6 травня у Крижополі мало відбутися (і відбулося) свято з нагоди завершення реконструкції вулиці, названої на честь батька п’ятого Президента нашої країни Петра Порошенка – Героя України Олексія Івановича Порошенка.
Реконструкцію профінансували за рахунок коштів Фонду Порошенка, а відкриття відсвяткувати з квестами, майстер-класами для діток, танцювальними флешмобами та патріотичним караоке з ведучим Ігорем Кондратюком. Після заходу Порошенко мав намір провести зустріч з депутатами Вінницької обласної та інших місцевих рад від «Європейської солідарності».
З нагоди вуличних акцій була перекрита дорога, що у день свята спричинило конфліктну ситуацію з поліцією, яка не пропустила місцевих мешканців, що їхали на кладовища до загиблого на фронті.
ВІДЕО ГО “ДОСТА УКРАЇНА”
Інцидент вдалося оперативно вирішити, але інформаційна хвиля з цієї нагоди піднялася. Офіційний сайт «Євросолідарності» розмістив матеріал про відкриття вулиці під позитивним заголовком – «З мріями про перемогу», де особливий акцент було зроблено на тому, що Порошенко допомагає родинам загиблих вояків.
Натомість деякі блогери відреагували недоброзичливими публікаціями – «Танці на кістках». Місцеві депутати «ЄС» у коментарях зазначили, що як інцидент, так і подальше педалювання цієї теми у медіа є спланованою провокацією. Разом з тим, користувачі соцмереж повідомляли, що у зв’язку зі святкуванням у Крижополі не відбулось поховання загиблих героїв (інформація потребує додаткової верифікації ред.).
У даному контексті слід сказати наступне. Обласні партійні осередки «Європейської солідарності» та «Української стратегії Гройсмана» уже місяць як ведуть запеклу інформаційну війну, хвилі від якої виплескуються на центральних Інтернет-ресурсах («Апостроф», «Телеграф», «Главком»).
Читати: Як Порошенко та Гройсман під час війни псують суспільно-політичну екологію Вінниччини
Формально приводом для політичної конфронтації стали розбіжності з приводу напрямків роботи рад низки ОТГ. Фактично ж, корені проблеми лежать у старому конфлікті між Порошенком і Гройсманом. А з огляду на те, що в експертному середовищі все частіше йде мова про те, що у наступному році можливі парламентські вибори за закритими партійними списками, це може бути змаганням за контроль над частиною електорату Вінниччини, яка колись була «базовим» регіоном для Петра Порошенка, а для Володимира Гройсмана останньою зачіпкою для спроби повернутись у велику політику.
Однозначно стверджувати, що це “провокацію” в Крижополі проти Порошенка влаштували УСГ не можна, але голова ОТГ – Володимир Василишен – балотувався на посаду від партії Гройсмана, що уже наводить на деякі висновки.
Не виключений і варіант «службового завзяття» з боку якихось чиновників, які демонструють лояльність Києву, створюючи проблеми одному з основних конкурентів нинішнього Глави держави на його ж базовій у минулому території.
Вперто не розглядають прибічники різних політичних таборів лише одну версію – органічну. Тобто подію, яка відбулась за збігом обставин та незадовільною організацією візиту експрезидента, чим і скористались недоброзичливці експрезидента.
«”Порошенко піариться” та “добрі справи треба робити тихо” – пам’ятайте, що 50% суми на допомозі фронту, то донати, а решта – кошти родини Порошенків, тому це звітування і щоб не казали, що втік. Все досить просто – не будуть говорити про тих, хто нецікавий або про тих, кого вважають забутою історією. Але завжди поливатимуть брудом тих, до кого або не можуть дотягнутися, або вважають сильним конкурентом”, – цей допис на офіційній сторінці Вінницької обласної організації «Європейської солідарності», підтверджує, що й стосунки між «ЄС» та «СН» теж залишаються дуже напруженими.
Тут потрібно дещо розчарувати місцевий партактив колишнього президента і його самого. Візит Петра Порошенка не викликав жодної цікавості у місцевих ЗМІ і однозначно не став інформаційною подією. Факт прибуття у Вінницьку область оприлюднило лише наше видання (окрім “5 каналу” звісно), і якби не інцидент у Крижополі, який теж висвітлювали лише журналісти нашого видання, даючи версії та коментарі всіх учасників події, мешканці області проскролили б новину про поїздку Петра Порошенка у Вінницьку область без особливого ентузіазму.
Нарешті, не можна відкидати й припущення, що інцидент – наслідок апаратних ігор у середовищі самої «Євросолідарності», де представники одних центрів впливу спробували підставити керівників інших, щоб дискредитувати їх в очах Петра Олексійовича.
Окремо потрібно зупинитись й на сумнівних інформаційно-технологічних рішеннях п’ятого президента. Зокрема відео під назвою “Привіт провокаторам”, яке було записане за порадою деяких місцевих депутатів і до яких, зазвичай досвідчений, обережний та вивірений в цих питаннях Петро Порошенко, вирішив на цей раз прислухатись.
І якби у Петра Порошенка були насправді рівнозначні опоненти, дане відео стало б продовженням скандалу із батьками загиблого у Крижополі та навіть затьмарило його.
Адже трактувати це відео можна по-різному, але точно не на користь експрезидента.
Бо кого б не мав на увазі “провокаторами” Петро Порошенко, судячи з історії інциденту, він де-факто назвав або батьків загиблого (а саме цю версію і підхопили б конкуренти експрезидента), або громадських активістів (теж не самий вдалий варіант, піднімати ГО до рівня національного політика та навпаки), або представників ЗМІ, які висвітлили вчорашній візит Петра Порошенка у Вінницьку область, тобто наше видання, що саме по собі є дуже сумнівним рішенням для політика, який претендує на подальше активне політичне життя в нашому регіоні та на всеукраїнському рівні і яке ми, із зрозумілих причин, детальніше пояснювати не будемо.
Як би то не було, а сам факт перенесення політичних процесів з суто медійного «бодання» в офлайн свідчить про те, що боротьба за владу загострюється, а на обрії дійсно видно контури майбутніх виборів.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo