• Голова “Партії Вінничан” Микола Філонов прокоментував останні кадрові рішення Президента України.
З приводу нещодавнього скандалу з державними закупівлями та подальшими гучними відставками, зв’язок між яким є більш, ніж очевидним, хочеться сказати наступне:
⁃ На жаль, корупційні епізоди досі мають місце навіть у країнах розвиненої демократії. Але подібні країни тому й досягли статусу флагманів демократичного світу, оскільки адекватно реагують на кожен з таких випадків.
Недоторканих там немає. І якщо хтось з провідних осіб правлячої партії виявився замішаним у махінаціях, оцінку його діям дають відповідно до Закону.
Цим правова держава і відрізняється від типової автократії (на кшталт рф), де факт кумівства підміняє собою необхідність жити за визнаними і зафіксованими правилами.
⁃ З кожним подібним реагуванням Україна наближається до світових демократичних стандартів.
⁃ Крім іншого, можна відзначити й позитивні зміни у системі державного управління, з якої може поступово зникнути «каста недоторканих», юридична безкарність яких визначалася високою займаною посадою.
Ми давно дивувалися, що на Заході навіть підозра у причетності до зловживань є вагомою причиною для відсторонення та обшуків у депутатів, чиновників, міністрів, президентів. А це нормальна демократична практика. І останні події свідчать, що таку істину усвідомлює й українська влада.
Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика
Вищі посадовці є найманими менеджерами держави, відповідальними перед виборцями і платниками податків. І якщо вони не відповідають займаній посаді, або використовують владні можливості для отримання неправомірного прибутку – влада повинна очищуватись від таких «супутників».
⁃ З цього випливає природній для систем розвиненої демократії висновок – влада не замкнена система з круговою порукою (і тим більше, не спадковий режим, як планував зробити з Україною ще 10 років тому один персонаж), а дієвий механізм, кадрове оновлення якого не просто можливе, а й необхідне.
⁃ Все це справедливо для будь-якої демократичної держави. Проте у випадку з Україною, яка вимушена всі сили спрямовувати на опір агресорові, суспільство все ж чекає на більш жорстку реакцію та на відверту розмову. Особливо з огляду на те, що зловживання були у системі Міноборони.
Як сталося так, що антикорупційні органи (а їх в Україні вистачає) майже рік війни не помічали, що в МО коїться щось не те – ще доведеться з’ясувати.
⁃ Але головний крок все ж зроблено. Вище керівництво держави продемонструвало, що попри займані посади і попередні заслуги, навіть посадовці високого рангу є рівними та відповідальними перед Законом.
⁃ І уже це у нинішній непростій ситуації переконує Націю у тому, шо курс, обраний Україною на європейську та євроатлантичну інтеграцію – вірний. І тому ми докладемо усіх зусиль, щоб захистити його, – переконаний політик.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo