ОВО № 11: “Округ Домбровського” став “округом Кістіона”

У Вінницькій області одномандатний виборчий округ №11 (частина Вінниці і району) з 2012 року мав репутацію «Округу Домбровського». Саме на цьому окрузі кандидат-самовисуванець, людина Порошенка, екс-губернатор області Олександр Домбровський здобув тут перемогу у нелегкій боротьбі з представницею «Батьківщини» Наталею Солейко.

Він її підтвердив і у 2014 році, на дострокових парламентських виборах. Тоді Домбровський тут балотувався вже, як офіційний кандидат від БПП. І от на нинішніх лострокових виборах, Олександр Домбровський на самому старті перегонів заявив про неучасть у кампанії, і про те, що відмовляється балотуватися у Раду. Власне, ця заява й спонукала багатьох бажаючих потрапити у парламентське крісло, до участі у виборах по «вільному округу». Хоча, кандидатів у мажоритарники тут зареєструвалася не рекордна кількість для восьми округів на Вінниччині, але їх чимало. Аж 13 претендентів на одне «вакантне» місце.

Отже, поближче познайомимося із кожним з них, і спробуємо це зробити по інформації не з сайту ЦВК, а на основі реальних фактів. Як відомих загалу, так і тих, що «сорока на хвості принесла», тобто, користуючись інформацією від інсайдерів.

Отже, тут зареєстровано 13 кандидатів. Семеро — висуванці політичних партій, решта — самовисуванці. Ось ці люди:

 • Світлана Бевз — самовисування;
 • Андрій Гижко – «Європейська Солідарність»;
 • Ігор Горлачов – «Опозиційна платформа — За життя»;
 • Ганна Давиденко — самовисування;
 • Володимир Кістіон — самовисування;
 • Андрій Ковальов — «Сила і честь»;
 • Сергій Кудлаєнко — самовисування;
 • Олена Лепей – «Опозиційний блок»;
 • Максим Пашковський – «Слуга народу»;
 • Анастасія Приходько – «Батьківшина»;
 • Валерій Скрипченко – «Свобода»;
 • Максим Хаджинов — самовисування;
 • Олег Шулікін — самовисування.

Світлана Бевз — самовисуванка. Вона відома у Вінниці не тільки, як доброволець, що пішла воювати на Схід в складі «Айдару», не тільки волонтерством після служби, а й активним та дивним спротивом облаштування пам’ятника Героям Гебесної Сотні у Вінниці. І ця її позиція викликала непорозуміння у багатьох майданівців, зокрема, у матері вінницького героя Майдану Максима Шимка. Програма кандидатки — суміш популізму і нездійснених соціальних обіцянок. Зокрема, кандидатка обіцяє «впровадження безкоштовного лікування дітей до 14 років та пенсіонерів від 70 років». Річ, звичайно, хороша, але нереальна. Ще кандидатка обіцяє: “реформу держуправління, подолання корупції, скасування депутатської недоторканості, скасування довічного призначення суддів та запровадження їх виборності, контроль за діяльністю посадових осіб та народних депутатів з боку виборців”. Погодьтеся, обіцянки традиційні, для більшості кандидатів. Але у програмі Світлана Бевз не говорить про жодні механізми для досягнення цих благих цілей. Що й дивно, адже вона — кандидат наук, її сфера математика. Наука точна і не маніпулятивна. Ну і додамо, що Світлана Бевз — ще й докторант ВНТУ. Працює над докторською дисертацією.


Фото Антоніни Мніх з сторінки в соцмережі

Наступний кандидат — представник “Європейської Солідарності” Порошенка Андрій Гижко. Він — перший заступник голови ОДА Валерія Коровія. Власне, до висування Гижка на окрузі, багато хто вважав, що тут балотуватиметься сам Коровій. Бо він був начальником штабу у Домбровського під час скандальної кампанії 2012 року. До того ж після ймовірної відставки з поста голови ОДА його подальші плани під питанням, а похід в парламент з посади керівника області був би логічним, але лише у випадку гарантованої перемоги. У випадку програшу – це означатиме, що всі 5 років роботи на чолі регіону виборці оцініють, як незадовільні. Отже ризик програшу і результати соціологічних досліджень переважили можливість продовження політичної кар’єри і кандидатом в народні депутати вінничани Валерія Коровія не побачили.

