Автором доповіді і доповідачем став гарний друг України і найдосвідченіший член ПАРЄ Еммануеліс Зінгеріс від Литви.
В складі української делегації в ПАРЄ перебуває парламентарка від Вінниччини Лариса Білозір, яка сьогодні поділилась враженням від історичної міжнародної події.
“Сьогодні, після виступу Президента України, ми в ПАРЄ прийняли історичну резолюцію щодо України, яка визнає російський режим терористичним і передбачає створення міжнародного трибуналу”, – зазначила народний депутат.
Окрім цього, Парламентська Асамблея Ради Європи закликала надати Україні необхідне озброєння, зокрема, системи протиповітряної та ракетної оборони, засудила подальше перебування Росії в Раді безпеки ООН.
Лариса Білозір підкреслила, що Рада Європи – єдина міжнародна організація, яка виключила росію за її агресію проти України зі своїх лав, на що не спромоглись поки ніхто в тому числі ООН.
Українська делегація в ПАРЄ виборювала це рішення не тільки в профільному комітеті і в залі, а й в кулуарах ПАРЄ.
“Ми надзвичайно пишаємось тим текстом, який вийшов в кінцевому рахунку та став офіційної Резолюцією Парламентської Асамблеї Ради Європи”, – відзначила представниця Вінниччини у Верховній Раді.
Асамблея закликала держави-члени Ради Європи забезпечити комплексну систему відповідальності за серйозні порушення міжнародного права, що виникли внаслідок агресії російської федерації проти України, активно співпрацюючи з українською владою з цього питання, і в цьому контексті прискорити:
Створення Спеціального (ad hoс) Міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії проти України;
Створити комплексний міжнародний механізм компенсації, включаючи міжнародний реєстр збитків;
І також прогресивний пункт від української делегації:
Створити механізм постійної перевірки заходів для забезпечення та захисту системи відповідальності за серйозні порушення міжнародного права росії, а також, фінансово підтримувати відбудову України;
Асамблея закликає усіх держави члени фінансово підтримувати відбудову України та забезпечити її необхідними системами ППО.
Винесення питання відповідальності росії в топ-порядку денного майбутнього 4го Саміту голів держав Ради Європи.
Очікується проведення саміту в травні 2023 року, і цей саміт буде проведено через майже 18 років, після попереднього.
• Ще одне важливе питання з доповіді це: очищення міжнародних організацій від російських агентів.
Надзвичайно важливою проблемою для завершення повного очищення від росії шанованих міжнародних інституцій є питання їх персоналу, які виконують певні дії на користь держави-агресора.
“Ми не обійшли увагою і цю проблему – у світлі серйозності міжнародної ситуації Асамблея закликає міжнародні організації розглянути відповідні заходи, щоб уникнути використання російським режимом персоналу російської національності як засобу підтримки агресії Російської Федерації проти України, поширення неправдивої інформації та російські наративи про це та впливати на політичні рішення цих організацій” – наголосила парламентарка.
Асамблея визнала, що погрози росії є огидними та безрозсудними, вони порушують міжнародне право та несумісні з обов’язками ядерної держави, яка має постійне місце в Раді Безпеки ООН, яке вона юридично займає обманом шляхом незаконного привласнення членства та перебування колишнього СРСР, – йдеться в дописі Лариси Білозір в соціальній мережі.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.