Черговою точкою напруги на політичній арені Вінниччини стало питання реорганізації обласних бібліотек.
Депутати вирішили об’єднати Вінницьку обласну бібліотеку для дітей та юнацтва ім. Франка (вул. Соборна, буд. 24) та Вінницьку обласну бібліотеку для юнацтва (вул. Л. Толстого, буд. 22) шляхом злиття у юридичну особу – Вінницьку обласну бібліотеку для дітей та юнацтва ім. І.Я. Франка.
Дві бібліотеки планували перенести на вулицю Л. Толстого, буд. 22.
Таким чином приміщення бібліотеки на Соборній 24/26 вивільниться.
Місцеві активісти впевнені, таке переселення сталось тому що на це приміщення “положив око” один з місцевих бізнесменів.
Заступник голови облради Ігор Івасюк вважає реорганізацію бібліотек правильною, так як обласний бюджет зекономить кошти, а бібліотека отримає власне приміщення:
“Протягом 10 років обласна дитяча бібліотека орендує приміщення на вул. Соборній, орендна плата складає близько 400 тисяч гривень на рік. Тепер же бібліотека отримає власне приміщення. Для відвідувачів книгозбірні зміниться лише місце розташування, яке, до речі також розташоване у центральній частині міста – на вулиці Льва Толстого. Окрім того, читачі будуть обслуговуватися в значно кращих умовах”, – прокоментував рішення заступник голови облради Ігор Івасюк.
У підсумку на сесії, за об’єднання та переселення бібліотек проголосувало 56 депутатів.
Жоден з депутатів Вінницької обласної ради, з жодної фракції не виступив проти реорганізації, об’єднання та переселення бібліотек з вул. Соборної на вул. Л. Толстого.
Єдина хто відзначив, що буде голосувати проти – депутатка від “Батьківщини” Людмила Щербаківська.
А ось на захист, чи проти ініціативи такої реорганізації охочих виступити не знайшлось.
Всю сесію облради тихо просидів і зазвичай гіперактивний молодий депутат від “Слуги народу” Євгеній Шаповалов. Можливо у фракції починають здогадуватись про наслідки такої активності?
Читати: Як депутат-однопартієць “підставив” вінницького губернатора
Промовчала й решта президентської фракції. Хоча, буквально днями “Слуга народу” у Вінницькій області бадьоро звітувала про збереження бібліотеки та будинку культури у Жмеринці.
Для того щоб зберегти бібліотеку та БК у Жмеринці:
▪️Народна депутатка «Слуги Народу» Ірина Борзова направила звернення на Міністерство культури.
▪️Депутати фракції «Слуга Народу» Жмеринської міської ради навіть ініціювали позачергове засідання сесії, щоб вирішити питання фінансування закладу.
Підсумок: на сесії Жмеринської міської ради прийняли рішення, яким передбачено виділити кошти на утримання єдиного в громаді Будинку культури та бібліотеки.
На сесії ж Вінницької обласної ради 56 депутатів вирішили переселити бібліотеку з Соборної, а місцеві активісти оголосили всім ініціаторам та тим хто підтримав це рішення, інформаційну вендетту.
Після місцевих виборів політична парадигма діяльності обласної ради змінилась.
Тепер будь-яке негативне рішення депутатського корпусу в першу чергу лягає репутаційною плямою на “Українську стратегію Гройсмана”, яка має фактично монобільшість в раді, її депутатів та самого лідера цієї партії.
Як це вже було минулого разу, коли в результаті інформаційного резонансу по розподілу земельної ділянки обласного онкоцентру, ініціатива декількох депутатів УСГ спричинила хвилю негативу на всю політичну силу та кримінальну справу Нацполіції по публікації в обласній газеті, підписаної пресслужбою Вінницької облради з фейковим прізвищем працівника виконавчого апарату ради.
Цьому сприяли місцеві активісти, публічна підтримка народного депутата від партії “Голос” Олександри Устінової, публікації Руху “Чесно” та на “Українські правді” і численні перепости та інтерпретації цих подій.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.