Слід сказати, що чиновницьку кар’єру кандидат в народні депутати Андрій Гижко розпочинав, як особистий помічник Коровія, потім той лобіював призначення Гижка начальником головного управління економіки ОДА, далі — на посаду свого першого заступника. Раніше Андрій Гижко вже брав участь у виборах, балотувався з цієї ж високої посади заступника голови ОДА від БПП в обласну раду, але не пройшов. Після виборів 2015 року саме Андрій Гижко формально очолив обласний осередок партії Порошенка, і скажемо відверто з політичною роботою по розбудові партії в «базовій» для Порошенка Вінницькій області не справився. Підтвердженням цього є системні програші партії на виборах до ОТГ і, звісно, самий яскравий показник провальної партійної діяльності – сенсаційний провал на президентських виборах в першому і в другому турі Володимиру Зеленському. Більше того, в загальному рейтингу підтримки Петра Порошенка, його базова Вінницька область опинилась лише на 5 місці, після Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської області та м. Київ.

Чи розуміє справжні причини свого програшу на президентських виборах у Вінницькій області Петро Порошенко? Звісно розуміє. Чи розуміє він рівень відповідальності за результат керівника обласного осередку, наділеного до того ж адміністративним ресурсом та іншими можливостями? Розуміє, але на парламентських виборах Петро Олексійович зіткнувся з тим, про що його неодноразово попереджали експерти і аналітики, та ЗМІ, в першу чергу наше видання – з політичним кадрами у Петра Порошенка у Вінницькій області біда. Тому і вимушений екс-президент ставити на округи навіть тих людей, які несуть повну відповідальність за його принизливий програш в рідній області комедійному актору, бо інших людей в нього тут немає.

Щодо головного відповідального за програш на думку екс-президента, то таку особу в нашій області вирахувати неважко. По прямим та опосередкованим маркерам. По перше, завжди і за все, що відбувається в області, по організації і забезпеченню результатів голосування в першу чергу, перед президентом відповідали голови ОДА. По друге, вчорашній приватний візит екс-президента на Вінниччину, під час якого Петра Порошенка супроводжували два заступники голови ОДА (в робочий час до речі і робочий день) відсутністю на ньому Валерія Коровія лише підкреслив головного винуватця програшу Порошенка в “президентській області” на думку самого екс-президента.

Читати матеріал до теми: Відповідальність за деградацію політичної розбудови БПП та ланцюгову реакцію програшів на виборах несуть голова ОДА та його заступники Гижко і Крученюк

У програмі кандидата Андрія Гижка — все розкладено на економічну полицю. В окрузі він обіцяє сприяння залученню інвестицій, підтримку АПК, впровадження ІТ-технологій, стартапів, покращення питного водопостачання. Одним словом кандидат Гижко обіцяє в парламенті робити те, що нині входить, і входило з десяток років, у його прямі посадові обов’язки. Виникає логічне запитання: якщо на рівні області були з цим проблеми, то чи можна це зробити в окремо взятому окрузі?

Ну і пікантна подробиця: “за” Гижка на окрузі агітують пенсіонери — клієнти соціальних служб. Хоча за стилем, агітпродукція направлена на молодіжну аудиторію. А саму агітаційну продукцію, виготовлену явно на аматорську рівні вже тролять в соцмережах.


Тимчасово непрацюючий Ігор Горлачов є кандидатом від “Опозиційної платформи — За життя” Медведчука-Рабіновича. У програмі кандидата — відомі з телепередач каналів Медведчука гасла: “мир понад усе”, співпраця з СНД і Росією в рамках “тайожного союзу”, “припинення тарифного геноциду” (читай — закабалення України “Газпромом”). Попри усі красиві слова у програмі читається одне — повна здача українських інтересів на користь Росії. Цікава деталь, свою програму Горлачов охарактирезував, як ніби не кандидат, а князь: “Ця програма є Чесним суспільним договором між мною та виборцями”…


