Хто зробив висновки з фінальних результатів місцевих виборів на Вінниччині? А ніхто.

Замість того, щоб окреслити власні перспективи та наміри, місцеві партійні структури та кандидати пішли на відпочинок й у відпустку. Хтось святкувати перемогу. Хтось заливати горе від поразки.

А між тим, підготовка до нових виборів починається наступного дня після завершення останніх виборів.

Журналісти гадають щодо майбутніх «розкладів» в обласній раді, а самі політики вперто мовчать. І не тому, що не знають, а тому, що тривають «торги». А у вінницькій політичній традиції не прийнято повідомляти електорату про перебіг та результати домовленостей.

ЗМІ обмежилися простим переліком новообраних депутатів, не надто занурюючись в аналіз коаліційних процесів, адже і так зрозуміло, що у більшості місцевих рад «УСГ» становитиме більшість, яку частково і ситуативно підтримуватимуть представники «Слуг народу», або та ж “Батьківщина”. Хоча, можливо, щось зуміє виторгувати для себе і «Європейська солідарність», електоральні показники якої з 2015-го року суттєво «просіли».

В цілому потрібно відмітити не тільки результат партії Гройсмана у Вінницькій області, а й ефективну виборчу кампанію. До того ж “Українська стратегія” поширила свій вплив з обласного центру на всю область, в кожне ОТГ та райраду. Потрібно віддати належне виборчим штабам, лідерам партії і кандидатам за якісно пророблену роботу. Побобається це комусь, чи ні. Тепер питання лише, чи впорається команда Гройсмана з монополією на владу в області. Чи вистачить фахових кадрів, чи не почнуться зашквари.

«ЄС» прозвітувало про 4-х своїх переможців на виборах в ОТГ, стільки ж в активі «Батьківщини». Але згадаємо минулі рейтинги БЮТу (50%+), і зрозуміємо, що ці залишкові перемоги – фінальний акорд колись потужної політичної партії, яка 10-15 років тому проводила стільки кандидатів, скільки бажала.

Останній цвях у труну вінницької «Батьківщини» забив той факт, що скільки-небудь знакових фігур від цієї партії у новому складі обласної ради не буде. А, отже, партія просто «досидить» п’ять років перед остаточним зникненням.

Остаточно завершили власний політичний шлях колись парламентські партії «Самопоміч», «Радикальна партія Олега Ляшка» і «Свобода», попри всі бадьорі рапорти про очікуваний успіх кампанії у соціальних мережах.

Натомість знайшла свій шлях до серця (кишені) виборців група «За майбутнє», яка, як й їхні попередники з різних аграрних партій, виступатиме у ролі молодших партнерів влади, не забуваючи й про власні інтереси.

Політики ситуацію коментують, але говорять у такий спосіб, щоб не сказати зайвого. Ані переможці, ані переможені. Новий політичний сезон може внести власні корективи в усі аспекти публічної політики на Вінниччині.

Влада теж почала «коментувати». Шляхом звільнення на Вінниччині голів РДА, проваливши роботу. «Слуги», програш яких став очевидним фактом, який марно намагаються приховати за красивими фразами про «перші місцеві вибори», почали з’ясовувати – хто є більш винним за провал.

Депутати, обмінявшись «люб’язностями», повернулися до тіні. У публічному просторі видно хіба що Борзову, а також Устінову, яка воює з ініціативами МВС розширити повноваження поліції.

Тій же Устіновій, спільно з її колегами з фракції «Слуга народу» можна подякувати за введення штрафів за відсутність маски у громадських місцях.

Ну а Лариса Білозір «засвітилася» у рейтингу впливових жінок України.

Майже зникли з інформаційного поля кандидати від «Української стратегії Гройсмана», хоча кому, як не їм закріплювати успіх на виборах активною медійною роботою. Проте, можливо, домовленості з іншими ключовими фігурами на теренах Вінниччини дійшли до тієї стадії, коли інформаційна складова є банально зайвою.

Заявила про продовження громадської та політичної роботи місцева “Партія Вінничан”, яка пройшла в декілька місцевих рад області. Власними результатами нова партія не задоволена, але на сьогодні це чи не єдина партія в області, яка готова працювати в “довгу”, на перспективу. “Вінничани” вже беруться за партійну розбудову в кожному ОТГ, виконують політичні зобов’язання (Вінницька партія заявила про формування опозиції в Ладижині) та чітко заявила про парламентські амбіції.

Уже впродовж наступних тижнів ми, з високою долею вірогідності, дізнаємося, хто з команди переможців претендуватиме на посаду голови обласної ради, а хто – на керівництво новоствореним виконкомом.

А втім, вкотре наголосимо: під час місцевих виборів політики так і не озвучили те, що від них чекає нове покоління виборців – змістовної частини.

Тому завдання усіх тих, хто має намір взяти участь у політичному та громадському житті – сформулювати ідеологічні та програмні засади тієї моделі майбутнього, яку чекають всі ті, хто бажає змін.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.