Політична Арена Вінниччини

Більшість мешканців Вінниччини вважають, що адміністративно-територіальна реформа потребує поліпшення

У Вінницькій області замість 27 районів було утворено 6 районів - Вінницький, Хмільницький, Гайсинський, Могилів-Подільський, Жмеринський і Тульчинський.

Три роки тому Україна прийняла новий адміністративно-територіальний устрій. 

2020 року Верховна Рада України прийняла постанову про скорочення кількості районів в Україні. Замість 490 районів було створено 136.

У середньому у складі кожної області стало по 4-5 районів. Території районів складаються з сільських, селищних та міських територіальних громад. Київ та Севастополь, а також більшість обласних центрів та деякі великі міста також поділяються на райони у містах.

У складі територіальних громад можуть утворюватися старостинські округи, які об’єднують один або декілька населених пунктів (здебільшого сіл або селищ), які не є адміністративними центрами громад.

У Вінницькій області замість 27 районів було утворено 6 районів – Вінницький, Хмільницький, Гайсинський, Могилів-Подільський, Жмеринський і Тульчинський.

Також, шляхом об’єднання в ОТГ, в області сформувалися 63 громади.

Наш телеграм-канал “Політична Арена Вінниччини” провів спільне опитування з телеграм-каналом “Новини Вінниці” щодо наслідків реформи на думку мешканців Вінницької області.

Ми запитали у мешканців Вінниччини:

Три роки тому Україна прийняла новий адміністративно-територіальний устрій. 

Кількість районів скоротилась до 136, натомість було утворено 1470 громад.

Як зараз ви оцінюєте цю реформу?

54% опитаних зазначили, що стало гірше і реформа потребує поліпшень. Ще 35% зазначили, що для них нічого не змінилось і лише 11% мешканців області вважають, що з новим районним поділом і громадами стало краще і зручніше.

Результати опитування можна переглянути за → посиланням

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net
Exit mobile version