Ганна Давиденко планувала, що обиратиметься по округу, як офіційна висуванка “Батьківщини” від Тимошенко. Але лідерка партії вирішила по іншому. І “наймолодший ректор України” балотується, як самовисуванка. Що в неї не склалося з “Батьківщиною” – мовчать, як партія, так і сама кандидатка. У учасниці чисельних скандалів у Вінниці, земельних оборудок з паями у Вороновиці, депутатки міськради, яка відзначилась багатьма популістськими заявами, одні запитання… до виборців.
До речі, щодо Ганни Давиденко, “Батьківщина молода” звернулася до Юлії Тимошенко з листом, щодо виключення з лав партії Ганни Давиденко, яка всупереч позиції партії будучи її членом подала свою кандидатуру у народні депутати по одинадцятому округу у якості самовисування. Таким чином вона складає конкуренцію кандидату від ВО “Батьківщина” Анастасії Приходько, що негативно вплине на результат виборчої кампанії… Це — фактичне відлучення кандидатки від електорату Тимошенко. І кінець виборчої кампанії…


Чинний віце-прем’єр-міністр, людина з команди Володимира Гройсмана і фактичний фаворит на 11 окрузі – Володимир Кістіон офіційно висувається сам. Але не секрет, що “Українська стратегія” Гройсмана його підтримує. У послужному списку Кістіона — робота на всіх щаблях місцевого і державного управління: керівник водоканалу, перший заступник міського голови, перший заступник Міністра регіонального розвитку, радник Голови Верховної Ради, керівник апарату Ради, Віце-прем’єр-міністр. Одним словом — людина з великим досвідом і з позитивною репутацією.

“Мій життєвий принцип: пообіцяв-зроби! І зроби так, щоб не було потім соромно дивитися людям в очі. Тому я йду в депутати Верховної Ради України, бо переконаний, що в новому парламенті будуть потрібні люди справи. Я не буду давати пустих обіцянок”, – пише Володимир Кістіон у програмі.

І лаконічно викладає план дій: курс на ЄС і захист України, продовження децентралізації, розвиток інфраструктури, протистояння популізму і сприяння Вінниччині. З огляду на тотальну підтримку Володимира Кістіона міським головою Вінниці, депутатським корпусом та всією командою Гройсмана до перемоги на окрузі Володимира Євсійовича відділяє трохи більше, ніж два тижня.


У депутати по округу балотується й недавній член фракції “Самопоміч” у Вінницькій облраді Андрій Ковальов. Щоправда, він вже під час кампанії зробив особистий “ребрендинг”. Із непрохідної “Самопомочі” перейшов у більш рейтингову “Силу і честь” Ігоря Смешка. Найбільше Андрій Ковальов відомий тим, що ще перебуваючи у “Самопомочі” відмовився здавати тест на детекторі брехні щодо його голосування за передачу лісу в приватні руки. Тоді партія провела розборки серед чотирьох депутатів, які проголосували “за”. Незгода Ковальова пройти поліграф викликала його відсторонення від партії. Тепер Андрій Ковальов шукає себе під проводом Смешка. У програмі Ковальов “за” все хороше, і “проти” всього поганого. Особливо проти Ковальов депутатської недоторканості, з обмовками проти: “Я принципово і послідовно виступаю за зняття депутатської недоторканності в її функціональному розумінні: рівність перед законом депутата як громадянина за наявності гарантій на чесну, справедливу, політичну діяльність без переслідувань за неї”.


Чинний нардеп-списочник від БПП Сергій Кудлаєнко йде на вибори самовисуванцем. У Вінниці Кудлаєнко відомий підтримкою багатьох творчих, спортивних, громадський ініціатив. І, як він сам зазначає, вирішив балотуватися після консультацій з громадськістю.

“Працював у місцевому самоврядуванні, останні роки на посаді заступника голови Комітету з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування і надалі буду підтримувати розвиток міст і сіл, децентралізацію та відродження територіальних громад. За місцевим самоврядуванням – майбутнє країни!”

Рішення про участь у виборчій кампанії прийняв за результатами зустрічей і консультацій з громадськими організаціями Вінниччини, з якими співпрацював останні роки”. На сьогодні, на думку наших експертів, він найближчий конкурент Володимира Кістіона на 11 окрузі. Всі інші кандидати посядуть нижчі місця, з великим відривом від двох зазначених кандидатів.


