Які пріоритети у власній законотворчій діяльності є у народних обранців від Вінниці – Максима Пашковського та Анатолія Драбовського?
“Політична Арена Вінниччини” аналізувала КПК парламентарів від Вінниці.
Обласний центр Вінницької області у Верховній Раді репрезентують два народних депутати. У 2012-му році вибори в 11 і 12 округах виграли Олександр Домбровський та Петро Порошенко. У 2014-му Домбровський повторив свій успіх, а тодішній президент України Петро Порошенко делегував на 12-й округ свого сина – Олексія, який також виграв змагання без проблем.
За п’ять років – на «зеленій хвилі» – коли українці схильні були голосувати за будь-кого, хто балотуватиметься від «Слуги народу», на виборах у Вінниці перемогли маловідомі мешканцям міста кандидати.
Юрист (засновник проекту «Юридична клініка “Швидка юридична допомога”») і підприємець (директор торговельної фірми «Панчер Солюшнс») Максим Пашковський отримав 26,62% голосів виборців в 11 окрузі; Ректор Вінницького кооперативного інституту Анатолій Драбовський набрав 33,22%. Обидва народних обранці вступили до фракції «Слуга народу».
Сьогодні Пашковський є членом комітету з питань транспорту та інфраструктури, Драбовський працює у бюджетному комітеті.
Відповідно до даних (частково обмежених у зв’язку з воєнним станом) офіційного порталу Верховної Ради, у 2019-му році Пашковський виступив співавтором 3 законопроєктів, у 2020-му – 17, 2021-му – 15, 2020-му – 9, 2023-му – 3.
Серед останніх – «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України та інших законів щодо встановлення кримінальної відповідальності за порушення законодавства про санкції», «Про Звернення Верховної Ради України до Парламентської Асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ПА ОБСЄ) та парламентів її держав-учасниць щодо неприпустимості участі членів парламенту російської федерації в роботі статутних органів Асамблеї», «Про звернення Верховної Ради до Грузії, Європейського парламенту, Ради Європейського Союзу, Європейської Комісії, Парламентської Асамблеї Ради Європи та парламентів держав-членів Європейського Союзу щодо необхідності негайного переведення третього Президента Республіки Грузія (2004 – 2013 рр.), громадянина України Міхеіла Ніколозовича Саакашвілі на лікування за кордон».
Читати також: Вінницькі фігуранти «Харківських угод»
Також Максим Пашковський виступив ініціатором внесення 6 поправок в інші законодавчі акти.
Прізвище Анатолія Драбовського є під 2 законопроєктами, внесеними у 2019-му році, 11 – у 2020-му, 41 – у 2021-му, 41 – у 2022-му, 27 – у цьому році.
Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика
Втім, така законодавча активність не має вводити в оману, адже близько 1/3 усіх поданих документів – це підтримка Звернень та Заяв Верховної Ради. Також Драбовський 8 разів виходив з поправками, більшість з яких стосувалися статей Державного бюджету.
Слово «Вінниця» у законодавчих ініціативах обох нардепів не фігурує.
Загальну статистику виступів обох вінничан, які представляють обласний центр у парламенті, з огляду на закритість частини інформації, навести непросто, але наприклад, за 2021 рік, як підрахувала ГМ «Опора», Драбовський та Пашковський були у групі аутсайдерів. Драбовський виступав у 2021 році тричі, Пашковський не брав слова жодного разу.
Для порівняння – у 2021 році найбільше серед вінницьких мажоритарників правом виступу скористалась Лариса Білозір (81 виступ загальною тривалістю майже 2 години).
Тож коефіцієнт корисної дії обох народних обранців від Вінниці у парламенті підрахувати непросто, але одне можна сказати точно.
У порівнянні з нардепами, які представляли наше місто у Верховної Раді у попередніх скликаннях (Порошенко, Домбровський, Кудлаєнко), Вінниця явно не є у переліку пріоритетних напрямків для нинішніх парламентарів.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo