Політична Арена Вінниччини

Хіба ревуть воли, як ясла повні?

Ми вже писали по те, що народні депутати України від Вінницької області дружно саботували позачергове засідання Верховної Ради, на якому було ухвалено закон про відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення. Напевно, щоб під час наступних виборів не вступати у дискусію з громадянами, які задаватимуть питання: «За скільки продав українську землю?» Тепер завжди можна озвучити контраргумент: «А це не я».

Втім, навряд чи до когось із депутатів дійшла та очевидна істина, що подібною поведінкою – ані «за», ані «проти» вони ще раз розписалися у відсутності на парламентському рівні скільки-небудь серйозного впливу колись впливової «вінницької партії» на хід та наслідки процесів. З ними просто не рахуються.

Але показово навіть не це, а те, що депутати-вінничани навіть не знайшли часу, щоб аргументувати власну позицію та бодай озвучити своє ставлення до питання продажу сільськогосподарської землі. При тому що зазначене питання є більш, ніж актуальним для мільйонів українців – власників паїв, фермерів, орендодавців та орендарів.

Обережно висловився хіба що Микола Кучер, сам тісно пов’язаний з великим аграрним бізнесом (МХП): «Саме в цей час розглядаються правки до Проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Залишилось пройти ще трохи менше ніж 500 правок. Але складається таке враження, що у фракції «Слуги народу» разом із двома фракціями та однією групою є голоси на його підтримку. Можу припустити, що сьогодні до 12 годині ночі його буде прийнято».

А добре це, чи погано? Кучер не відповідає.

Тож «віддуватися» за всіх довелося Ірині Борзовій, єдиній представниці Вінницької області, яка проголосувала, до того ж натиснула кнопку «за».

Борзова розмістила у мережі «Фейсбук» немаленький допис, у якому до партійного «темнику» додала і декілька прикладів, коли чиновники якоїсь сільської ради підробили якісь папери, внаслідок чого якась особа отримала у приватну власність земельну ділянку на безоплатній основі.

Далі йде перелік пунктів, які встановлюють обмеження на продаж землі та щодо окремих аспектів її оренди та користування.

Переказувати аргументацію ми не будемо, вона і так добре усім відома. Зазначимо лише очевидну вразливість частини аргументів, на кшталт того, що з 2023 року буде дозволено продавати не більше 10 тис. га у власність однієї юридичної особи. Ну, зареєструють 5, 10, 100 таких юридичних осіб, справжнім власником яких буде умовний громадянин Кіпру Джон Сміт.

Але не будемо про це. Борзова свій вибір зробила і чесно про це розповіла. При цьому нагадаємо, що обиралася вона у 14 виборчому окрузі – на майже суцільній сільській території. Отже, питання до неї у місцевих селян не можуть не виникнути, адже першими, хто постраждає у протиборстві вітчизняних аграріїв і транснаціональних агрохолдингів, будуть саме вони.

Більш показово, що усі інші «депутати» промовчали так, начебто нічого важливого не сталося. І перед виборцями за власну позицію, дії чи бездіяльність (як у випадку з голосуванням за вказаний закон) слід звітувати.

Вище ми писали, що «вінницька партія» на рівні Верховної Ради самоліквідувалася.

І, будемо відвертими, якщо саме перед Вінниччиною постануть якісь серйозні виклики, захищати її інтереси на вищому рівні буде нікому.

Наприклад, якщо у рамках адміністративно-територіальної реформи нашу область вирішать приєднати до Хмельницької, з переносом до сусідів установ обласної влади, то і тут вінницькі депутати промовчать.

Мовчати за останні півроку вони навчилися.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net
Exit mobile version