Політична Арена Вінниччини

Вінницькі нардепи як парламентські ньюзмейкери

як відреагували народні депутати – представники Вінниччини у парламенті на відставку одного уряду та призначення нового?

В умовах доволі обережної (із зрозумілих причин) державної інформаційної політики, коли далеко не всі події коментують офіційні особи та центральні ЗМІ, нерідко роль інсайдерів та коментаторів окремих аспектів резонансних подій переходить до народних депутатів України. 

Неодноразово було підмічено, що трансляції сесійних засідань зі смартфонів окремих депутатів (Железняк, Гончаренко) мали більшу кількість переглядів, аніж аналогічні репортажі «Єдиного марафону». Таким чином, інформаційно активні народні обранці виконують дві функції – і виборцям повідомляють про певне підґрунтя тих або інших кроків влади, і власну пізнаваність серед електорату підвищують. А це грає не останню роль під час формування виборчих списків, оскільки медійність громадських діячів є одним із основних факторів їхньої політичної ваги.

Отже, як відреагували народні депутати – представники Вінниччини у парламенті на відставку одного уряду та призначення нового?

Максим Пашковський (11 виборчий округ, «Слуга народу») залишив урядове перезавантаження без коментарів. Хоча у залі був присутній та голосував синхронно з фракцією «зелених».

Анатолій Драбовський (12 виборчий округ, «Слуга народу») декількома абзацами охарактеризував трансформацію на власній сторінці в Інстаграмі https://www.instagram.com/p/DMNhvnqK4IJ/. Втім, хоча Драбовський і назвав те, що сталося «історичним рішенням», видно, що текст запозичено з меседжів, які розсилаються представникам фракції. Хоча, у принципі, меседжі саме для цього і передбачені.

«Маємо працювати як єдина команда. Час діяти швидко, відповідально й ефективно», – написав делегат від 12-го округу у пості, під яким 4 позначки «подобається. Не тисяч.

Петро Юрчишин (13 виборчий округ, «За майбутнє») голосував «за» призначення Юлії Свириденко прем’єр-міністеркою України, але від пояснень власного кроку утримався. Цікава деталь – перепризначення Сибіги на посаду міністерства закордонних справ Юрчишин підтримав, а ось під час голосування за постанову, відповідно до якої Денис Шмигаль займав би крісло нового міністра оборони, зазначається, що представник 13-го виборчого округу був «відсутній».

Інтрига? Можливо, але особисто Петро Юрчишин пояснювати нічого не став.

Народна депутатка від 14-го виборчого округу Ірина Борзова («Слуга народу») голосувала так само, як і її фракція, а на телеканалі «Рада» сказала: «В умовах страшної війни від нового Уряду очікуємо рішучих, чесних, справедливих дій». Проте інші законопроєкти, наприклад, про розширення повноважень СБУ обговорювала більш охоче.

Детальніше зупинилася на кадрових питаннях депутатка від 15-го виборчого округу Лариса Білозір («Довіра»), яка навіть виклала у соціальних мережах спільне фото з новою прем’єркою.

«Сподіваємось, що Юлія Анатоліївна виправдає надії та очікування!», – написала вона.

Однак у той же час жорстко виступила проти того, що міністром освіти залишиться Лісовий.

«Голосування відбувалось “пакетом”. Тому міністр освіти Лісовий, на жаль, залишається, але його попередні антиосвітянські закони скасовуються, а ініційовані законопроєкти, які обурили всю громадскість, більше не просуватимуться. Це була принципова умова депутатів та й суспільства», – зазначила Білозір.

Нардеп від 16-го виборчого округу Геннадій Вацак голосував «за» відставку Дениса Шмигаля з посади прем’єр-міністра України, але був відсутній під час голосування за призначення Юлії Свириденко. Мотивацію власних дій нардеп не пояснив, але він не є представником пропрезидентської монобільшості, щоб аргументувати кадрові трансформації.

Його колега з 17-го округу Микола Кучер («Довіра») проголосував «за» те, щоб Юлія Свириденко очолила Кабмін. Подію він також не коментував, але з його сторінки у соціальній мережі Фейсбук видно, що він працює в окрузі та відвозить на фронт допомогу бійцям.

Олег Мейдич (18 виборчий округ, «Батьківщина»), як і більшість з його фракції, проігнорував голосування за Юлію Свириденко. Відповідно і коментувати нічого не став.

Юлія Овчинникова («Слуга народу» голосувала і за звільнення Шмигаля, і за призначення Свириденко. Крім загальних слів з побажаннями новому уряду успіху, представниця «зелених» зробила акцент на проблемах екології: «Особисто я переконана, що захист довкілля має залишатися окремим Міністерством. Таке бачення, на жаль, в меншості – і я це чітко відчула під час фракційної дискусії вчора, коли поставила питання щодо майбутньої екологічної політики в Україні». Тепер це буде Міністерство економіки, Міністерство аграрної політики та Міністерство захисту довкілля, яке очолить колишній заступник Свириденко в Мінекономіки – Олексій Соболєв.

Нарешті Олександра Устінова («Голос»), яка була відсутня під час голосувань, залишила без уваги перестановки у Кабміні. З більшою охотою вона повідомляє у соціальних мережах про події у Конгресі США.

Зрештою, від нардепів на даному етапі ніхто й не вимагає нести відповідальність за дії нового уряду.

Але про таку відповідальність обов’язково згадають напередодні будь-яких майбутніх виборів, які обов’язково відбудуться після завершення повномасштабної війни та скасування воєнного стану.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал: https://t.me/politarenainfo1

Exit mobile version