Що не так з підтримкою ЗСУ з міського бюджету Вінниці? І як виглядає наша громада в порівнянні з іншими регіонами – розповідаємо в нашому матеріалі.
Міський голова Вінниці Сергій Моргунов видав доволі цікаву фразу, сказавши, що з бюджету міста буде виділено 13 млн грн на підтримку ЗСУ (транспорт, на паливно-мастильні матеріали, спорядження, шоломи).
Зазначена фраза є цікавою, насамперед, тому, що раніше повідомляли про виділення з міського бюджету суми у розмірі 100 млн грн на підтримку ЗСУ та зміцнення обороноздатності територіальної громади.
Читати: Бюджет Вінниці на 2023 рік: очевидні цифри і неочевидні висновки
Звідки така невідповідність?
А звідти, що 100 млн, як і сказано у бюджетних статтях — на підтримку ЗСУ та зміцнення обороноздатності територіальної громади, з яких лише 13 млн передбачено на пряму допомогу ЗСУ.
Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика
Тобто PR-у багато, а насправді на оборонних питаннях Вінницька міська рада як економила, так і економить.
У той же час, як у тиловому Ужгороді конкретно на програму надання шефської допомоги військовим частинам, розташованим на території міста, на 2023-2024 роки спрямують 52 мільйони 203,5 тисяч гривень (це — для порівняння з витратима Вінниці “на все”), а загалом депутати Ужгородської міської ради планують виділити до 100 млн грн на Збройні Сили в 2023 році.
При тому, що дохідну частину бюджетів міст взагалі порівняти складно.
У Вінниці вона становить — 5 млрд 189 млн, в Ужгороді — 1 млрд 975, 7 млн грн.
Тобто, на Закарпатті на підтримку ЗСУ спрямовують максимум, а на Вінниччині — “що залишиться”.
Можна, звісно, сказати, що бюджетні питання є непростими. Але та сама Одеса знайшла 43 млн грн на соціальну підтримку військовослужбовців, а у Вінниці такої бюджетної статті немає у принципі. Або наші журналісти її не знайшли (бюджетні розшифровки у Вінниці традиційно заховані подалі від громадськості та ЗМІ).
Загальні витрати Житомира (який за кількістю населення можна порівняти з Вінницею) на підтримку ЗСУ — 200 млн грн (вдвічі більше).
Навіть у тиловому Луцьку 13,8 млн грн направлять на програму соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, у тому числі на психологічну реабілітацію, адаптацію демобілізованих та оплату комунальних послуг (тобто це не загальні витрати), а соціальні статті, які у Вінниці ховають у загальному кошторисі.
На оборонні потреби міста та підтримку військових виділили 270 млн грн у Рівному (дохідна частина бюджету 3,1 млрд грн).
85 млн грн на пряму підтримку ЗСУ у Черкасах, але й там бюджет 4,7 млрд грн.
Чому у Житомирі виділяють на оборону удвічі більше, а у Рівному — у тричі? Невідомо.
Чому на загальному тлі скупиться Вінниця? Знову ж таки — невідомо. Відомо те, що керівників муніципального управління уже ловили за руку на рівні Офісу Президента, коли ті не виконували визначені законом дії по облаштуванню укриттів.
А тому уже загальновідомим є той факт, що Вінницька міська влада “пасе задніх” у питанні бюджетного фінансуванню питань оборони та підтримки ЗСУ.
Можливо тому, що думає про вибори. Пріоритети інші.
Як зазначено у повідомленнях — принципова увага приділятиметься “благоустрою територій, розбудові дорожньої інфраструктури та мережі вуличного освітлення на приєднаних територіях”.
Нас іноді запитують в коментарях до наших статей: “ось ви розповіли про проблему, а як її вирішити не говорите, критикувати, мовляв, завжди легко”.
Відповідаємо.
Хто винен
За ці та інші сумнівні рішення вінницької влади відповідальність несуть не тільки чиновники міської ради, а й всі вінничани, які на останніх місцевих виборах делегували конкретним людям – керівникам міської ради та депутатському корпусу – виконувати волю громади Вінниці.
Що робити?
Дати оцінку діям влади на наступних виборах, які будуть одразу після перемоги України. Якщо дії та результати роботи чинної влади вас влаштовують – підтримати, якщо не влаштовують – обрати інших представників Вінниччини.
Довідково: Понад 81% українців вважають, що влада в Україні повністю або частково має бути оновлена після перемоги нашої країни у війні.
Такими виявилися результати соціологічного дослідження, проведеного компанією “Active Group” 6-8 січня 2023 р. за допомогою онлайн-панелі SunFlower Sociology.
На думку 76,5% респондентів, потрібно однозначно або швидше за все переобирати треба місцеві ради, за перевибори до Верховної Ради висловились 70,1%, за перевибори міських голів – 67,9%. Призначення нового складу Кабінету Міністрів України схвалюють 61,1% опитаних.
Головне фото зі сторінки міського голови Вінниці
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo