Представник Президента у Верховній Раді, член парламентського комітету з питань національної безпеки та розвідки Федір Веніславський (фракція «Слуга народу») заявив, що перебування в комітеті нардепа Мар’яни Безуглої («Слуга народу») є загрозою національній безпеці.

Зроблено це було після того, як Безугла виступила з ініціативою звільнити командувача ЗСУ Валерія Залужного, у якого начебто «немає плану» бойових дій на наступний рік. 

Крім того («совпадєніє»?) у соціальних мережах почали активно поширювати запис діалогу начебто Петра Порошенка з начебто Рінатом Ахметовим, де вони обговорюють можливість усунення Володимира Зеленського з поста Президента. Це, на думку учасників бесіди, може підтримати і керівництво ЗСУ.

Якщо на цьому тлі згадати про нещодавні заяви Володимира Зеленського про підготовку «Майдану – 3», за допомогою якого РФ має наміри змінити в Україні владу, а також висловлювання секретаря РНБО Олексія Данілова про активізацію «сплячих» агентів ФСБ, які є у тому числі в СБУ (що українська спецслужба негайно спростувала, але в інформаційному просторі резонанс уже спричинився) – то вимальовуватиметься картина різкого пожвавлення політичного життя в Україні. Де на даний момент у стадії формування перебувають декілька груп, які готуються до боротьби за владу.

Враховуючи все це, висловлювання Безуглої, яку у перші часи після озвучених нею вимог, висміяли за некомпетентність та намагання зловити хайп на інформаційних провокаціях, уже не здаються такими вже божевільними.

Але й приводів для паніки немає. 

Мова, насамперед, про те, що Україна (на відміну від РФ) є демократичною державою, у якій до влади приходять внаслідок перемоги на виборах. І той факт, що вибори (можливо) доведеться відкласти до скасування воєнного стану, жодним чином на анулює необхідності проведення перегонів у майбутньому. 

А тому до виборів починають готуватися. 

Це – перший аспект проблеми. Другий полягає у тому, що й влада не являє собою монолітної вертикалі, у якій кожен елемент жорстко вмонтований у систему. Крім безпосереднього Офісу Президента є ще й партійна структура «Слуги народу», яка хоча і перебуває у тіні Банкової, все ж інколи намагається демонструвати власну суб’єктність. Є окремі групи у парламентській фракції монобільшості. Є регіональні політико-бізнесові об’єднання. Є, зрештою, силові органи, авторитет яких (передусім, ЗСУ) у суспільстві є надзвичайно високим.

І усі перераховані центри регулярно замірюють суспільні настрої. З метою, як і було сказано, належної підготовки до виборчого процесу.

До теми: В очікуванні глобальних рішень – політичне пожвавлення в Україні

Тому, коли Мар’яна Безугла говорить про те, що Залужного доцільно було б відправити у відставку, це не значить, що вона має на меті оголити українське військове командування. Швидше за все, один з таких центрів, спікером якого виступає парламентарка, отримав результати чергового соціологічного дослідження (за нашими даними моніторинг проводив «Рейтинг»).

І у цьому дослідженні були зафіксовані не зовсім прийнятні для ОП тенденції.

Суспільство об’єктивно втомилося та перебуває на межі нервового зриву. А оскільки претензії винуватцям цього стану з Кремля висунути неможливо, винних починають шукати всередині країни. І, звісно, першою під приціл суспільного незадоволення потрапляє влада.  

Проблема у тому, що перекладати відповідальність за складну ситуацію та відсутність скільки-небудь зрозумілих перспектив у війні винятково на командування ЗСУ також не є виходом. І власною заявою Мар’яна швидше зіпсувала рейтингові показники «Слуги народу», ніж покращила їх (Веніславський підтверджує).

Тому вихід слід шукати в іншій площині. Сподіваємося, що уже найближчим часом ми дізнаємся про нову стратегію Банкової на внутрішньополітичній арені.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика