Глибока криза будь-якої системи починається з того, що вона (система) не здатна очиститися від елементів, що становлять небезпеку для всієї її матриці. Такі елементи діють у відповідності до своїх правил, не зважаючи на норми системи, однак в центрах прийняття рішень останньої чогось (політичної волі, рішучості) не вистачає, щоб від таких вірусів очиститися.
Telegram-канал «Воєнно-політична арена Вінниччини» провів опитування читачів на тему їхнього ставлення до перебування одного з керівників обласної організації “Партії регіонів” на посаді заступника голови Вінницької ОВА.
В свій час заступник начальника Вінницької ОВА Андрій Кавунець працював заступником голови “Партіїї регіонів” у Вінницькій області. Очолював ідеологічне управління партії Януковича, активно займався виборами від біло-голубих, був одним з основних спікерів “регіоналів” на Вінниччині. Обирався депутатом облради та балотувався від ПР у парламент.
Читати: Як кадрові рішення на Вінниччині впливають на рейтинг Зеленського
Опитування виявилося цілком репрезентативним, оскільки у ньому взяли участь понад 930 осіб – а цього достатньо навіть в масштабах області.
Реакцією на інформацію про перебування колишнього соратника Віктора Януковича були наступні відповіді:
- «Довіра до партії «Слуга народу» та Володимира Зеленського втрачена остаточно» – 42%.
- «Для мене нічого не змінилося» – 21%.
- «Розчаровуюсь у Володимирі Зеленському та партії «Слуга народу» ще більше» – 16%.
- «Важко відповісти / немає відповіді» – 13%.
- «Буду ще більше підтримувати партію «Слуга народу» та Володимира Зеленського і його кадри на місцях» – 8%.
Якби ми ставили собі за мету покритикувати правлячу партію, то звернули б увагу на показники розчарування – 16%, судячи з відповідей, – часткового (яке ще можна повернути), 42% – остаточного.
Але такої мети в нас немає, до того ж розуміємо, що окремий персонаж навіть у межах області зіпсувати загальний особистий та партійний рейтинг президентської партії не може. На показники підтримки впливає безліч факторів, у тому числі глобального характеру.
Натомість, більш цікавими для аналізу є дві інші цифри: рівень підтримки (8%) та сумарна байдужість (34%).
Підтримка – це фактичний рейтинг «Слуги народу» у Вінницькій області станом на сьогодні. І наростити його доволі проблематично з огляду на загальний антирейтинг 50%+
Байдужість – 34% – свідчення не лише розчарування, а й відсутності перспектив у пропрезидентської команди (як би вона не називалася під час майбутніх виборів – «Слуга народу», «Блок Зеленського», «Дія» або ще якось) повернути собі симпатії майже третини виборців. Як не складно здогадатися, вся ця маса, у випадку дипломатичного завершення нинішньої війни (оптимально – встановлення справедливого миру), скасування воєнного стану та призначення президентських, парламентських і місцевих виборів, – буде потенційним джерелом голосів для опозиційних політиків та партій.
І дана особа, стосовно якої проводилося опитування, вплинути на ситуацію ніяк не зможе, оскільки поки що нейтрально-байдужа третина виборців не бачить у ньому гравця, який міг би посилити президентську команду.
Тому постає питання: «А навіщо потрібен нинішній правлячій структурі відверто токсичний елемент, який до кінця політичної кар’єри буде нести «шлейф» “Партії регіонів”?
Відповімо на це фразою з початку цієї публікації – справа у системній кризі. У тому, що окремий громадянин, присутність якого лише шкодитиме рейтингу і перспективі партії, все ж зумів знайти важелі впливу на діяльність всієї владної моделі на обласному рівні.
Його інтерес – утриматися в кріслі – є зрозумілим.
Інтерес владної команди – ні.
Швидше за все, справа виглядає так, що Вінницька область є малоцікавою на центральному рівні, а від неї уже не очікують скільки-небудь серйозних відсотків за нинішню правлячу команду. Тому й змирилися з тим, що місцеві діячі поводяться так, як їм заманеться, у тому числі у кадрових питаннях.
Але попередній досвід свідчить, що за одним таким чужорідним «елементом» обов’язково підтягнуться й інші, більш серйозного гатунку. А тому стартову позицію у майбутньому змаганні на виборах на теренах Вінниччини для «Слуги народу» уже можна вважати програшною.
Винних у цій ситуації шукати годі, адже ще раз наголосимо – не стільки присутність ексрегіонала у кріслі одного з керівників області, скільки відсутність чіткої реакції на неї є свідченням наявності системної помилки.
ІТ-фахівці добре знають: сторонній вірус може й не нанести серйозної шкоди операційній системі, але користі від нього не буде точно.
Підписуйтесь на наш TELEGRAM → https://t.me/politarenainfo1