2024-й рік ще не завершився. Але 20-ті числа останнього місяця – час складання звітів про проведену впродовж року роботу. І хоча деякі деталі все ще можуть змінитися, але на загальну картину вони не вплинуть, а тому загальний рівень ефективності того чи іншого інституту або працівника уже є очевидним.
У Верховній Раді нинішнього скликання працюють 10 народних депутатів України, які на момент обрання проживали або працювали у Вінницькій області.
- Максим Пашковський («Слуга народу», 11 виборчий округ)
- Анатолій Драбовський («Слуга народу», 12 виборчий округ)
- Петро Юрчишин (депутатська група «За Майбутнє», 13 виборчий округ)
- Ірина Борзова («Слуга народу», 14 виборчий округ)
- Лариса Білозір (депутатська група «Довіра», 15 виборчий округ)
- Геннадій Вацак (депутатська група «Довіра», 16 виборчий округ)
- Микола Кучер (депутатська група «Довіра», 17 виборчий округ)
- Олег Мейдич («Батьківщина», 18 виборчий округ)
- А також парламентарки, яких обрали у загальнодержавному багатомандатному округу: Олександр Устінова («Голос») та Юлія Овчинникова («Слуга народу»).
Зрозуміло, що у нардепів багато напрямків роботи, за які вони отримують зарплату – це і взаємодія з виборцями, і підготовка у комітетах законодавчих актів та правок до них, і міжнародна діяльність, і спрямування депутатських запитів, і присутність у ЗМІ з роз’ясненням державної позиції, але основним видом їхньої діяльності залишається законодавча. Від рівня активності на цій ниві, крім іншого, можна побачити й те – чи зацікавлений нардеп у подальшій політичній кар’єрі, а також – структури у якій сфері господарства мають на нього вплив.
Офіційний сайт Верховної Ради України сповіщає, що за 2024-й рік Максим Ігорович Пашковський був ініціатором внесення одного Проєкту Постанови – Про внесення змін до деяких постанов Верховної Ради України щодо оплати праці помічників – консультантів народних депутатів України та оптимізації чисельності Апарату Верховної Ради України. Іншої законодавчої активності за представником 11-го виборчого округу (Вінниця) помічено не було.
Анатолій Григорович Драбовський самостійно або з іншими нардепами подав на розгляд Верховної Ради 22 законопроєкти. Специфіка – різна. Від внесення змін до Цивільного кодексу України щодо кредитування на період дії воєнного стану, до Проєкту Закону про кримінальну відповідальність за міжнародні злочини.
Прізвище Петра Васильовича Юрчишина стоїть під 11 поданими законопроєктами. Основний напрямок – аграрний. Це, наприклад, Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення деградованих земель, стимулювання вирощування енергетичних рослин та виробництва альтернативного біопалива, Проект Закону про внесення змін до розділу “Прикінцеві та перехідні положення” Цивільного кодексу України щодо особливостей кредитування та фінансового лізингу у період дії воєнного стану, Проект Закону про інформаційно-комунікаційну систему «Державний аграрний реєстр» та інші.
Ірина Наумівна Борзова у 2024 році була авторкою та співавторкою 19 законодавчих ініціатив. Спрямування – масштабне. Це і медицина (Проєкт Закону про систему охорони психічного здоров’я в Україні), і освіта (Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо запровадження заходів безпеки в закладах загальної середньої освіти), і фізкультура (Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» щодо удосконалення діяльності спортивних клубів), і навіть домашні улюбленці (Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення їх у відповідність до вимог Європейської конвенції про захист домашніх тварин).
Лариса Миколаївна Білозір внесла 35 законопроєктів, знову ж таки, широкого спрямування – це і соціальна сфера (Проєкт Закону про засади державної демографічної політики), і оборонна політика (Проєкт Закону про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо захисту вітчизняного оборонно-промислового комплексу), і міжнародна діяльність (Проєкт Закону про основні засади державної політики України щодо взаємодії з національними рухами колоніальних народів Російської Федерації), і регіональна політика (Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку співробітництва територіальних громад).
Геннадій Анатолійович Вацак подав на розгляд ВР 13 проєктів законів. У пролі зору нардепа і господарські питання (Проєкт Закону про внесення змін до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» щодо встановлення справедливого розміру розрахункової величини для обчислення виплат за рішеннями суду та Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» щодо недопущення участі осіб, пов’язаних з державою-агресором, у функціонуванні ринків капіталу та організованих товарних ринках України), і проблеми звільнення українських полонених (Проєкт Постанови про Звернення Верховної Ради України до Президента України, Організації Об’єднаних Націй, держав-членів Європейського Союзу, Організації Північноатлантичного договору, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо вжиття усіх можливих заходів для невідкладного звільнення з російського полону українських військовополонених, у тому числі захисників м. Маріуполь), і соціальні теми (Проєкт Закону про внесення змін до статті 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо поліпшення становища сімей із дітьми шляхом відновлення адекватного розміру допомоги при народженні дитини).
Микола Іванович Кучер подав 14 законопроєктів, приблизно половина яких стосується аграрного сектору (наприклад, Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення планування використання земель), але й оборонні питання (Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про оборонні закупівлі» щодо удосконалення правового регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії правового режиму воєнного стану. Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму забезпечення землями сил оборони та інші).
Олег Леонідович Мейдич став суб’єктом подання 7 законопроєктів, серед яких Проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо мораторію на організацію та проведення азартних ігор, Проєкт Закону про захист вод від забруднення, спричиненого нітратами із сільськогосподарських джерел та інші.
Олександра Юріївна Устінова найбільш плідне попрацювала на законодавчій ниві – у її активі 41 внесений законопроєкт. Специфіка документів – різна. Перша внесена ініціатива (8 січня) – Проєкт Постанови про попередній звіт Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги . Остання, на даний момент (16 грудня) – Проєкт Заяви щодо підтримки боротьби грузинського народу за демократичні реформи та європейську і євроатлантичну інтеграцію Грузії.
Юлія Юріївна Овчинникова поставила свій підпис під 15 законопроєктами, серед яких: Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України з метою вдосконалення механізму реагування на випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі стосовно громадян України за кордоном, Проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення деяких гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації, Проєкт Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення повноти імплементації положень міжнародного права з питань протидії домашньому та іншим видам насильства, у тому числі щодо дітей та інші.
У цілому, ситуація виглядає наступним чином:
Максим Пашковський – 1.
Анатолій Драбовський – 22.
Петро Юрчишин – 11.
Ірина Борзова – 19.
Лариса Білозір – 35.
Геннадій Вацак – 13.
Микола Кучер – 14.
Олег Мейдич – 7.
Олександра Устінова – 41.
Юлія Овчинникова – 15.
Таким був 2024 рік роботи народних депутатів від Вінниччини у ІХ скликанні Верховної Ради України.
Підписуйтесь на наш Telegram ТУТ → https://t.me/politarenainfo1