Народна депутатка Лариса Білозір (15 округ Вінниччина) прозвітувала про міжнародну роботу з Бюро демократичних інститутів і прав людини  ОБСЄ, OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR).

Народна обраниця повідомила, що налагодила комунікацію з представниками Бюро з  питань проведення законодавчої та парламентської реформи в Україні (прийняття Кодексу етики, ухвалення змін до Закону про політичні партії, Закону про статус народного депутата України).

«Необхідно навіть під час воєнного стану працювати над законопроектами, необхідними для розбудови європейської демократії в нашій крані після перемоги. Тобто потрібно вже спішити приймати закони для мирного часу під час війни», – написала Л. Білозір у соціальній мережі Фейсбук.

Зокрема, з польськими, литовськими та австрійськими колегами парламентарка від Вінниччини обговорила проєкт Кодексу етики для народних депутатів, оскільки потрібно підвищувати рівень довіри до парламенту через механізми правил поведінки, покарання, скарг на неприйнятні вчинки окремих депутатів, а також проєкт закону «Про політичні партії», який планується зареєструвати на початку наступного року.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Крім того, європейські та українські політики намітили наступні кроки у зв’язку з військовим нападом російської федерації та його руйнівними наслідками для цивільного населення,  можливу подальшу підтримку з боку БДІПЛ для вирішення найгостріших проблем у галузі прав людини, яку на поствоєнному етапі буде спрямовано на підтримку подальшої відбудови та розвитку України.

«Коли ми виграємо мир, нам потрібно буде сконцентруватися на таких важливих речах як верховенство закону і права. Це слабке місце України. Потрібно спрямувати всі зусилля на побудову більш правового, більш справедливого та захищеного суспільства без корупції», – резюмувала Л. Білозір.

БДІПЛ відіграє унікальну роль у реалізації загального мандату Організації з безпеки та співробітництва в Європі, сприяючи 57 державам-учасницям у зміцненні їхніх демократичних інститутів, забезпечення верховенства права, посилення поваги до прав людини та формуванні толерантних суспільств, які заохочують і дають можливість усім громадянам брати участь у суспільному й політичному житті.

Нагадаємо, що Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ шляхом документування порушень міжнародного гуманітарного права та міжнародного законодавства з прав людини під час війни в Україні підтримує ініціативи щодо притягнення до відповідальності винних у цих злочинах.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net