Верховна Рада України ухвалила Державний бюджет на 2021 рік. В ньому Кабмін ще більше урізав соціальну сферу: мінус близько 5 мільярдів грн, освіту мінус близько 5 мільярдів грн та Пенсійний фонд: мінус 8 мільярдів грн. Вимогу міністра охорони здоров’я Максима Степанова збільшити витрати на оплату праці медичним працівникам виконали лише частково.

Одночасно, в бюджеті на наступний рік передбачено суттєве збільшення фінансування самих народних депутатів, Офісу Президента, Генпрокурора та апарату парламенту.

На Кабмін та апарат Ради: плюс 300 мільйонів.

Офіс генпрокурора: плюс 2 мільярди грн.

Окрема історія – забезпечення представницьких витрат народних депутатів.

В наступному році, в бюджеті країни, окрім зарплати, кожному народному депутату виділяють:

237 тисяч грн – на компенсацію оренди житла.

90 тисяч грн – для компенсації проїзду по території України.

20 тисяч грн – на утримання офісів депутатів у виборчих округах.

8 тисяч гривень – на відрядження помічників нардепів.

4890 гривень – на міські та міжміські телефонні розмови.

1500 гривень – на канцелярію.

670 гривень – на організацію та проведення зустрічі нардепа з виборцями.

Але головним “призом” та фінансовим стимулом для нардепів стала традиційна субвенція з держбюджету на “соціально-економічний розвиток територій”.

Цьогоріч “соцеконом” для депутатів, які підтримали Держбюджет становить більше 6 мільярдів гривень.

Таким чином, “правильні” мажоритарні депутати отримають приблизно 30 мільйонів грн на свій округ. Який і перерозподілять так, як будуть вважати за потрібне.

З 450 народних обранців “за” Держбюджет проголосувало 289

І якщо позитивне голосування вінницьких провладних “слуг народу” Драбовського, Борзової та Пашковського зрозуміле, то одностайність всіх інших мажоритарних народних депутатів від Вінниччини наводить на певні роздуми.

“За” бюджет (та “соцеконом” на свій округ) проголосував і нардеп Юрчишин (група “За майбутнє”), і нардеп від “Батьківщини” Мейдич, але самим знаковим є голосування депутатської групи “Довіра” у повному складі. До неї входить вінницькі нардепи Вацак, Кучер та Білозір.

Фото з фб-сторінки Лариси Білозір

І поки опозиція в парламенті називає бюджет-2021 щонайменше сумнівним, вінницькі народні обранці бурхливо та голосно пояснюють своє позитивне голосування за Держбюджет виключно турботою про громади Вінницької області та збережений податок на акциз.

І ще одна цікава деталь. Вже друге скликання поспіль, серед всіх вінницьких народних депутатів, яких обирали на восьми мажоритарних округах області, немає жодного опозиційного депутата.

В минулому скликанні всі 8 нардепів одразу вступили в фракцію чинного тоді президента Порошенка “БПП”.

В цьому скликанні всі 8 нардепів-мажоритарщиків від Вінниччини теж демонструють системну співпрацю з чинною владою та президентською фракцією в парламенті і правильне голосування в Раді, незважаючи на політичні уподобанні, партійність та інші “зайві” умовності для вихідців з провінційної політичної арени Вінниччини.

Головна ілюстрація – сайт “Вежа”.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here