Політична Арена Вінниччини

Вінницька обласна рада vs Штайнмаєр. Мовчання ягнят

Перш за все, через день після брифінгу президента Володимира Зеленського дві обласні ради висловили свою категоричну незгоду з “формулою Штайнмаєра”, яку впроваджує центральна влада.

Отже, Львівська та Тернопільська – ухвалили офіційні звернення до керівництва держави, в яких засуджують запровадження на Донбасі сценарію, днями прописаного і підписаного Леонідом Кучмою. Депутати цих рад категорично засуджують усі поступки окупантам. Це якщо коротко. Сьогодні на позачергову сесію збирається Івано-Франківська облрада. До цього руху готові приєднатися й ряд інших облрад в першу чергу, на Заході і Центрі. І лиш Вінницька обласна рада мовчить офіційно.

До речі, у випадку з двома радами, що названі вище, нас, вінничан, вражає оперативність реагування. Ввечері відбувся брифінг Зеленського, до обіду зібралися ради, обговорили звернення і проголосували за нього. Не було довгого узгодження в комісіях, розгляду в президії, скликання за тиждень, сповіщення (за тиждень, на волах мабуть), депутатів. Не було тієї марудної втрати часу, яка відбувається щоразу у Вінницькій облраді. Це перше, чому наші обласні самоврядці не встигнуть приєднатися до протестів. Бюрократія не дозволить. А якщо згадати останню сесію, на якій депутати змогли пропрацювати лише до обіду, а після обідньої перерви просто не з’явились в раді, через що голова Анатолій Олійник був змушений закрити засідання із 50 не розглянутими питаннями, то за депутатський корпус обласної ради стає просто соромно.

Ну і не дозволяє це зробити й внутрішня ситуація у облраді. Хоча й у облраді є тільки 6 депутатів від “Опоблоку”, яких можна вважати прибічниками дій влади на Сході. Більшість же депутатів, від всіх фракцій і груп, на минулих виборах позиціювали себе, як “патріотів”, “прихильників перемоги на Сході”, волонтерами і добродійниками, що регулярно їздять на “передок”, що підтримують військових і протидіяти сепарам. Тому, здавалося б, зібратися “патріотам” і “волонтерам”, і узгодити та проголосувати звернення — хвилинна справа. Але, схоже, що цього не відбудеться швидко. А якщо й відбудеться, то вже тоді, коли ситуація набуде остаточної ясності. Бо, щоб реагувати на політичні виклики — треба мати чітку політичну позицію. Але її у Вінницькій облраді мають лічені депутати.

Ну і аж ніяк не спонукає депутатів до дій і глибока політична дезорієнтація, яка запанувала після президентських, і особливо — парламентських виборів. Бо тоді “несподівано” виявилося, що виборці не сприймають ті політичні партії, які представляють депутати у облраді.

У багатьох фракціях панує політичний розгардіяш.

Найбільша за чисельністю фракція – “БПП- “Солідарність”, в яку входить офіційно 27 депутатів, поділена між сферами впливу: частина підтримує Порошенка, частина — Гройсмана, а частина — думає, куди б примкнути…

Негаразди і у фракції “Батьківщини”. Власне, не у самій фракції, а у обласній парторганізації. Про вихід з неї оголосили прогнозовано оголосили члени “молодіжки” на чолі з депутатом ВМР Вадимом Кудіяровим. У облраді ж Людмилу Щербаківську (керівницю облорганізації “Батьківщини”) знову обрали головою фракції (замість Мейдича), що свідчить про усвідомлення Щербаківською зайняти будь-яку важливу посаду в представницькій, чи виконавчій владі.

Негаразди також у іракці РПЛ, “Самопомочі”. Про фракцію “Укропу” взагалі нічого не чути, як і про її лідера. Зник чоловік з публічного поля. Власне, не показували активних політичних дій аграрії,“Опоблоківці”. Мовчить і вінницька “Свобода” про “патріотизм” її деяких активних лідерів на Вінниччині ми обов’язково поговоримо окремо, в контексті того, хто і як попрацював на останніх парламентських виборах технічним кандидатом у екс-регіоналів.

Тож, прийняти консолідоване, зважене, політично вивірене, а головне — оперативне і вчасне рішення з не підтримки/підтримки “формули Штайнмаєра” обласним депутатам заважає відсутність політичної позиції у більшості з них. Чи страх її висловити публічно. Бо це — часткові електоральні втрати. Та й невизначеність із датою наступних місцевих виборів не надихає депутатів займатися політикою. Бо можна завчасно “перегоріти”.

Одним словом, виступати проти дій нинішньої влади, у політичній площині обласним депутатам важко. Це ж не фотографуватися в касці з автоматом в штабі, чи піаритися з коробками “гуманітарки” на сайті облради. Для цього треба мати я…я чітку позицію. А що робити, коли її немає? Вірно — мовчати…

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net
Exit mobile version