• 25 жовтня у Берліні відбувся представницький україно-німецький форум, присвячений питанням відбудови України та співпраці вітчизняного бізнесу з європейським. На конференції виступили канцлер Німеччини та Президент України.

Учасники заходу зробили акцент на тому, що процес відбудови України триватиме паралельно з її інтеграцією в Евросоюз.

«Коли ми відбудовуватимемо Україну, то ми це робитимемо, маючи на увазі Україну, як члена ЄС. Це означає розбудову системи постачання, транспортної галузі, а також транспортної мережі так, щоб Україна була повністю поєднана з внутрішнім ринком ЄС», – заявив господар зустрічі німецький канцлер Олаф Шольц.

Олаф Шольц

Крім того, він зазначив, що це означає відкритість експортних каналів для української продукції, зміцнення українських компаній і водночас просування розвитку сталої, продуктивної промисловості й агровиробництва.

Зі свого боку, українська сторона наголосила на винятковій важливості співпраці нашої країни з ЄС.

“Зараз ми вийшли на той рівень у відносинах, на який Україна давно заслуговує. Значення й масштаб нашої країни усвідомлюються. Люди знають, що ми можемо дати нашому спільному європейському дому. Люди бачать, що ми вже даємо. І всі ви, учасники й учасниці конференції, добре знаєте, що ми можемо дати, – звернувся до учасників конференції Президент України Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський

При цьому він наголосив на тому, що Україна — це фізична безпека Європи від будь-якого нового удару російської тиранії. Україна – це енергетична безпека Європи, гарант продовольчої безпеки світу, а також потужний промисловий активність

“Наша виробнича культура, наші природні ресурси, географічне розташування, суспільні традиції дають змогу завдяки поєднанню українського та загальноєвропейського потенціалів дати новий імпульс економічному життю всього ЄС. Це економічне зростання й робочі місця для українців і для всіх європейців”, – сказав В. Зеленський.

Денис Шмигаль

Українську делегацію на заході очолював премь’єр-міністр Денис Шмигаль, у її складі був Заступник Голови правління МХП, Президент «МХП Еко Енерджи», одна з ключових фігур ГО “Ми — Вінничани” Олександр Домбровський.

Олександр Домбровський

“Незважаючи на війну, Україна має глобальну місію – нагодувати світ. Зміни клімату суттєво корегують моделі ведення бізнесу та змушують компанії бути екологічно відповідальними. Енергетична безпека набуває особливої актуальності сьогодні не тільки в Україні та ЄС, а й на рівні окремих компаній, зокрема й МХП. Тому до вирішення всіх цих проблем потрібно підходити в комплексі, що можна прослідкувати на прикладі бізнес-моделі МХП”, – підкреслив у власному виступі на конференції О. Домбровський.

Також він розповів про інноваційні ініціативи МХП у напрямку розвитку альтернативної енергетики.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.