БПП підсилюється перевіреними кадрами, губернатор коментує матеріали Політичної Арени, журналісти палять опудало Путіна- як пройшов останній політичний тиждень області

Дайджест політичних подій Вінниччини 12.03 – 18.03.2018 р.

Ключова подія тижня що минув – звинувачення з боку генпрокурора Юрія Луценка народного депутата Надії Савченко у підготовці терактів – пройшла повз Вінниччиною. Декілька баламутних коментарів у соціальних мережах політичного клімату не зробили.

Не зробили репостів з власними фото і папірцями «Наді волю», а також світлин в обіймах Савченко і низка вінницьких депутатів від «Батьківщини» Щербаківська, Давиденко). Хоча могли б.

Цікаво інше – усі публічні спікери і влади, і опозиції від коментарів щодо цього інциденту вперто утримувалися. Хоча щось сказати на підтримку генпрокурора хтось від партій влади («БПП» та «НФ») мав би. Так само, як і опозиція чомусь уникла можливості звинуватити владу у неадекватності і нехтуванні презумпцією невинуватості.

Взагалі місцеві партійні організації поводять себе винятково кволо. Наприклад, на минулому тижні пролунала заява Андрія Садового, що він збирається йти у президенти України. Що у цьому випадку мала б зробити місцева «Самопоміч»? Принаймні – поширити цю заяву у ЗМІ. Хоча могла б і сама вийти з ініціативою – розповісти мешканцям Вінниччини: чому саме Садовий потрібен Україні у якості президента, і що саме вінницька «Самопоміч» зробить для його перемоги.

У результаті – жодного реагування і жодних заяв. Натомість сайт регіональної організації «Самопомічі» розмістив (у березні!) два звіти депутатів обласної ради Хміля і Ковальова про результати депутатської діяльності у 2017 році. Обидва звіти – з кращих часів СРСР. І кожен можна розтягати на цитати.

Ковальов, наприклад, пише: «Допомога дітям. Невід’ємною частиною нашого життя є діти. Діти – це найважливіше, що може бути, адже вони – наше майбутнє. Саме тому ми з колегами регулярно влаштовуємо свята для вінницької малечі».

Або: «Переконаний, що кожний депутат у своїй роботі має бути максимально відкритим. Сповідуючи цей принцип, я регулярно проводжу зустрічі з громадянами, окрім того, системно працює громадська приймальня. Завдяки прийомам громадян виборці мають можливість не лише особисто поспілкуватися, а й отримати безкоштовну консультацію кваліфікованого юриста».

«Одним із позитивних факторів у роботі депутата є знайомство з великою кількістю прекрасних людей і можливість їм допомогти».

Чи, взагалі, «шедевр»: «Скасування депутатської недоторканості. В Україні існує міф, що питання депутатської недоторканності надто складне, заплутане і «непідйомне». Декому дуже вигідно цей міф підтримувати. Депутатський імунітет не може перетворюватися в «захисну грамоту» для незаконних дій депутатів. Більшість народних обранців вбачають у депутатській недоторканності не стільки захист своїх політичних поглядів, скільки захист свого бізнесу. Однак, хочу зауважити, що депутатський «імунітет» – не особистий привілей, а гарантія його безперешкодної політичної діяльності на благо України».

Так, потрібна депутатська недоторканність, чи ні? Спочатку, Ковальов каже, що її слід скасувати, але в останньому реченні, зізнається, що – ні.

У Хміля філософії менше, але за власні здобутки видаються рішення, прийняті депутатським корпусом обласної ради у цілому.

Спікерів влади теж не надто чути, але влада реагує в інший спосіб. З 16-го по 17 березня у центрі Вінниці проходили спільні навчання кількох служб, під час яких відпрацьовувався алгоритм дій силовиків на випадок терористичної загрози. За кілька годин правоохоронці імітували звільнення заручників та протидію тим, хто намагається силовим шляхом захопити будівлю Вінницької ОДА та облради.

Мешканці обласного центру мали змогу побачити людей зі спеціальним спорядженням, що на тлі минулих процесів, а також акцій прихильників Саакашвілі у столиці виглядало як попередження: «Політичні процеси мають проходити у мирному руслі».

