У складі парламентської делегації Лариса Білозір та Микола Кучер здійснили візит до Вільнюса. Мета поїздки – зміцнення зв’язків з країною, яка системно допомагає Україні у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність.

Народні обранці провели низку робочих зустрічей на найвищому рівні – з Президентом Литви Гітанасом Науседою та спікеркою литовського парламенту Вікторією Чміліте-Нільсен

Народні обранці провели низку робочих зустрічей на найвищому рівні – з Президентом Литви Гітанасом Науседою та спікеркою литовського парламенту Вікторією Чміліте-Нільсен, а також з литовськими колегами-парламентарями.

«Українсько-литовське партнерство є зразком того, якими мають бути відносини між країнами, що дбають про колективну безпеку і дієву демократію. За свободу, за демократію, за права людей треба боротися постійно, всім разом. Це знають всі Литві. Йдемо далі разом до перемоги – спільної над спільним ворогом», – написав у соціальній мережі Фейсбук Микола Кучер.

Одним з прикладів поглиблення співпраці стало прийняте під час візиту української делегації рішення литовської влади передати комплекти радіолокаційного обладнання для потреб Військово-морських сил України.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Коментуючи цю подію, у Міноборони Литви нагадали, що у 2024-2026 роках Вільнюс має наміри виділити на підтримку України 200 млн євро. Крім того, з нагоди 32-ї річниці Незалежності України Литва відправила ще один пакет військової допомоги на 41 мільйон євро, а 8 вересня ЗСУ отримали від литовських партнерів 1,5 млн одиниць боєприпасів.

Лариса Білозір на своїй сторінці у Фейсбуці наводить й інші цифри військової допомоги з боку Литви: 105-міліметрові гаубиці, бронетехніка, важкі 120-міліметрові міномети, боєприпаси, позашляховики, вантажівки, тепловізори, дрони, бронежилети та каски, РЕБи, вертольоти Мі-8, 62 бронетранспортери М113 – більше третини від власного парку, шведські зенітні гармати L-70. Також було передано 36 40-міліметрових зенітних гармат L-70 шведського виробництва, які особливо ефективні у боротьбі з іранськими дронами-камікадзе, засоби РЕБ Sky-Wiper- OMNI тощо.

Читати також: Парламентар від Вінниччини подав з колегами законопроєкт на захист підприємців 

Крім того, представники української делегації обговорили з партнерами питання продовження адвокації України в Європі у сфері, що склалася з експортом та транзитом аграрної продукції через Польщу.

«Литва – балтійський справжній друг  України, впливовий адвокат України в НАТО та ЄС, надійний партнер у стримуванні московської орди. Вся Литва об’єдналася в підтримці України, є найбільш  вражаюча цифра – 1,5% ВВП, безпрецедентна для країн-членів ЄС цифра допомоги, за нею стоять тисячі врятованих життів на фронті. Дякуємо Литві та литовському народу за підтримку!», – резюмувала Лариса Білозір.

Відзначимо, що Литви Гітанас Науседа під час зустрічі з українськими нардепами запевнив, що Литва посилюватиме підтримку України, і додав, що послідовно закликає своїх союзників також збільшити та прискорити військову підтримку. Водночас він наголосив, що Україна має зробити все, щоб до кінця 2023 року було ухвалене позитивне рішення про початок переговорів щодо вступу до ЄС.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net