Донатас Піскун: «Внаслідок нерегульованого захоронення відходів в Україні може відбутися екологічна катастрофа»

Голови Громадських спілок «Переробники побічних продуктів тваринного походження, не призначених для споживання людьми» та «Вівчарство та козівництво України» звернулися до Голови Вінницької регіональної організації Політичної партії «ЗА ЖИТТЯ» Донатаса Піскуна в зв’язку з можливим закриттям державних підприємств, які займаються переробкою відходів тваринного походження, що може спричинити нерегульовані та хаотичні захоронення відходів, покладаючи надію, що партія «ЗА ЖИТТЯ» зможе допомогти у вирішенні цього питання.

Голова Вінницького осередку поділився думками відносно цієї ситуації. Окрім того, керманич регіональної організації прокоментував ситуацію відносно можливої приватизації єдиного державного підприємства з переробки відходів ДП «Укрветсанзавод».

Найближчим часом наша держава може опинитися на межі екологічної катастрофи, яка може бути спричинена нерегульованими та хаотичними захороненнями відходів тваринного походження. Ця ситуація вже на сьогоднішній набула неабиякої актуальності, адже полігони для відходів, нажаль, розширюють свою географію і впритул «наближаються» до найближчих селищ та міст. Проте, вже найближчими роками дана проблема може набути статусу національного масштабу. Про це повідомив лідер партії «ЗА ЖИТТЯ» у Вінницькій області Донатас Піскун.

«Якщо і надалі проблему захоронення тваринних відходів держава не візьме під жорсткий контроль, то ми матимемо жахливі наслідки вже у найближчому майбутньому. Якщо біля міст та селищ з’являтимуться все нові й нові стихійні полігони для захоронення відходів, а старі збільшуватися в рази, то в майбутньому ми матимемо жахливі наслідки для екології не тільки нашого регіону. Забруднення навколишнього середовища, стічних вод, погіршення екології в цілому… Ці проблеми на сьогоднішній день є «локальними», проте вже найближчим часом вони можуть набути національного масштабу, – зазначив Донатас Піскун.

– На сьогоднішній день я не бачу намагань держави для покращення ситуації довкола стратегічно-важливої для нашої країни галузі. Навпаки, робиться все для того, аби дану галузь довести до зубожіння. Єдине в нашій країні державне підприємство «Укрветсанзавод», яке займається переробкою відходів намагаються передати у приватну власність. В разі якщо це станеться наша країна, на мою думку, дану галузь просто втратить. Лише у Вінницькій області ми маємо дві філії ДП «Укрветсанзавод», які можуть бути розпилені та знищені. Кожен з нас не має права закривати очі на дану проблему. Можу запевнити, що Вінницька регіональна організація «ЗА ЖИТТЯ» прикладе усіх можливих зусиль для збереження даної, без перебільшення надзвичайно важливої, для нашої країни галузі».

Нагадаємо, ДП «Укрветсанзавод» є єдиним державним підприємством, яке займається переробкою відходів тваринного походження.

Упродовж багатьох років кількість філій ДП «Укрветсанзавод» по всій країні поступово скорочувалася: від початку створення їх було 37, у 2009 році – 24, а вже у 2012 – всього 18 філій. Більшість з них знаходяться у жалюгідному стані – борги, морально застаріле обладнання, а то й зовсім вирізане на металобрухт.

Внаслідок відсутності ефективного менеджменту та прозорості роботи, дані заводи працювали і працюють на енергомісткому, морально застарілому технологічному обладнанні (обладнання спрацьоване на 80 – 90 %), яке не забезпечує належної утилізації побічних продуктів. Таким чином дана проблема й спонукає підприємства захоронювати на стихійних полігонах, що в свою чергу матиме жахливі наслідки в майбутньому.

Партія «ЗА ЖИТТЯ» за те, щоб зберегти стратегічно важливі підприємства України у власності держави та зупинити ганебну тенденцію приватизації, і як наслідок знищення, підприємств, заводів, фабрик. Ми маємо об’єднуватися задля розбудови та відновлення галузей які були втрачені та знищенні діючою та попередніми владами.

Прес-служба партії “ЗА ЖИТТЯ”

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here