Національні ЗМІ повідомляють про підозрілі процеси на Вінниччині

«На Вінниччині піднімають голову проросійські сили», – під таким сміливим заголовком вийшла публікація на «Українських національних новинах» (УНН).

У публікації йдеться про те, що у селі Гранів (Краснопільська ОТГ Гайсинського району Вінницької області) «ініціативна група» місцевих мешканців готує збори, який може перерости в мітинг під антиукраїнськими гаслами. 

Про можливу подію повідомило джерело в правоохоронних органах.

За повідомленням ЗМІ, “селяни” хочуть поспілкуватися із сільським головою та депутатами щодо розподілу та використання бюджетних коштів, дорікнути за, нібито, ігнорування інтересів громади. Також організатори дійства хочуть ініціювати процедуру відкликання деяких депутатів, та вимагатимуть скликання позачергової сесії сільської ради. 

Небезпека, на думку авторів публікації, виходить з того, що натхненником події є колишній сільський голова Граніва Віктор Боднюк, який втратив свою посаду після утворення Краснопільської ОТГ.

Боднюк є фігурантом численних кримінальних проваджень, але до відповідальності не притягався, адже мав надійний «дах» у вигляді свого сина – начальника Відділу поліції №3 ГУ НП у Вінницькій області. 

У статті стверджується, що Боднюк-старший є одним з активних прихильників УПЦ МП, а також має старі зв’язки з фігурантом справи про розстріли на Майдані Незалежності у 2014-му році – заступником голови МВС часів Януковича Віктором Ратушняком, а також з дружиною колишнього голови Гайсинської РДА Степана Сікорського – Світланою, яку місяць тому затримали за шпигунство на користь РФ. Крім того, вказується, що екс-голова Граніва тісно співпрацював з депутатом обласної ради Геннадієм Мазуром, який є фігурантом журналістських антикорупційних розслідуваньi. 

Автор публікації припускає, що шляхом організації протестного мітингу Боднюк спробує підіграти кремлівській пропаганді.

Справдяться дані припущення, чи ні – дізнаємося незабаром. Як й про те, чи справді у Гранові готувалася антиукраїнська акція, або ж мова йде лише про з’ясування стосунків на сільському рівні.

Однак той факт, що за ситуацією стежать правоохоронні органи, дає підстави вважати, що шкоди Україні такі дії не нанесуть.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net