Третя сесія за два місяці роботи. На бюджетній сесії обласні депутати розглянуть вісім питань

Голова Вінницької обласної ради підписав розпорядження про позачергову сесію. За другий місяць роботи нової ради – це вже третя сесія у восьмому скликанні.

Депутати розглянуть “Програму економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2021 рік”. Розглянуть питання “Про погодження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж та укладення договору про встановлення земельного сервітуту земельної ділянки на яку поширюється право комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької обласної Ради» з АТ «Львівський хімічний завод» та внесуть зміни до рішення 46 сесії Вінницької обласної Ради 7 скликання від 29 жовтня 2020 року № 999 «Про деякі питання оренди майна».

Про передачу транспортних засобів. Про план роботи Вінницької обласної Ради 8 скликання на 2021 рік. Про надання згоди на прийняття майна.

На сесію знову винесуть питання про зміни до структури та штатної чисельності обласної Ради та її виконавчого апарату.

Нагадаємо, нещодавно Голова Вінницької обласної ради призначив п’ять радників.

Але головним питання порядку денного буде прийняття бюджету на 2021 рік.

З огляду на нову організаційну структуру обласної ради (чотири профільні заступники, значне розширення виконавчого апарату) та інформаційну активність керівницта обласної ради, у Вінницькій області спостерігається початок своєрідного змагання між обласною адміністрацією та обласною радою за політичний та адміністративний вплив в регіоні.

І якщо ОДА під керівництвом Сергія Борзова вже мала можливість продемонструвати весь свій потенціал і менеджерські здібності членів команди та отримати оцінку цієї роботи на місцевих виборах, то обласна рада має певний карт-бланш.

Хоча представницький орган (облрада) обмежений у повноваженнях, вся виконавча влада в області зосереджена в обл та райадмінстраціях та територіальних органах влади, але певний інструментарій, який безпосередньо впливає на роботу виконавчих органів влади, у керівництва ради та депутатського корпусу є.

Від здійснення реального контролю за делегованими повноваженнями ОДА, фінансування, чи скорочення обласних програм, кадрові призначення керівництва комунальних установ та організацій Вінниччини, до оцінки роботи голови ОДА.

Нагадаємо, що обласна рада може висловити недовіру голові обладміністрації, що є підставою для його звільнення з посади. І так далі.

До того ж в активі обласної ради є ще один козир – це партійна більшість “Української стратегії Гройсмана” в обласній раді та міській раді, мер обласного центру, 30 голів ОТГ, більшість майже у всіх місцевих радах області, голови в усіх 6 райрадах, тощо.

Натомість президентська партія “Слуга народу” отримала на місцевих виборах у Вінницькій області більш ніж скромні результати і незначне представництво в радах. Залишає бажати кращого і партійне будівництво та активність провладної партії в нашій області.

І якщо по партійній лінії “Української стратегії” буде налагоджена чітка комунікація і координація спільних дій, то шальки політичних та адміністративних терезів: між губернатором, з його структурними підрозділами та 6 головами РДА укрупнених районів та облрадою: з використанням всього наявного інструментарію, переформатуванням роботи апарату, партійними союзниками по всій області, –  можуть схилитись на сторону облради.

Як і наскільки ефективно використає керівництво облради свої можливості покаже час та новий кадровий склад виконавчого апарату обласної ради.

Однозначно можна стверджувати лише одне, від здорової та конструктивної політичної конкуренції виборці лише виграють.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.