Кандидатка Олена Лепей — висуванка “Опозиційного блоку” Ахметова-Льовочкіна. Вона — депутат Вінницької міської ради від цієї ж політичної сили. Нічим особливим її діяльність у міській раді не запам’яталася. А програма — сукупність загальних фраз про мир, соціальні гарантії, дотримання прав людини тощо.


Максим Пашковський висувається пропрезидентською партією “Слуга народу”. Він — юрист, керує власною фірмою, яка займається юрсупроводом ІТ. Як зізнався сам кандидат — у політиці він новачок. “Вперше пишу настільки публічний пост, але маю важливу новину для всіх, хто мене знає і тих, із ким ми в найближчому майбутньому познайомимося… Я не вірив, що звичайний юрист може щось зробити. Не вірив і продовжував жити, працювати, накопичувати ідеї “в стіл” – пише він у недавньому дописі. І не вказує, де той “стіл” з ідеями. Аналізувати його програму — марна річ. Одні меседжі з партійної програми. Чим він прислужиться вінничанам у парламенті — велике питання. Одним словом, кандидат Пашковський, як і багато хто із “Зе-команди” – політичний кіт у мішку. Про негативну інформацію, яку накопали місцеві активісти, ми вже повідомляли в нашому попередньому огляді партійних списків.


Анастасія Приходько, співачка, учасниця Євробачення від Росії, особиста протеже Юлії Тимошенко висувається у депутати, як і годиться, від “Батьківщини”. “Настя” під час президентської кампанії заявляла, що вона закінчує з шоу-бізнесом і йде у політику. Та це не завадило їй відпрацювати на сцені з мікрофоном, виконуючи власні хіти в підтримку Тимошенко. У “Батьківщині” сподіваються, що єдина “парашутистка” на окрузі №11 забезпечить партії додаткове місце у парламенті. Хочеться наголосити на єдиній економічній новації, про яку Анастасія Приходько пише у програмі: “…впровадження податкової системи з єдиним податком на прибуток власників підприємств у розмірі 15%”. Цікаво, хто підказав їй це податкове ноу-хау?


Валерій Скрипченко — член і депутат облради від “Свободи”. Попри те, що Скрипченко не перший рік депутатствує в області, він “політик без власного обличчя”. Кандидат зізнався, що недавно завів офіційну виборчу сторінку у Фейсбуці. Але, для чого це зробив — не знає й сам. Схоже, не знать що сказати хорошого про нього і його партійні керівники. Тому, представляючи Скрипченка у Фейсбуці, лідер “Свободи” Олег Тягнибок був вбивче лаконічним: “Валерій Скрипченко, член Вінницького обласного комітету ВО«Свобода», депутат Вінницької обласної ради, приватний підприємець (округ #11, Вінницька обл.)”. Ось і все про партійну діяльність кандидата.


Максим Хаджинов, самовисуванець, і “темна конячка” на окрузі” . Про нього відома лише його автобіографія: народився..вчився..закінчив… тощо. І останнім часом на вінницьких сайтах почали з’являтися тексти з ознаками політреклами. Хто стоїть за ним? Хто платить за рекламу, які політичні принципи сповідує кандидат — невідомо ні з цих публікацій, ні з офіційної програми. “Перестаньмо красти, брехати, обдурювати один одного — і тоді отримаємо сильну процвітаючу країну”, – йдеться у одному з дописів. Ці звернення настільки неконкретні, що підходять під будь-яку ідеологію. Чи під будь-якого технічного кандидата.


І, нарешті, Олег Шулікін, сільський голова з Агрономічного під Вінницею. Йде до парламентом самовисуванцем. Відомий протидією захоплення аграрним університетом і його президентом Григорієм Калетніком 500 га сільської землі, яку в сільраді мали виділити місцевим мешканцям і учасникам АТО. З цим політичним багажем кандидат бере участь у перегонах. У своїй програмі — виступає за сильне місцеве самоврядування, соціальну відповідальність бізнесу, і соціальну державу. Гасла достатньо популістські. Але куди ж без них, під час такої короткої кампанії.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here