Сергій Кудлаєнко: В деяких громадах Вінниччини з’явились “місцеві князьки”

У Вінниці пройшла загальноукраїнська комунікаційна платформа «Медіа – толока».

Ініціаторами нової комунікаційної платформи стали:

  • Віктор Бронюк, голова представницької ради БФ «Подільська громада», соліст гурту ТІК
  • Руслан Анфілов, голова ради ГО “Ліга блогерів і трендмейкерів Яккі/Yuccie”, волонтер, підприємець
  • Марина Данилюк-Ярмолаєва: журналістка, медіаконсультантка, автор проекту “Без цензури”, волонтерка
  • Богдан Буткевич, журналіст Цензор.нет, співзасновник медіа-проекту “Шоубісики”
  • Вадим Павлов – головний редактор “20 хвилин” та “РІА”, журналіст, розслідувач, волонтер
  • Тетяна Власова – письменниця, культурна менеджерка, засновниця комунікаційної агенції Move in Movie.
Під час панельних дискусій заходу обговорювали: як об’єднати зусилля для Перемоги лідерам суспільної думки, медійникам, військовим та представникам влади, що зробити українцям аби пришвидшити Перемогу та євроінтеграцію, як військові бачать розвиток України. Що військові очікують від українців.

Також обговорили місцеві виклики, як територіальна громада і влада можуть допомогти військовим. А також, про розвиток міста і механізми співпраці з медійниками.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Про місцеве самоврядування та шляхи контролю бюджетів громад розповів Сергій Кудлаєнко, депутат Верховної Ради України восьмого скликання, керівник Вінницької міської організації ГО «Ми – Вінничани».

Адже він, як народний депутат 8 скликання, має великий досвід напрацьований під час його роботи в комітеті, який займався реформами місцевого самоврядування.

Про місцеве самоврядування та шляхи контролю бюджетів громад розповів Сергій Кудлаєнко
«Бувши народним депутатом восьмого скликання, я дійсно працював в комітеті, який опікувався і робив все можливе, щоб процес децентралізації, а тобто повноважень, перейшов безпосередньо в територіальні громади. На той період часу, це було дуже актуально і ця децентралізація відбулась. Але ж що саме відбулось, відбулась фінансова децентралізація. Ми зробили все, що ресурс, фінанси прийшов до вас в громаду, щоб ви мали можливість іти. Які наслідки? Наслідки не дуже гарні. Чому? Тому що на території держави отримуючи відповідну фінансову децентралізацію, а це кошти, в нас почали з’являтись дуже багато територіальних політичних структур, які почали брати участь у виборчих процесах. І дійсно, маючи гроші перемогти набагато простіше, ніж коли людина має свою позицію і вона ходить по громаді й каже проголосуйте за мене. А в неї немає можливості ні фінансової, ні забезпечити контроль результатів голосування на виборчих дільницях.

Якій був важіль, що б ми могли зробити таким чином, щоб голови територіальних громад не зловживали — інститут префектів. Він не був до сьогоднішнього дня введений. Тобто префект, коли бачить рішення тої чи іншої ради, депутатського корпусу, він мав право накласти вето. Сьогодні цього нема”, – каже Сергій Кудлаєнко.

На думку Сергія Кудлаєнка, відсутність противаги і контролю у вигляді префекта стало причиною того що в деяких громадах утворились місцеві князьки.

Читати також: Чим займається Вінницька обласна рада під час війни

«Маючи більшість своїх депутатів у раді, вони можуть творити будь-що та направляти коти на ті потреби, які вони вважають за потрібне. Сьогодні не можливо направляти кошти на щось інше ніж на ЗСУ, ніж на соціальну допомогу людям», – наголосив Сергій Кудлаєнко.

Він пояснив, що велика кількість людей, робочого потенціалу, сьогодні втрачаються для України назавжди. Це відбувається, бо немає реальної допомоги людям, родинам переселенців, родинам військових, які не можуть вижити тут на мізерну державну допомогу.