Cумно, сумно аж за край…
Так чого ж ти плачеш? Грай, музико, грай!
(З пісні “Одна калина”)

Ексголова Вінницької ОДА Валерій Коровій поділився на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук міркуваннями щодо політики нинішнього уряду. А також дав емоційну оцінку міністру економіки Мілованову.

Допис Коровія виглядає так:


«Сумно. В мене таке відчуття, що це говорить не міністр економіки, а політпропогандист, який не відповідає за те, про що говорить.

Насправді, загальний тренд розвитку економічних процесів перейшов в негативну площину і статистика найблищих місяців багатьох шокує.

Уряд настільки захопився залученням ресурсів під ОВДП, що забув про свою первинну місію. Про світових спекулянтів, які збіглися заробляти на недолугості промовчу. Тут ще проблема в іншому, що відсутня спільно координація політики з НБУ. Якщо нацбанк задекларував інфляцію на початку року в 7 відсотків, а по факту 4,1%, то в мене питання, це добре чи погано? Чому нацбанк не викуповував надлишки валюти і не збільшував гривневу пропозицію в прогнозованих 7 відсоткових рівнях інфляції. Знаю, що багато тішаться укріпленням гривні, проте це явно не експортери.

Думаю, що це був привід поговорити про тарифи. Але це окрема розмова. Мене турбує різке скорочення інвестицій в АПК внаслідок вкрай недолугої дискусії щодо відкриття ринку землі. І на жаль, тут знову прізвище Милованов. В мене одне питання, хто за це все буде нести відповідальність?»


20 травня Володимир Зеленський склав присягу і став Президентом України.

Валерій Коровій цей факт стерпів. І у відставку не подав. Мало того, доволі різко відреагував на слова свого першого заступника Андрія Гижка про те, що начебто він (Коровій) написав заяву на звільнення. Обізвавши висловлювання Гижка, як «абсолютно некомпетентну інтерпретацію». У підсумку у липні Коровій підписав наказ про відставку самого Гижка. А сам залишився.

21 липня відбулися парламентські вибори, на яких політична сила Валерія Коровія «Європейська солідарність» (БПП) отримала приголомшливу поразку. Валерій Вікторович у відставку не подав.

29 серпня було сформовано уряд Гончарука. Коровій залишився на посаді.

Співіснував з такою критикованою ним сьогодні владою. Мілованову не опонував. І щось вичікував. Утримання на посаді? Особисто заяву про відставку так і не написав.

18 вересня В. В. Коровія було офіційно знято з посади, а на його місце призначено Владислава Скальського.

Валерій Коровій продовжував зберігати мовчання. Коли у суспільстві вирувала дискусія про доцільність зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, він обережно сказав, що «поспішати не слід».

Хоча наведемо пару його ж цитат (з висоти крісла голови ОДА, березень 2018 р.)


«Продовження мораторію на продаж землі лише поглиблюватиме тінізацію аграрного бізнесу»; «особисто я є прибічником якнайшвидшої лібералізації ринку землі – зрозуміло, що за чітко визначеними правилами, які дозволять унеможливити спекуляції навколо цього ринку».


Валерій Вікторович переживає, що зміцнення національної валюти може спричинити проблеми для експортерів?

Давайте подивимося ще на одну цитату (Інтернет пам’ятає все)


«Я обладаю информацией о том, что искусственное «расшатывание» ситуации связано с действиями «пятой колонны». Конкретными операциями по скупке валюты на межбанке целый ряд коммерческих банков, которые являются «прокладками», привели к резкому обесцениванию гривны».

(березень 2015 р.).


Якщо хтось не пам’ятає, то у цей час гривня під чуйним керівництвом Арсенія Яценюка і тодішнього НБУ летіла шкереберть.

А ось критики з боку В. В. Коровія тодішньої політики Нацбанку та уряду нам знайти не вдалося.

Здавалося б, слід змиритися із фактом, що політична пенсія є реальністю. Аж ні. Ще й досі озвучуються плани «очолити одну з політичних сил, а у майбутньому складі облради сформувати ефективну коаліцію та ефективний облвиконком».

Те, що мовчав «Губернатор» Валерій Коровій було зрозуміло. Не хотів псувати стосунки з будь-якими посадовцями. І тим самим зберегти власне крісло. Чому вдався до критики «Економіст» Валерій Коровій? Сподівається знову повернутися у це крісло і знову мовчати?

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here