Політична Арена Вінниччини

Не пройшло і року. “Слуга народу” згадала про вінничан лише перед виборами

По всій країні почали презентувати обласні організації «Слуги народу» та виборчі штаби.

У Харкові, Дніпрі, Миколаєві і так далі. Урочисто, помпезно, з відеокамерами та місцевими журналістами, за участі перших осіб партії – голови партії «Слуги народу» Олександра Корнієнка та керівника президентської фракції у Верховній Раді Давида Арахамії.

Щоправда такий публічний формат вже зіграв злий жарт з, по суті, випадковими людьми в українській політиці, яких по іронії долі винесло гумористичною хвилею на владний олімп України. Тому зашкварів на кшталт «корабельної сосни», «скурених айкосів» та «низькопробних дітей» ми побачимо ще не один і не два.

Але залишимо нелегку справу самознищення «слугам народу», в політичному сенсі важливі не хронічні зашквари і суцільне аматорство та дилетантизм з елементами провінційних понтів, а більш суттєві проблеми.

Важливо те, що:

1) «Слуги» «дозріли» до створення партійної організації аж через рік після парламентських виборів;

2) При цьому розповідають про необхідність налагодження комунікації з громадськістю (а раніше ця комунікація була непотрібна?);

3) Клянуться, що партія створюється «не під вибори», а для стратегічної роботи. Хоча створюється, як раз, «під вибори».

З’ясувалось, що аналогічна подія відбулася і на теренах Вінницької області. «Зелені» вирішили ощасливити наш регіон партійним офісом.

Щоправда презентували його без зайвого пафосу, приїзду Корнієнка, зелених кульок та десятків журналістів.

Власне, сама «презентація» обмежилася постом народного депутата України та голови вінницької «Слуги народу» Ірини Борзової в Фейсбуці та розміщенням на загал декількох фото.

Трохи пізніше вийшов традиційний для «слуг народу» відос, з саундтреком, який дуже нагадує гімн «Ліги сміху».

Але й з цієї скудної інформації можна зробити деякі висновки.

До складу ради Вінницької обласної партійної організації «Слуги народу» входять Ігор Голіней, Євгеній Болюбаш, народні депутати Анатолій Драбовський та Максим Пашковський.

На фото видно саму Борзову та підприємця Євгенія Болюбаша, який з осені минулого року номінально очолював віртуальний осередок «Слуги народу», у якому був єдиним членом партії. Не видно нардепів Пашковського і Драбовського, яким ця «організація», судячи з усього, до одного місця. Навіть на презентацію не приїхали.

Крім них на фото видно декілька працівників штабу (партії). Деякі з них за власну кар’єру змінили вже з десяток політичних проектів і програли стільки ж виборчих кампаній, тому й не затримувались у жодному з них надовго. І ще декілька осіб (7-8), які завітали на захід, а згодом продовжили обговорення (на одному з фото) за столиком вуличної кав’ярні.

Скромність прикрашає.

Ірина Борзова пише:
«Ви питали та чекали – ми відкрили громадську приймальню ПП « Слуга народу» у Вінниці. Тепер вона працюватиме по будніх днях з дотриманням всіх рекомендацій МОЗ. Ще на парламентській кампанії ми обіцяли встановити постійний зворотній зв’язок з громадянами. Штаб постійний, він діятиме і після виборів».

Виборці на цю подію чекали? Можливо. Але «перегоріли». Якщо «слуги» майже рік ховалися від виборців, то у щирість їхніх обіцянок «працювати після місцевих виборів» повірити непросто.

Щоправда, далі правда виходить назовні, і народна депутаткиня зізнається – так, мова йде саме про підготовку до місцевих виборів.

«Тепер ми формуємо нашу команду та готуємося до місцевих виборів, а це означає, що до нашої приймальної Ви можете прийти не лише зі своїми проблемами та скаргами, а пропозиціями та висловити своє бачення розвитку нашої з Вами Вінниччини».

Тобто:

а) з проблемами та скаргами краще не приходити;

б) несіть нам пропозиції, а ми їх…

А що ви з ними зробите? Зможете реалізувати проєкти розвитку? Так, у вас уже був рік на це.

Ви – будучи при владі і в парламенті, і в уряді, і в області не знаєте про проблеми? І не маєте стратегії розвитку регіону, а тому чекаєте, що хтось за вас це зробить?

«Також ми радо зустрічаємо ініціативних людей, які готові стати депутатами різних рівнів або прагнуть очолити об’єднану територіальну громаду».

Тобто, кандидати до вас особливо не йдуть. Чому б це? Певно, тому, що рейтинг «Слуг народу» у Вінницькій області «просів» до того рівня, коли партія уже є нецікавою для усіх тих, хто має бажання зберегти, або отримати депутатський мандат.

До теми: “Слуга народу” у Вінницькій області опустилась на третє місце

Але погодимось, Ірина Борзова старається і намагається сформулювати які-ніяку філософію.

На жаль швидше, ніяку:

«Наші спільні дії спрямовані на створення добробуту, на мир і порядок для кожного міста чи села і для країни в цілому – це те, щоб нас об’єднує. Все, що нас розколює і послаблює – ми відкидаємо».

Так, яким конкретно чином ви будете забезпечувати «добробут, мир і порядок» для кожного міста чи села, якщо у вас не вийшло це зробити за минулі місяці і рік після повної і монопольної влади в країні на всіх рівнях?

Шляхи, підходи, методи? «Ми відкидаємо…»

А що ви відкидаєте? Що конкретно вас/нас роз’єднує?

«Наш підхід – щоденні позитивні зміни на всіх рівнях. На кожній вулиці чи мікрорайоні, в кожному селі і кожній області є те, що можна зробити кращим: сьогодні, завтра, протягом року чи найближчих п’яти років. Ми чекаємо на Ваші пропозиції. Надсилайте та приносьте свої резюме».

Ну, ось про що це все?

А про те, що ідея «нових облич», як влучно відзначив Арахамія, забувши, що і сам отримав депутатський мандат винятково під гаслом: «Владу новим обличчям», адже у якісь конструктивній успішній діяльності до цього помічений не був, – себе вичерпала.

Люди чекають, що до влади прийдуть ті, хто уже довів, що вміє і готовий вирішувати проблеми громади. Ті, хто вважають себе вінничанами, а не прихильником абстрактної «зеленої» ідеї.

«Слуга народу», виступаючи проти токсичної для людей системи, сама стала частиною цієї системи.

Чи буде альтернатива дискредитованим “слугам народу” на місцевих виборах у Вінниці? В деяких партіях люди розчарувались ще раніше: “Батьківщина”, БПП (Європейська Солідарність), у нащадків “Партії регіонів” “ОПЗЖ” майбутнього на Вінниччині немає (хіба що мінімальна фракція в обласній та міській раді).

Партія Гройсмана? При всіх намаганнях виборчих штабів та кандидатів, ця партія має свою електоральну стелю, перестрибнути яку неможливо.

“Партія Вінничан”? Тут поки що більше питань, ніж відповідей. Ця партія лише починає робити перші кроки в місцевій політиці, лідери цієї політичної сили досі невідомі, як невідомо, чи впораються “вінничани” з виборчою кампанією та необхідними ресурсами на її фінансування, чи не понабирають в команду зашкварених персонажів, тощо.

А тим часом політичні телеграм-канали повідомляють, що в Офісі Президента хочуть створити партію-спойлер для участі в місцевих виборах на користь “Слуги народу”.

Провладний аналог “Нашого краю” хочуть утворити на основі однієї з депутатських груп в парламенті.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net
Exit mobile version