• Впродовж тижня делегація Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування працювала у Стокгольмі.
У столиці Швеції парламентарі обговорювали питання співпраці у сфері відновлення та післявоєнної відбудови України, а також подальшого розвитку громад та регіонів.
«Підтримка України сьогодні в Швеції безпрецедентна – 97%. Отже, нас зі швецьким народом та політиками об’єднують не тільки спільні кольори наших національних прапорів та історія, а й спільні цінності! Справедливості, прагнення до миру та притягнення до відповідальності військових злочинців», – написала Лариса Білозір на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».
На запрошення шведської асоціації місцевих влад та регіонів SALAR International, що є найбільшою асоціацією муніципалітетів в Європі, представники України зустрілися з її президентом та керівництвом. Під час зустрічі делегації предметно обговорили розширення кількості міст-побратимів та алгоритм подальшої співпраці між країнами.
Зокрема, було заявлено, що SALAR підтримуватиме Україну в післявоєнному відновленні, розвиткові мережі ЦНАПів та наближенню адміністративних послуг до європейських стандартів, а також в інституційній підтримці децентралізації та транскордонному співробітництві.
Крім того, українська делегація мала зустрічі із Віце-прем‘єр-міністром Швеції Еббою Буш, міністром Державного Управління Швеції Еріком Слотнером та представниками відділу муніципальних справ Міністерства фінансів, з якими було обговорено аспекти співпраці у сфері повноправного членства України в ЄС, зокрема, в частині публічного управління.
«Обмінялись досвідами країн в реформі децентралізації, діджиталізації та наближенні адміністративних послуг. Маємо що перейняти, але і маємо чому навчити наших міжнародних колег», – написала Лариса Білозір.
Також у фокусі уваги українців у Швеції були питання енергоефективності та альтернативних джерел енергії, утилізації твердих побутових відходів, міжмуніципального співробітництва. У Швеції у даній сфері є багатий досвід, адже Стокгольмська агломерація успішно демонструє, як держава, регіон і муніципалітети співпрацюють для створення нових ліній метро та нових районів.
«Вкотре хочу подякувати нашим міжнародним партнерам за послідовну підтримку та допомогу Україні від початку повномасштабного вторгнення на всіх рівнях», – резюмувала представниця 15-го виборчого округу у Верховній Раді Лариса Білозір.
Нагадаємо, у лютому цього року уряд Швеції ухвалив рішення про виділення ще 520 мільйонів шведських крон (понад 49,8 мільйона доларів) на допомогу Україні. Кошти спрямують на гуманітарні зусилля та допомогу енергетичному сектору України, що зазнав руйнувань внаслідок російських обстрілів. До цього шведський парламент схвалив ініціативу уряду надати Україні 4,3 мільярда шведських крон (406,7 мільйона доларів) на посилення обороноздатності. Швеція передасть Україні військове обладнання, без якого її власна армія зможе обійтися протягом певного періоду.
Нагадаємо, раніше ми писали, що Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла Резолюцію, згідно з якою визнала процес викрадення та примусової депортації українських дітей в РФ актом геноциду. Це сталося, у тому числі, завдяки наполегливій роботі та послідовній позиції Постійної делегації Верховної Ради України.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo