Валерій Коровій: «Війна коштує дорого»

Валерій Коровій прокоментував нинішню ситуацію у країні в етері програми «Актуальні події» на телеканалі «Вінниччина»

На думку голови ГО «Ми – Вінничани», сьогодні країні і громади виживають за рахунок макроекономічної стабільності. Бізнес адаптувався до війни, незважаючи на стрімке падіння ВВП. Крім того, величезне значення має фінансова підтримка союзників.

«Третій рік війни – це війна на виснаження – людських, матеріальних і фінансових ресурсів. Ми повинні дякувати нашим міжнародним партнерам за підтримку. Це забезпечило зростання видатків Державного бюджету по загальному фонду у 3 рази у 2023 році. У той же час наша реальна економіка дозволяє профінансувати лише третину цих видатків. Лише у минулому році наші західні партнери надали допомогу на суму понад 40 мільярдів доларів, яку у першу чергу було спрямовано на підтримку макроекономічної стабільності», – зазначив Валерій Коровій.

За його словами, якщо Конгрес США виділить 61 мільярд доларів, з яких 10 мільярдів піде на збалансування видатків бюджету, принаймні першу половину поточного року ми можемо впевнено дивитися у завтрашній день. Ми можемо говорити, що не буде значних коливань валютного курсу.

«Війна коштує дорого і ми маємо зрозуміти, що вона перейшла у фазу «на виснаження», тож ми повинні робити все, щоб країна успішно розвивалася, вирішувала пріоритетні завдання і розвивати економічний сектор в масштабах України та Вінницької області, зокрема», – переконаний громадський діяч.

Сьогодні є попит на кваліфіковану робочу силу. І у цьому контексті слід підняти питання про оптимальну структуру бронювання висококваліфікованих робітників. У проєкту нового мобілізаційного закону ця проблема буде врегульована.  

«Без перекваліфікації і формування ефективної системи підготовки робітничих кадрів ми не обійдемося», – зазначив Коровій. Для цього треба кардинально змінити підхід з підтримки професійно-технічних закладів з метою підготовки спеціалістів. Держава для цього має створити передумови, підтримку і стимулу, у тому числі комерційним компаніям, які самостійно навчають кваліфікованих робітників. Це має бути комплексним рішенням.

«Попри війну, у держави є для цього відповідні механізми. Більше того – маємо припинити списування бездіяльність окремих державних інституцій на війну», – впевнений доктор економічних наук. 

«Ми повинні оптимістично дивитися у завтрашній день. Ми повинні розуміти, що всі ці питання вирішуються, і їх потрібно вирішувати, бо іншого шляху, ніж розвивати економіку, для того, щоб перемогти у війні на виснаження – немає», – резюмував Валерій Коровій.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net