У Вінницькій області почав роботу новий голова ОДА. А колишнього проводили млявими оглядами, що вдалося, і що не вдалося зробити. Серед багатьох, наведених в оглядах, фактів загубився головний висновок, зроблений автором: «Кадрова політика Скальського була і лояльною, і твердою водночас».

Кадрової політики у Скальського не було у принципі. І це одна з причин за що його зняли з посади. І якщо новий голова ОДА бодай продемонструє готовність до компромісу з місцевими групами впливу, вони його «з’їдять» швидше, ніж попередника.

Тим більше – вибори на часі.

Як розрубати такий «кадровий вузол», щоб не образити нікого із представників одного взятого клану? Без політичної волі – ніяк. А таких кланів лише на вершині обласної владної піраміди – десь з півсотні.

Новий голова ОДА теоретично розуміє, що потрібно демонструвати активність і позбуватися кадрового баласту та відвертих саботажників. Але почав, здається, не з того боку, коли першим об’єктом «атаки» обрав муніципальну владу обласного центру.

Головні причини падіння рейтингу «слуг» та проблеми кожного нового губернатора сидять у сусідніх кабінетах. І роблять вигляд, що вірою і правдою служать центральній владі. І триває це уже років зі 30.

Спливають пікантні подробиці про фігурантів PR-проєкту «Діти Моргунова», як і передбачалося, персонажі з кримінальним минулим, а також, як пишуть в місцевих ЗМІ, тісно пов’язані з клевретом В. Продивуса – нардепом Пашковським.

У Вінниці продовжують гадати хто заснував «Партію Вінничан». Спеціальне мега-розслідування, за яке, судячи з усього, викривач здер із замовника непоганий гонорар, вивело його наКатеринчука і Гриценка, які у Вінниці реалізують місію Порошенка-Гройсмана проти «Слуг народу» 😆

Не треба у цьому шукати логіку. Щоб Гриценко допомагав своєму конкурентові – Порошенку, якого публічно критикував напередодні виборів, чи Катеринчук, який не втрачає нагоди нагадати владі про кримінальні справи експрезидента і обіцяні посадки, чи теза про те, що Порошенко чомусь вирішив подружитися з Гройсманом, хоча факт їхнього конфлікту уже ніхто і не приховує. І усі разом об’єдналися проти «Слуги народу», хоча там уже і невідомо проти кого об’єднуватися. Рейтинги все одно падають.

Ну, «викривач» – творець, і він так бачить. «Розвів» замовників на гонорар – молодець.

Читати: Інформаційні ресурси Продивуса і Пашковського намагають дискредитувати “Партію Вінничан”

Хто ж насправі заснував вінницьку партію в прес-службі “вінничан” обіцяють найближчим часом. Як раз напередодні презентації “медійної” десятки місцевої “Слуги народу”.

Народні депутати М. Кучер, Л. Білозір та Г. Вацак мляво виправдовуються, що не треба шукати політичного підтексту у факті їхнього переходу з групи «За майбутнє» до об’єднання «Довіра». Ну, звісно, нічого немає. І місцевих виборів восени цього року не буде. Та й інвестувати у ці нові проєкти ніхто не буде. Віримо-віримо.

Хоча, вибори, звісно, відбудуться. І про це згадали навіть «Слуги народу».

Ба більше – скликали прес-брифінг, на який, напевно страхуючись від помилок своїх колег по фракції, запросили лише двох журналістів.

На запитання у соціальній мережі – чому не покликали інших журналістів, Ірина Борзова дала відповідь, що «СН» залишається відкритою для діалогу і – увага! – «В найближчі два тижні ми сформуємо першу десятку кандидатів та представимо їх якомога раніше широкому загалу на офіційному заході для преси».

Отже. «Десятка» має бути сформована вже до середини липня, але представлять її лише тоді, коли настане свій час. Але слово сказано і, починаючи від середини наступного місяця, в очільниці обласної парторганізації «зелених» завжди можна буде запитати: «А кого ж ви обрали у якості форвардів команди?» Сказати правду – значить «спалити» кандидатів задовго до старту кампанії.

Це – технологічна помилка. Зійти з теми, що це «дуже достойні люди» – викликати у виборців скепсис: «Чого ж цих «достойників» не представляють?»

І так у президентської партії все. Карма, певно, у «слуг» така. Ну, а потім дивуються, що у них просідає рейтинг.

Та він не просідає. Він стрімко летить донизу, 11,3% з 37,91% за 11 місяців – це падіння у 3,35 рази. Якщо таку динаміку буде збережено, то за 4 місяці, що залишилися до виборів, «Слуга народу» досягне приблизної межі виборчого бар’єру. А що цій негативній динаміці може завадити?

Оповідання про «сосну»? Або заклики стерилізувати малозабезпечених громадян?

Ну, й щоб завершити тему презентації «зелених» на Вінниччині, яка відбулася під гаслом: «Ось – ми є!» (і що з цього?), наведемо фрагмент з виступу керівника офісу СН Євгена Болюбаша:

«Громадська приймальня має стати тим інструментом, завдяки якому керівництво області та держави отримуватиме інформацію «з перших уст» стосовно бездіяльності, халатного відношення, чи зловживання владою в держструктурах області».
Шановні партійці президентськох партії! Якщо керівництво «області та держави» буде отримувати інформацію про зловживання чиновниками владою винятково по вашому каналу, то це «керівництво» слід виганяти уже наступного дня, адже воно персонально розписується у нездатності контролювати власних підлеглих. Саме такий меседж ви відправили громадськості Вінниччини.

А ходити до вас будуть, хто ж заперечує. За матеріальною допомогою. А після того, як ви її не дасте (а грошей на це у вашому бюджеті багато не передбачено), то у такий спосіб ви лише підвищуватиме градус негативу до правлячої партії.

Адреса громадської приймальні партії «Слуга Народу»: м. Вінниця, вул. Магістратська 156-а. Телефон: (0432) 55-10-73; (067) 255-10-73. Графік прийому громадян: понеділок-п’ятниця з 9:00 до 16:00 години.

І не дякуйте за зайву рекламу.

У зв’язку з усім цим можемо лише сказати, що традиційна модель комунікації партій з громадськістю себе вичерпала. Виборці не довіряють партіям в принципі.

Без належного представництва не партійних функціонерів, а саме вінничан у владі, усі навіть благі наміри, так намірами і залишаться.

Ну, зібралися на минулому тижні обласні чиновники та депутати у режимі онлайн-конференції. Ну, побалакали про децентралізацію та новий адміністративно-територіальний устрій. Хтось їх у Мінрегіоні почув? Мінрегіон працює за власним графіком.

Навіщо чиновники взагалі потрібні громаді Вінниччини? А для того, щоб «пиляти» гроші. І – повірте – на місцеві вибори вони йдуть винятково для того, щоб зберегти власне крісло.

Розуміють це виборці Вінницької області? Розуміють. А тому можуть просто не прийти на вибори, щоб не віддавати свій голос за аби кого.

Або віддати за тих, у кому побачать альтернативу усьому цьому політично-чиновницькому скопищу.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.