Політична Арена Вінниччини

Вибори-вибори. День дурня і день народження Леніна

Насамперед голова КВУ Владислав Телень зазначив, що виборча компанія вже розпочалась і сталось це в ніч на перше січня, тож майбутні кандидати отримали чудову нагоду привітати українців з Новим роком та Різдвом Хрестовим та нагадати про себе. Власне, поагітувати. Правда, не зовсім на законних підставах.

Адже проводити виборчу агітацію кандидати можуть лише після того, як будуть офіційно зареєстровані і тільки за кошти з відкритого виборчого фонду.

Владислав Телень зазначив, що станом на 17 січня інформації щодо відкриття виборчого фонду жодним із зареєстрованих кандидатів немає, натомість обличчя кандидатів «майорять» не лише на телевізійних екранах, але прикрашають і чимало біг-бордів.

До того ж плакати не мають відповідних реквізитів, зокрема на них не вказано тираж та назву друкарні, в якій вони були виготовлені.

Нажаль, законом не передбачено відповідальності (крім попередження) щодо порушення правил агітації, тим більше, що багато з тих, чиї обличчя прикарашають публічні місця на сьогодні юридично не є кандидатами.

Тож перефразовуючи відомий вислів можна сказати: «Немає кандидата, немає справи».

Натомість Владислав Телень порекомендував фіксувати такі порушення, так би мовити на майбутнє. Коли будуть підводитись підсумки, то зареєстровані порушення, можуть стати вагомим доказом у суді. Якщо, звичайно, хтось із фіналістів виборчих перегонів буде вимагати перегляду результатів народного волевиявлення, і подасть позов на свого політичного опонента.

Тож нині штабісти можуть «виходити» в поле і фіксувати названі головою КВУ порушення. Так би мовити, на всяк випадок.

Адже обіцяють, що «перегони» будуть «гарячими». І не в один тур. Владислав Телень зазначив, що їх буде два.

Другий тур відбудеться через два тижні після підведення підсумків першого голосування.

Тож з оптимістичними прогнозами він відбудеться в другій декаді квітня – 21 числа. Ще пізніше, аж в червні ми офіційно дізнаємось ім‘я нового президента.

Та до квітня поки далеко, тим більше, що не всі кандидати ще визначились із тим, чи будуть вони претендувати на пост глави держави. А часу залишилось вже не так багато.

Строк подачі документів до ЦВК завершується 3 лютого. Ще 5 днів, ЦВК може вирішувати – реєструвати кандидата, чи ні. 
Тож остаточний список кандидатів матимемо лише 8 лютого опівночі.

Саме тоді і розпочнеться вже справжня агітація і розпочнеться створення комісій – окружних та дільничих.

Ось кілька дат у виборчому календарі:

до 18 лютого мають сформуватися 225 окружних виборчих комісій (ОВК) із щонайменше 12 особами у кожній (суб‘єкти подання членів комісії кандидати, а не партії);

до 12 березня формуватимуться дільничні комісії (щонайменше 9 осіб), їх перше засідання має відбутися до 14 березня;

до 22 березня дільниці отримають списки виборців для ознайомлення виборців зі списками;

до 30 березня всі дільниці будуть облаштовуватись (встановлюватимуть кабіни для голосування та урни), формуватимуться остаточні списки виборців.

31 березня – День виборів.

Зрозуміло, що попередні результати першого туру, враховуючи різноманітні екзитполи та паралельний підрахунок голосів штабами кандидатів будуть відомі 1 квітня (День дурня, чи свято сміху, тут вже як кому подобаться).

І такі ж попередні результати 2 туру ми будемо розуміти 22 квітня – на день народження Володимира Леніна. Ось такі кармічні співпадіння.

Олена Семко

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net
Exit mobile version