Йдеться про проголосований народними депутатами у другому читанні законопроект №7283 щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування.

Парламентарка від Вінниччини Лариса Білозір яка повідомила цю новину в соцмережі, назвала це важливим кроком до народовладдя на місцевому рівні.

“Конституційна більшість підтримала тепер вже Закон! Останній етап – підпис Президента”, – повідомила Білозір.

Що змінить цей закон?

  • Чітко визначено поняття “житель”. Це означає, що внутрішньо переміщені особи (ВПО) зможуть брати участь у вирішенні питань, які стосуються їхнього життя в громадах, де вони проживають.

  • Закріплено перелік форм участі жителів у місцевому самоврядуванні. Тепер у кожній громаді обов’язково мають бути впроваджені такі форми, як загальні збори, громадські ініціативи та експертиза, бюджет участі та інші.

  • Деталізовано процедуру проведення цих форм участі.

  • Введено обов’язок розробки та ухвалення статутів громад до 2027 року.

  • Забезпечено участь молоді з 14 років у вирішенні питань на рівні місцевого самоврядування.

Паралментарка переконана, що цей закон покликаний зміцнити зв’язок між органами місцевого самоврядування та жителями, роблячи їх співпрацю більш ефективною та відкритою:

“Як авторка цього законопроекту №7283 я переконана, що його прийняття сприятиме забезпеченню прав українців на безпосередню участь у місцевому самоврядуванні, розвитку громадянського суспільства та участі громадян у процесах ухвалення рішень на місцевому рівні.

Нині побутують думки про те, що законопроекти, які посилюють демократію, не на часі, але це далеко не так! Війна не закінчилася поразкою як нам пророкували на «третій день» вторгнення, значною мірою завдяки й тому, що протистояти ворогу допомагають інструменти демократії та громадянське суспільство”
, – підкреслила Білозір.


Довідково:
У другому читанні законпроєкт підтримали 317 нардепів.

Автори законодавчої ініціативи: Аліна Загоруйко, Роман Лозинський, Віталій Безгін, Дмитро Микиша, Олександр Аліксійчук, Олександр Літвінов, Олександр Качура та Лариса Білозір.

Також народна депутатка Лариса Білозір подякувала всім колегам та експертам за співпрацю:

“Впевнена, що цей закон має всі шанси стати потужним інструментом для розвитку місцевого самоврядування, навіть у наші непрості часи!”, – переконана Лариса Білозір.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net