• Сьогодні в Україні не так часто можна натрапити на позитивні новини. Тож хочемо поділитися однією з них — Вінницька обласна та міська ради поступово підвищують рівень зацікавленості у комунікації з громадою.
Принаймні такий висновок можна зробити і з появи низки якісних матеріалів на сайтах цих структур місцевого самоврядування; і з того, що радянський підхід, який донедавна панував у прес-службах обох апаратів повільно, але поступається місцем публікаціям на нагальні та актуальні для мешканців регіону та обласного центру, а не лише для чиновників теми; і з оперативних відповідей на запити, тоді як раніше посадовці обмежувалися “відписками”.
Можливо, тут є певний внесок й у вигляді роботи нашого видання, яке неодноразово критикувало місцеву владу за нехтування комунікаціями з мешканцями області, ЗМІ та низьку якість цих комунікацій. Принаймні ми систематично вказували: що і як слід покращити у сфері комунікації з громадою, тож нам приємно, що на, нарешті, почули.
Так, керівництво обласної ради не стало делегувати право на виїзд до Ладижина, у якому після ракетних обстрілів виникли величезні проблеми з комунальною сферою, і особисто виїхали на місце. При цьому для висвітлення події запросили не лише представників штатних прес-служб, а й журналістів регіональних і загальнонаціональних видань. Це важливо, адже одна справа — звітувати про виконану роботу у комфортних умовах, інша — спілкуватися з людьми на непрості теми. А також звітувати про це у ЗМІ.
Почастішали виходи у медіа міського голови Вінниці Сергія Моргунова, активізувався процес ознайомленні вінничан з перспективними планами розвитку міста (а не лише у форматі інформації про “благі наміри”, чим нерідко “грішили” чиновники міськвиконкому раніше).
Звісно, ми розуміємо, що справа не лише у нас та нашій критиці (ще раз наголосимо — конструктивній), а у тому, що змінюється суспільство. І спілкуватися з людьми, які переживають труднощі війни, працюють на перемогу та щоденно ризикують власним життям заради України, з позиції “начальства”, у директивній формі більше неможливо.
Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика
Розуміють це й посадовці, і місцеві депутати. Тому й почастішали новини про виїзні прийоми, натомість на офіційних ресурсах значно менше стало повідомлень про “перерізання стрічок” та участь у церемоніальних заходах.
У зв’язку з усім, сказаним вище, хочемо відзначити в однозначно позитивному сенсі усіх, причетних до підвищення рівня комунікації депутатів та чиновників з громадянами. Курс — вірний!
Крім того, можемо дати ще декілька порад з практики роботи депутатів у розвинутих демократичних країнах.
Не соромтеся запитувати думку виборців перед голосуваннями на сесіях не лише у форматі “громадських слухань”, про які ніхто і ніколи не повідомляє, а у режимі online.
Переконані — навіть разова акція опитування відвідувачів сторінки того, чи іншого депутата з приводу того — яке питання підтримувати на сесії, а яке ні — викличе неабиякий резонанс у суспільстві.
Так само не впаде корона з голови місцевого депутата, який спробує напряму спілкуватися з власними виборцями у чатах ОСББ, або квартальних комітетів.
Не повірите — і таке у демократичних країнах також практикують! Причому рівень прямої демократії лише підвищується.
Але поки, і ще раз на цьому наголосимо, певні кроки у правильному напрямку зроблені.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo