Політична Арена Вінниччини

Голосом України: хто як не він?

Офіційне видання Верховної Ради «Голос України» оприлюднило розпачливу статтю про те, як на Вінниччині відбуваються перегини у питанні створення спроможних ОТГ. Мовляв, Кабмін знехтував власними ж рекомендаціями, почав заганяти мешканців різних сіл в ОТГ, межі яких нікого не влаштовують. Тим самим уряд сплюндрував добру справу.

Далі йде емоційна розповідь про те, як мешканці декількох сіл Вінницької області виходили з ініціативами створення ОТГ, обґрунтовували формат об’єднання, доводили це на центральному рівні, начебто досягали успіху на цьому напрямку, але зненацька – «бац», Київ ухвалює протилежне рішення. Люди у розпачі, столиця на скарги не реагує і не коментує.

Об’єктивно картина малоприваблива. Тим більше дивно, що парламентська газета у такому стилі громить те, що, начебто, мала б захищати. У нас же монобільшість у Верховній Раді та підзвітний цій коаліції Кабмін. Не забули?

Наведені у статті висновки та деякі інші особливості публікації дають можливість зрозуміти – навіщо така публікація побачила світ, а також – які завдання вона виконує.

Так, ситуація у сфері децентралізації влади на Вінниччині безпорадна. Хто винен? Кабмін. Є вихід? Є. Навіть намальована картина «рятівника».

«Голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та обласних програм Вінницької облради Геннадій Мазур (на знімку) називає великою помилкою виключення з процесу формування ОТГ обласної ради, її депутатського корпусу. Бо хто, як не він, належним чином обізнаний із ситуацією на місцях, думкою сільських рад, мешканців населених пунктів».

Відчуваєте, пафос написаного – «хто, як не він»?

Висновок напрошується без додаткового нагадування.

Восени – місцеві вибори. Тому підтримуйте того самого Мазура, і не підтримуйте провладні сили, і буде вам щастя. Принаймні, у питанні якісної реалізації децентралізації влади. Ось і все.

А тепер, шановні читачі, спробуємо поміркувати – що дана стаття намагається приховати.

Почнемо з автора. Статтю написав Віктор Скрипник – людина з кола Григорія Калетніка, безперечно високопрофесійний і фаховий журналіст, свого часу написав багато приємних для вуха та очей ексрегіонала та ексгубернатора статей.

Калетнік – один з архітекторів вінницької владної системи, яка у своїй основі має принцип – байдуже, яка партія при владі, головне, щоб враховувалися інтереси декількох сімей, одна з яких – самого президента аграрного університету.

З цією метою Скрипник майстерно перекладає відповідальність за провал децентралізації на Вінниччині на нинішній Кабмін.

Симпатій до уряду Шмигаля ми не відчуваємо, але несправедливо було б звинувачувати міністрів, які займають посади декілька місяців, у проблемах, що накопичувалися роками.

З-під удару виводяться ті місцеві функціонери, які, власне, децентралізацію і завалили.

Обласна влада часів головування Валерія Коровія системно саботувала впровадження децентралізації, що зафіксував як Кабмін (Гройсмана), так і експерти у наукових публікаціях.

Але в «розслідуванні» Скрипника про це – ані мови. Натомість «злому уряду» протиставляється альтернатива – герой-рятівник Геннадій Мазур, який «обізнаний з ситуацією на місцях».

А чому голова бюджетної комісії Вінницької облради Мазур, а не, скажімо, голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Крученюк? Тому, що Крученюк надто токсичний?

Ну, справедливості заради слід сказати, що й до репутації Мазура є великі питання, і з затриманням СБУ, перебування у якості помічника «регіонала» Джиги та ювелірною контрабандою.

Але Мазур, для всієї когорти «вінницьких» – свій. Тому й формулюється псевдо-вибір – не бажаєш голосувати за партію Коровія (яку саме, ми поки не знаємо, адже змінив він їх багато), підтримай «Батьківщину» Мазура.

Що і намагається нав’язати публікація Скрипника.

Однак у такій ситуації вибору немає у принципі.

Вибір може з’явитися лише тоді, коли більшість мешканців Вінниччини зрозуміють, що влада має належати їм – вінничанам, а не партійним клевретам з минулого. Різниці між Мазуром, Коровієм, Калетніком, Крученюком та більшості іншими завсідниками партійних списків немає жодної.

Віталій Горковчук


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net
Exit mobile version