Політична Арена Вінниччини

Сергій Кудлаєнко: Співробітництво громад – інноваційний механізм розвитку місцевого самоврядування

Зустріч пройшла за підтримки проекту «Реформа управління на сході України», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
В обговоренні перспектив міжмуніципального співробітництва взяли участь, народні депутати, керівництво Вінницької обласної ради, Вінницької міської ради, районних рад та райдержадміністрацій, представники громад Вінниччини і Полтавщини, науковці, експерти.

Як повідомили організатори, з липня 2014 року користувачами інструменту міжмуніципального співробітництва стали 1050 громад, які реалізували 263 проекти в сферах ЖКГ, благоустрою, пожежної безпеки, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

Вінницька область є другою в Україні за кількістю втілених проектів міжмуніципального співробітництва , поступаючись лише Полтавській.

“Громади, що першими почали господарювати в умовах децентралізації та створення ОТГ вже показують успіхи , але не всі мають високі статки місцевих бюджетів, недостатньо концентрації коштів: підприємств, власних надходжень до бюджетів.
Особливо це стосується сільських, селищних громад. Ресурси розпорошуються і для великого обсягу робіт – дороги, транспорт, комунальні питання, енергоефективність – краще об’єднуватися в рамках міжмуніципальних договорів співпраці. Для цього в Україні є умови – прийнято ЗУ «Про співробітництво територіальних громад». Фактично, парламентом було напрацьовано інструмент для досягнення спроможності громад через об’єднання ресурсів. Це вже не перша виїзна зустріч Комітету на Вінниччину, в тому числі і з питань співробітництва громад. Сьогодні стоїть питання поширення позитивного досвіду в Україні та всебічної підтримки цих механізмів на законодавчому рівні», – зазначив Сергій Кудлаєнко.

Як пояснив народний депутат, співробітництво громад поширене у країнах ЄС та використовується у більшості муніципалітетів, адже – це інноваційний інструмент для вирішення питань місцевого значення та успішного розвитку територій.

Як пояснив народний депутат, співробітництво громад поширене у країнах ЄС та використовується у більшості муніципалітетів, адже – це інноваційний інструмент для вирішення питань місцевого значення та успішного розвитку територій.
Під час засідання, представники донорських програм, що підтримують децентралізацію в Україні , розповіли про реалізовані проекти з міжмуніципального співробітництва та зазначили про готовність підтримувати кластери, які покриватимуть територію кількох районів області, а відтак — кількох громад. Реалізувати такі ініціативи можна буде виключно через співробітництво, яке вже закріплено на законодавчому рівні.

Прес-служба народного депутата

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net
Exit mobile version