політичної партії. Власник ферми отримав від них декілька запитань, відповідь на які була прихована у самих формулюваннях.

«А чи не вважаєте Ви, що це місцева птахофабрика забруднила воду?», – запитували «журналісти». 

На що вбитий горем фермер відповідав: «Ну, можливо».

З цього негайно було зроблено висновок, що до загибелі риби причетна не лише птахофабрика, а й вся компанія МХП, якій належить птахофабрика. Тобто – один з найбільших інвесторів та роботодавців Вінницької області та України.

Причини таких поспішних висновків були очевидними.

Згадана нами політична партія, як ви вже напевно здогадались, під назвою “Українська стратегія Гройсмана” почала стрімко втрачати рейтинг в масштабах країни і політичну вагу на Вінниччині. А тому її керівництво вирішило звести рахунки з тією ФПГ, яка, і тут вони праві, кардинально збільшила присутність в економіці області, а, відповідно, вплив на регіональні процеси.

Отже, метою інформаційної атаки було показати – «Хто в області головний». Або звести якісь старі рахунки.

До справи в “Українській стратегії Гройсмана” підійшли з неабияким розмахом.

Окрім того, що вінницький комунальний телеканал та анонімна мережа сайтів Володимира Гройсмана декілька місяців наполегливо та безапеляційно продукували відбірну “чорнуху” відносно компанії МХП та її власника.

Читати: Телеканал “ВІТА” продовжує “ґвалтувати” журналістські стандарти

У Вінницькій обласній раді навіть була створена спеціальна депутатська робоча група, яка вирішила дослідити проблему масового мору риби в Ладижині та заразом створити проблеми цим же інвесторам в будівництва технічної споруди в селі Тростянчик.

Ініціаторами і керівниками групи, звісно, стали депутати від партії “Українська стратегія Гройсмана”.

Депутати, однак, негайно вскочили у скандал з власними ж колегами, для яких політичний характер замовлення став занадто очевидним.

До теми: Вінницька обласна рада виконує “політичне замовлення” партійного керівництва

Кримінальна справа з приводу загибелі риби триває, але більш детальне ознайомлення з ситуацією привело постраждалого фермера до інших висновків.

Тепер найбільш вірогідним варіантом Олександр Корх вважає отруєння риби хлором з насосної станції ДТЕК ЛАДИЖИНСЬКА ТЕС, яка на той момент проводила ремонтні роботи. Судитися з цією структурою він, однак, не буде, адже орендує у неї майно на території водосховища, де розводить рибу. 

Однак, інформаційну хвилю-то про якесь «злочинне підприємство» ЗМІ розігнали?

І тепер просто так, спустити на гальмах історію не вдасться.

А якщо з’ясується, що до цієї негарної історії (тут ми не будемо поспішати з висновками, оскільки, на відміну від депутатів облради заздалегідь висновків не знаємо), дійсно, причетне підприємство з бізнес-імперії Ріната Ахметова?

Тоді робочій групі депутатів від “Української стратегії Гройсмана” прийдеться:

  • Їздити з перевірками на підприємства ДТЕК
  • А на самого власника та на його компанії потрібно буде “натравити” свою мережу місцевих ЗМІ та анонімних телеграм-каналів
  • І, полум’яно захищаючи постраждалого аквафермера, створювати аналогічні проблеми, як це було нещодавно з компанією МХП.

Але у цьому випадку для замовників всього цього сценарію можуть настати дійсно неприємні часи.

Адже усі ми пам’ятаємо, як завсідник політичних ток-шоу на телеканалах Ріната Леонідовича Ахметова Володимир Гройсман наполегливо домагався дружби з власником ДТЕКу, вочевидь, розраховуючи на подальше фінансування власної політичної сили і виборчої кампанії після відставки з посади прем’єр-міністра.

Відтепер, після подібних витівок, і цей варіант закриється для вінницького політика назавжди. Бо так підставити колишнього союзника вміють напевно лише у Вінниці. 

Зрозуміло, що будуть ще й експертизи і офіційні висновки (а не припущення депутатів обласної ради). Очевидними на даний час є три речі.

Перша. Птахофабрика жодного відношення до інциденту не має. А тому вся попередня істерика пов’язана з цією компанією отримала докази політичного замовлення.

Друга. Згадана вище політична партія та її керівництво вкотре продемонстрували, що готові захищати власний вплив на теренах регіону якщо не зміцненням власного авторитету і підвищенням рейтингу, то шляхом провокацій проти будь-яких потенційних конкурентів.

Третя. Вінницька обласна рада вкотре розписалася не просто у власній безпорадності, принаймні у тому форматі, у якому вона сьогодні намагається функціонувати.

А якщо відверто, то ця історія найкраща за останній час ілюстрація відомої приказки: Під час розслідування головне не вийти на самих себе.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarena_info

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net