Народний депутат України Максим Пашковський (11 округ, «Слуга народу») після інформацію у ЗМІ щодо рішення суду, про примусовий привід нардепа на судове засідання, оприлюднив звернення до представників ЗМІ, у якому сформулював низку скарг.
Зокрема, він поскаржився на упередженість слідства, на те, що йому не дають нормально працювати у Верховній Раді, псують здоров’я і взагалі здійснюють тиск з метою примусити здати мандат і тим самим «послабити повністю проукраїнську позицію партії «Слуга народу», уряд України та Президента України Володимира Зеленського в стінах Верховної Ради України».
Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика
Раніше стало відомо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно народного депутата України, який не задекларував орендовану квартиру на Печерську в Києві. Згодом Вищий антикорупційний суд дозволив здійснити примусовий привід депутата Верховної Ради Максима Пашковського на судове засідання, яке він декілька разів поспіль пропустив, за що був оштрафований на 5 тис. грн.
Всього ж Пашковському загрожує штраф за недекларування квартири вартістю 2 млн грн, або до 10 днів громадських робіт за корупцію.
У власному зверненні депутат, як можна прочитати, по суті справи не відповів – що саме коїлося з квартирою та чому він її не задекларував. Натомість у листі міститься довгий перелік хвороб народного обранця, закиди до антикорупційних структур, що ті займаються бозна чим, замість того, щоб повертати «мільярди Януковича» та карати поплічників країни-агресора, та й у цілому нардеп намагається перевести питання у політичну площину. Щоправда, без уточнення – хто саме у владі плете інтриги, з урахуванням того, що він (Пашковський) ту саму «партію влади» і представляє.
Крім того, член Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури пригрозив що подасть запит до СБУ з приводу перевірки інформації «перед тим, як поширювати принизливі для України повідомлення про “героїзм” деяких кабінетних “героїв”, яким за своїм бажання вислужитися уже не вистачає сил читати кодекси» (?).
Від себе додамо, що, вочевидь, мова йде про повідомлення у медіа-просторі якоїсь інформації, яка не сподобалася Пашковському.
«Я продовжую захищатися в цьому театрі бюрократичного абсурду і маю наміри серйозно взятися за цю справу в публічному просторі, щоб виборці побачили на що насправді витрачаються гроші платників податків замість того, щоб займатися боротьбою зі справжньою корупцією! Тримаю до останнього свої завдання як народного депутата України, що працює виключно в інтересах народу України і для народу України. Мене вражають своєю нахабністю спроби тиску на мене, але я далі працюю в підтримку партії, Президента України і усіх тих, хто вболіває ЗА Україну, а не за своє бюрократичне крісло», – завершив своє повідомлення фігурант розслідування.
Це, зрештою, все, що є у публічному просторі про «справу Пашковського». Вочевидь, справжньою причиною підвищеної уваги до неї з боку різних структур є певні непорозуміння у середовищі керівництва «Слуги народу», деталі яких приховані від громадськості.
Проте деякі «надводні частини айсбергу» все ж видно.
Ось найбільш помітні з них.
Пашковський, як і його колега-вінничанин Драбовський колись голосували проти внесення змін до Додаткового протоколу до Конвенції про передачу засуджених осіб. Питання було б не варте уваги, якби не той факт, що зміни були ініціативою Президента (!).
Тобто дії всупереч позиції всієї фракції «Слуги народу» уже перебувають у творчому доробку М. Пашковського.
Далі більше – троє депутатів – Бужанський, Пашковський та Дубінський проголосували проти внесення змін до Конституції щодо зменшення конституційного складу ВРУ та закріплення пропорційної виборчої системи, ініціатором яких виступав Зеленський. А перебування у такій кампанії, як Бужанський, якого раніше нерідко звинувачували за сумнівні мовні ініціативи, а також Дубінського, що перебуває під санкціями США, – уже може навести на серйозні роздуми.
Але не будемо поспішати з попередніми висновками.
Більш цікаво спостерігати за активністю Пашковського в 11 виборчому окрузі.
Перші місяці після обрання таку активність можна було помітити. У тому числі – під час спроб розкрити корупційні схеми у Вінниці.
Зокрема, Пашковський у грудні 2019 р. став одним з ініціаторів «Антикорупційного форуму» в обласному центрі.
Однак форум завершився нічим, і Максим Пашковський з різних причин кардинально знизив активність в окрузі. Як наслідок, саме у Вінниці рейтинг «Слуг народу», загалом непоганий в області, має найнижчі відсотки. А рейтинг самого Пашковського значно поступається показникам Олександра Домбровського та Сергія Кудлаєнка.
До теми: У більшості виборчих округів Вінниччини до ВР лідирують представники ГО “Ми-Вінничани”
Саме тому всю цю історію з квартирою та неявкою в суд, чим би вона не завершилася, можна розглядати з точки зору з’ясування стосунків всередині «Слуги народу». А можна на неї подивитися під тим кутом, що пропрезидентська партія намагається переформатовати власні лави напередодні підготовки до майбутніх виборів.
І оскільки Пашковський точно не є «сильною ланкою» в структурі «Зе команди», то він є одним з потенційних «кандидатів на вихід».
Тим більше, що раніше він продемонстрував власну готовність голосувати всупереч позиції фракції з деяких принципових питань. У тому числі – у питанні зміни виборчої системи, що однозначно буде актуальним, якщо влада ухвалить рішення про проведення у 2023-2024-х рр. парламентських виборів.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.