Ми, шановні читачі, за всі минулі роки, коли писали огляди про сутність вінницької політики, намагалися бути максимально об’єктивними. Знаходили змістовну компоненту у діях місцевих діячів — хвалили. Бачили лише пафосну форму з гаслами — коментували у відповідний спосіб.
Але в активній стадії агітаційної виборчої кампанії у Вінниці у нас виникли проблеми. Ні, про різні місцеві проєкти типу партії “Честі” , або якоїсь “Справедливості” ми писати не будемо з тієї причини, що їх писати особливо немає про що.
Можливо, є кандидати, можливо навіть стоять агітаційні намети, але партій немає.
Проблема в іншому. Навіть у політиків справжніх закінчилася змістовна частина діалогу з виборцями.
Ну, ось беремо, наприклад, “Блок Петра Порошенка”. Ігнорування кадрового питання всередині президентської фракції БПП, що у кінцевому рахунку вилилося в те, що з неї втік до “Батьківщини” (!) її колишній лідер Крученюк. А інші депутати порозбіглися по усьому спектру політичного поля — від ОПЗЖ, до УСГ.
На фронті змагання за посаду Вінницького міського голови все стабільно. Моргунов діє так, начебто він уже виграв вибори (що є близьким до істини).
Сергій Кудлаєнко продовжує використовувати тактику формулювання альтернативи, що нібито є “два кандидати”. Ну, принаймні технологічно це грамотно.
Неграмотно діє Сергій Кармаліта, який ввалює шалені кошти у рекламу “соціології” із власними захмарними рейтингами.
Ну, й зовсім в іншому вимірі реальності перебуває кандидат від “Батьківщини” Наталія Солейко.
“Батьківщина” все таки силиться щось сказати, що вона “може”. Виходить так собі.
Так, бізнесмен Коробкін пропонує вирішити проблему транспортного сполучення у центрі міста: “Розширити проїжджі частини магістральних вулиць та створити виділені полоси для громадського транспорту, а ще – створити мережу муніципальних паркінгів. Проїзд по вулиці Соборній потрібно відкрити для всіх, а не тільки для “обраних” і щоб не заважати пішоходам – побудувати там підземний перехід”.
Шановні читачі, ви у цьому абзаці взаємовиключних пропозицій не бачите? Соборну пропонують: а) відкрити для всіх, але б) створити “виділенку” для громадського транспорту (а заважати один одному вони не будуть?); у той же час в) перкопати Соборну, будуючи підземний перехід. Де? Біля міськвиконкому, щоб він вів під “Савой”?
Зрозуміло, чому такі непорозуміння з’являються в інформаційному просторі. Виборчому штабу слід відпрацьовувати гонорари, а те, що у меседжах кандидата плутаються факти і висновки — справа десята.
У Вінниці «Опозиційна платформа – За життя» безкоштовно пригощала кашею та чаєм біля Вежі. Частування кашею та чаєм супроводжувалось виступом духового оркестру, поруч стояв банер із зображенням кандидатки до Вінницької міської ради від осередку партії «Опозиційна платформа – За життя» Олени Лепей та намет із символікою цієї партії, з якого розповсюджували агітаційну продукцію. Тут і коментувати немає чого. Ще б цукерки роздавали.
Все кулуарно, все нецікаво.
“Слуга народу” тренд рейтингу якоъ крокує до межы прохыдного бар’єру, намагається вичавити максимум із адміністративних можливостей.
Крім, можливо, “Партії Вінничан”, яка єдиною спромоглася вийти на відкриту пресконференцію. І, зрештою, “Партія Вінничан” стала єдиною, чию передвиборчу програму аналітики “Громадського простору” похвалили за конкретність.
Тут, принаймні, є змістовна частина, що відзначають й на центральному рівні.
Ну, і наостанок похвалимо “Голос”. До числа найвпливовіших жінок України увійшла Олександра Устінова, яка родом з Вінниці, пише видання “Фокус”. За версією читачів сайту видання, народна депутатка від партії “Голос” посіла 32 місце у загальному рейтингу ТОП-100 “Найвпливовіші жінки України” та 12 місце у рейтингу “Лидеры и рулевый”.
Видання, яке перебуває у полі міжнародної грантової мережі Джорджа Сороса похвалило депутатку від політпроєкту, за яким також стоять ці структури.
Залишився тиждень. А відтак підіб’ємо підсумки.
У будь-якому випадку кінцевий результат буде саме таким, який заслужили вінничани.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими