• Знеструмлення будинків, віялові відключення, перебої з водопостачанням нові ракетні удари по житловим будинкам і об’єктам інфраструктури — все це характерні риси нового етапу російської стратегії, спрямованої на спробу знищити Україну.

Звісно, вплинути на ситуацію пересічному українцю доволі складно. Навіть, якщо він намагатиметься збити дрон зі стрілецької зброї, як радять діяти деякі українські політики. Хоча у такому випадку більшу небезпеку стріляюча людина створює для оточуючих, аніж для безпилотника.

А тому, в умовах посилення настроїв розпачі та апатії, неминуче виникатимуть й думки, що “все це” слід якось припинити. І нехай політики намагаються домовитися хоч з дідьком, або все повернулося назад. І стало “так, як раніше”.

“Так, як раніше” не буде ніколи не тільки тому, що кардинально змінилася ментальність всіх громадян України, а — навіть у першу чергу — тому, що все, що коїться сьогодні є наслідком певних чинників, а не їх причиною.

Мова йде про те, що сьогодні будується нова архітектура світового порядку. І Україна — на передньому плані боротьби між одним глобальним світоглядом та іншим. Вимагати повернути все “так, як було раніше” — значить пропонувати підмінити Майбутнє Минулим.

Останні російські удари по інфраструктурним об’єктам України — це не прості терористичні акти, це свідчення відчаю агресора, який намагався захопити всю територію України, і якому це не вдалося. Тому, розуміючи, що і населення, і територія більше ніколи не будуть у її сфері впливу, Москва намагається зруйнувати тут по-максимуму.

Але все, що з радянського інфраструктурного спадку зруйновано нині і може бути зруйновано у майбутньому — можна і потрібно буде відбудувати. Причому, не лише відбудувати, а й зробити це з принципово новим технологічним підходом, оскільки країни Заходу, які допомагають Україні, випереджають РФ у технологічному плані на декілька десятиліть.

Натомість Москва не може запропонувати нічого, крім технологічної деградації. Там уже заборонили і Facebook, і WhatsApp, на черзі — YouTube і Google. І її дрейф у бік закриття і від технологічного прогресу, і від західної вільної думки  почався задовго до вторгнення в Україну. Модель правління в РФ — “східна”, та, що нині у різних варіаціях панує від Північної Кореї до Ірану. Дата — 24.02.2022 — це лише “червона лінія”, рубіж, за яким оформлюються військово-політичні блоки на десятиліття, а, можливо, і століття вперед.

І Україна, у той час коли зробили цивілізаційний вибір на користь Євросоюзу, мусить його боронити від прагнень затягнути її у новий східний альянс.

Ми не будемо повторювати мантри деяких вітчизняних “аналітиків” та переконувати, що до перемоги залишилося лише декілька кроків, а далі все буде добре. Протистояння між цими блоками у ХХІ столітті може розтягнутися на десятиліття.

Але залишитися “по той бік”, де панує суцільна “Північна Корея” — набагато гірше, ніж жити в умовах небезпеки потрапити під удар іранських дронів та російських ракет.

Як живуть у цих нових реаліях, можна побачити на прикладі так званих “Л/ДНР зразка 2014-2022-х років. Відсутність роботи, зарплат, пенсій і економічних перспектив, повне силове  свавілля, деградація освіти, медицини, соціальної сфери, викреслення зі світової культури і спорту.

І 24-го лютого цього року не РФ прийшла у “Л/ДНР”, давши їм надію хоч на щось, це суцільне “Л/ДНР” поширило вплив на всю територію РФ.

Тому удари по критичній інфраструктурі України — явище, звісно, неприємне, але тимчасове.

А ось настання “темних віків” на території, підконтрольній Кремлю та й багатьох країн Євразії — це дуже надовго.

© Центр соціально-політичного моніторингу “Вектор” для “Політичної Арени Вінниччини”

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net