Політична Арена Вінниччини

Політична капітуляція Олега Ляшка

Перебільшуємо? Інколи можливо, але не цього разу.

“В мене зашкалюють рейтинги по мажоритарному округу, але у Верховну Раду я балотуватись не буду”!

Приблизно такий перл видав днями в інтерв’ю вінницький соратник Олега Ляшка – Віктор Качур.

🙂

Ви таке колись чули? Ми ні. Але все колись буває вперше.

Отже до суті. Днями фактичний керівник партії Ляшка у Вінницькій області мер міста Немирів Віктор Качур зробив політичний камінгаут. В інтерв’ю обласному тижневику “33 канал” він оголосив про те, що не буде балотуватись до парламенту.


Довідково: Віктор Качур народився 6 січня 1965 року в с. Човновиця Оратівського району Вінницької області, перед обранням міським головою міста Немирів у 2016 році працював головою правління ВАТ «Автобусний парк» м. Вінниця. На момент обрання міським головою за даними місцевих ЗМІ був фігурантом кількох кримінальних справ:

Побиття офіціантки за “недостачу” в 2600 грн. детальніше: Віктор Качур – фігурант кримінальних справ

2010 рік: Мер Немирова Віктор Качур попався на хабарі майже у два мільйони гривень 

2010 рік: Мер-хабарник Віктор Качур зав’язав із політикою

Віктор Качур має давні гарні стосунки з нинішніми власниками компанії Nemiroff (Кіпіш, Грібов), на їх стороні “воював” з колишніми співвласниками компанії Глусями.


Був членом партії “Батьківщина”, безуспішно балотувався у Вінницьку обласну Раду у 2012 році. На цих виборах він поступився Любові Спірідоновій (заступниця голови ОДА) та конкурував з кандидатом від Олега Ляшка. Сам Олег Ляшко на тих виборах публічно на телебаченні, в численних ЗМІ та з трибуни Верховної Ради називав Віктора Качура бандитом, махровим хабарником та вимагачем і засновником “Партії регіонів” в Немирові.

Згодом Віктора Качура виключають з “Батьківщини” і після низки скандалів між Качуром і Людмилою Щербаківською, Віктор Качур стає керівником “Радикальної партії Олега Ляшка” у Вінницькій області. Ось такий кульбіт. Як таке могло статись взагалі, що після численних взаємних образ, в тому числі і зі сторони Віктора Качура на адресу Олега Ляшка (Качур публічно в оточенні багатьох свідків звинувачував Ляшка в нетрадиційній сексуальній орієнтації та не скупився на брудні подробиці) мер Немирова став головним “радикалом” Вінниччини, потрібно розглянути дві сторони, не тільки Віктора Качура, а й самого Олега Ляшка.

Як відомо український політик, керівник парламентської фракції мав доволі складне дитинство: виховувся в інтернаті, потім пов’язав свою діяльність з журналістикою.

Незважаючи на проблеми із законом та ув’язнення, в свій час все таки зміг пробитись в політику. Спочатку балотувався, але програв вибори по мажоритарному округу, згодом пройшов у Верховноу Раду по спискам партії Юлії Тимошенко “Батьківщина”. І вже тут політику потрібно віддати належне. Далі був відоме скандальне відео та виключення з фракції “Батьківщина” та створення власної партії.

Перший похід до Верховної Ради з власною партією у Олега Ляшка відбувся вже в 2012 році, щоправда новостворена “Радикальна партія” набрала всього 1,08 %, які дали переважно в Чернігівській області. І тут є один доволі важливий момент для нашої публікації. В 2012 році лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко не пішов першим номером списку на виборах до Верховної Ради, а балотувався по мажоритарному округу в Чернігівській області. Знову не зовсім зрозуміло – “як це так”, “такого ще ніколи не було” і т д.

Все доволі прагматично, на той момент всі соціологи не давали партії Ляшка більше 1%, тому був зроблений прагматичний вибір на користь округу та збереження себе в українські політиці.

Тут варто запам’ятати слово “прагматичний”. Можливо саме воно пояснить деякі особливості політичних кульбітів цієї політичної сили та дасть можливість спрогнозувати її майбутнє. Далі був похід Олега Ляшка на президентські вибори (2014 рік), на яких після його потрапляння в єдиний можливий тоді для опозиційного політика тренд Революції Гідності і медійної підтримки спонсорів, він неочікувано для багатьох посів третє місце з результатом 8,32% Ці цифри і результат теж варто запам’ятати.

Після такого прориву на президентських виборах Олег Ляшко маючи вже прохідні рейтинги для своєї партії йде з нею в парламент, вже першим номер списку. Але вже на цих виборах погіршує свій результат з 8.32% до 7,44% (результат РПЛ). Але фракцію до парламенту проводить і тут теж потрібно віддати належне наполегливості, працездатності та інтуіції Олега Ляшка, особливо якщо згадати весь його життєвий шлях.

З моменту створення власної партії та певної нерозбірливості та відсутності фільтрів команду Олега Ляшка системно переслідують різноманітні скандали пов’язані з членами його партії, як в столиці так і в регіонах. Є певні особисті прорахунки на технологічні недопрацювання Ляшка, який до кінця не зміг вийти з ексцентричної ніші і перейти у вищу лігу українських державників. Ці прорахунки в сумі на сьогодні дають йому лише шосте місце в президентських рейтингах (на минулих він був третім) і навіть ставлять під сумнів проходження до наступного скликання Верховної Ради його партії.

Так соціологічна група “Рейтинг” дає Олегу Ляшку 5,7% – цей результат на межі п’ятивідсоткового бар’єру необхідного для проходження в ВР.

А Центр соціальних досліджень «СОФІЯ» і взагалі фіксує рейтинг Ляшка на рівні непрохідного до парламенту 4,5%. До того ж партійні результати (і не тільки у Ляшка) зазвичай менші у відсотках, ніж особисті результати лідерів партій (сюди накладаються місцеві скандали та особисті якості регіональних представників тієї, чи іншої політсили та інші чинники).

Як ми писали вище, свій особистий результат на президентських виборах 2014 року в 8,32% однойменна партія Ляшка погіршила на парламентських виборах 2014 до 7,4%.

Тому вже сьогодні можна спрогнозувати доволі примарні перспективи партії Ляшка на виборах до ВР в 2019 році. А якщо додати до цього дуже показовий фактор найвищого антирейтингу по країні Олега Ляшка – 71%, в якому він навіть обігнав чинного президента (69%), то парламентське майбутнє РПЛ і взагалі виглядає сумнівним.

І як тут не згадати слово, на якому вже акцентували раніше – “прагматизм”, і навести приклад відмови Олега Ляшка йти на чолі своєї ж партії в парламент на виборах 2012, коли він побоюючись рейтингів вирішив балотуватись по мажоритарному округу в Чернівській області? Чи означатиме таке рішення про політичну капітуляцію Олега Ляшка?

Однозначно так, але звісно він таке рішення буде притримувати до самого останнього моменту перед парламентськими виборами, адже лише одна така заява лідера партії, при правильному підході опонентів стане одним з головних від’ємників цієї партії на майбутнє.

Але якщо сам Олег Ляшко це розуміє і незважаючи на вірогідність збільшення політичної конкуренції на майбутніх виборах (вже зараз зрозуміло, що на наступних виборах у ВР з’явится багато нових та перспективних політичних проектів, Смешко, єврооптимісти Найєм-Лещенко, Вакарчук, Сила Людей і так далі), то вінницький керівник партії Олега Ляшка, намагаючись хоч якось відбілитись від чергових місцевих скандалів (зловживання заступника голови обласної ради з коштами депутатського фонду, отримання матеріальної допомоги та субсидії при мільйонних статках самим мером і так далі) почав рубати правду матку.

Так на питання журналіста, чи буде Віктор Качур балотуватись до ВР по спискам, чи по округу він заявив наступне:

Хто буде балотуватися від нашої політичної сили – буде вирішуватися на виконкомі партії. Але вже зараз можу запевнити, що Віктор Качур буде балотуватися на посаду голови новоствореної територіальної громади. Не маю ніякого права зраджувати тих людей, які повірили мені, обираючи міським головою.
При тому, що за його ж словами в цьому інтерв’ю “соцопитування показують, що Качур випереджає нардепа за популярністю у народу” Ну да, ну да 😆

Що це як не початок політичної капітуляції та підготовка звичного окопу в місті Немирів?

Це саме вона – остаточна і беззаперечна. Але найсумніше тут не в дилетантизмі місцевого керівника партії Ляшка – в спробах відгавкатись від скандалів називаючи все фейками і не наводячи реальних контраргументів – і не в тому, що політичний аматор на рівному місці продовжує наживати собі впливових ворогів та своїм заявами під час кульмінації президентських виборів збиває Олег Ляшка з пантеону лідерів українського політикуму. А в реакції самого лідера на такі вбивчі для політика загальнодержавного масштабу заяви його регіональних підлеглих.

Замість того, щоб провести з Віктором Качуром виховну роботу і миттєво заборонити йому оголошувати сумнівні перспективи партії, Олег Ляшко ставить в соціальних мережах вподобайки під програшними заявами його соратника.

Замилилось око? Загрались в вождизм? Розгубив хватку? Забув про рятівний прагматизм?

Адже лише наша публікація про політичну капітуляцію Олега Ляшка набере за тиждень тисячі переглядів та сотні лайків і репостів в соцмережах.

Заб’ємось? 😉

Віталій Горковчук

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net
Exit mobile version