У день виборів президента РФ у Вінниці пройшло декілька акцій. Так, на площі біля пам’ятника Михайлу Коцюбинському активісти студентського руху «СОВА» влаштували акцію-флешмоб «Стоп агресору!».

Студенти прийшли на площу з державними прапорами України та прапором Вінниці, а в руках тримали плакати з написами «Україна – єдина! Крим – це Україна!».

А за ініціативи ГО «Спільнота Журналістський майдан» на Європейській площі присутні звернулися до жителів анексованого півострова з пропозицією ігнорувати президентські вибори у Росії. «Це не їхній вибір. Це вибір окупанта», – зазначали присутні. Далі журналіст Юрій Басюк спробував спалити опудало Путіна, але у нього це вийшло не одразу. Картонну фігурку викинули у смітник. 

Описуючи цей інформаційний привід можна було б зупинитись на перших двох реченнях, але варто зазначити, що подібні акції з Путіним пройшли в багатьох містах країни. Десь Темнійшого палили, десь клали в труну. Зрозуміло, що даний флешмоб не був спонтаний. За дивним збігом обставин саме на цей день по всій країіні були заплановані опозиційні марші Саакашвілі. Красномовним є оповідання про вінницьку подію з Путіним на партійному сайті “БПП-Солідарність”. Так за даними інформаційних ресурсів, на зазначеній акції було близько 100 чоловік. Партійний сайт БПП сповіщає наступне: Участь у заході взяли активні члени партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», які прийшли на площу з державними прапорами.

Потрібно зауважити, що віднявши з числа учасників заходу партійців, журналістів та студентів, побачимо доволі кволу організаційну складову акції по залученню простих вінничан. Їх там майже не було. Отже захід – для картинки в ЗМІ.

Листаючи цей матеріал партійного сайту та переглядаючи ще декілька останніх новинних сторінок потрібно відмітити, що останнім часом в авангард президентської партії на Вінниччині впевнено виходить керівниця обласного секретаріату БПП-Солідарність 72-х річна Ольга Іванівна Молодзієвська.

Взяти хоча б її коментар стосовно акції з опудалом Путіна, який є ключовим місцем партійної новини:

«Дуже важливо, щоб наші громадяни у Криму – і українці і кримські татари – бойкотували вибори Путіна. Цим голосуванням Росія намагається легітимізувати крадіжку Криму. Тому сьогодні акцію у Вінниці підтримали наші партійці і з міста, і з районів області». 

Раніше Ольга Молодзієвська при всій організаційній активності в роботі БПП уникала публічності. Як бачимо ситуація змінюється і до публічної площини в президентській партії почали залучати перевірених та надійних партійців з великим досвідом роботи на цій ниві.

МЗС РФ власних коментарів щодо цих акцій поки що не оприлюднило.

Ті, хто уже готуються до виборів, свою роботу ведуть конкретно, вибиваючи гроші на пріоритетне фінансування територій і розповідаючи про це.

Відбулася одна дрібненька сутичка. Під стінaми суду зібрaлись бійці AТО (по лінії УНА-УНСО (Чумак) тa студенти Вінницького аграрного університету (на захист інтересів Калетніка).

Причина – питання законності виділення 500 га землі, яка була у розпорядженні ВНАУ. Студенти ВНАУ, які теж прийшли до суду, кажуть, що пари не прогулюють, а зібрались вони у «противагу» людям в військовій формі. «Вважаємо, що представники УНA-УНСО найманці компанії сільського голови Aгрономічного».

Дрібна така, але показова сутичка, яка показує, що Калетнік все ще має інтереси у земельній сфері Вінницької області.

Наостанок ще одна на перший погляд пересічна подія яка сталась на політичній арені Вінниччини минулого тижня.

Голова облдержадміністрації Валерій Коровій прокоментував в соціальній мережі нашу аналітичну публікацію “Загублена сесія Вінницької обласної ради. Післямова з точки зору інформаційного ефектуяка за тиждень набрала близько 3000 переглядів.

Непрофесійно і каламутно, – так охарактеризував наш матеріал очільник області. Що ж, ми готові вчитись та розвиватись, головне щоб влада з кожним роком ставала все професійнішою та некаламутнішою. Адже саме прозорі та професійні дії влади є головною запорукою нормального життя українців.

До наступного тижня, – завжди ваш Віталій Горковчук!

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here