Наше видання провело опитування з приводу потенційних шансів на перемогу Володимира Гройсмана на виборах міського голови Вінниці, якщо така нагода колись станеться.

Причиною для подібного припущення стало те, що закриті соціологічні дослідження фіксують остаточне падіння рейтингів партії Володимира Гройсмана на загальнонаціональному рівні.

Водночас проведені на рівні Вінниці подыбны опитування фіксують зниження схвалення діяльності мера Вінниці Сергія Моргунова та суттєве зростання його антирейтингу.

Сумарно це може призвести не лише до зникнення “Української стратегії Гройсмана” з “топів” на загальноукраїнському політичному майданчику, а й до втрати командою Гройсмана, представником якої є Моргунов, контролю над ключовим фінансово-політичним активом цієї команди – Вінницею.

У такій конфігурації не виключено, що експрем’єр прийме рішення балотуватись на наступних місцевих виборах в мери Вінниці. Краще, як то кажуть, синиця у руках.

Опитування, у якому, станом на 2 листопада, взяли участь 4 тисячі читачів (а це значна вибірка як для Вінниці) показало наступні цифри:

Сергія Моргунова готові підтримати 11% респондентів, або 441 голос

Володимира Гройсмана — 38%, або 1512 голосів

Варіант “Будь-який інший кандидат, який не належить до команди Гройсмана-Моргунова” — 51%, або 2047 голосів

Таким чином, чи не вперше з 2006-го року, коли Гройсмана було вперше обрано міським головою Вінниці, учасники опитування (а це, зрозуміло, переважно вінничани) обирають варіант — “Будь хто, аби не він та члени його команди”. І це вже виклик не нинішньому міськвиконкому та його очільнику, який (див. розрив між його особистим рейтингом та показниками довіри до його політичного керівника – Сергій Моргунов очолює обласний осередок УСГ ред.) так і не вийшов з тіні свого колишнього начальника.

Результати опитування щодо мера Вінниці

Це — загроза всій системі, яку різні команди технологів Гройсмана старанно вибудовували останні 16 років.

Нагадаємо, що у 2010-му та 2015-му політичні проєкти Гройсмана “Совість України” та “Вінницька європейська стратегія” йшли на виборами з відвертими гаслами: “Нам потрібна більшість у міській раді”. І перемагали. Що передбачало погодження вінничан з обраним курсом.

Однак, всьому настає кінець. І, можливо, регулярні скандали із забудовами, знищеннями зелених насаджень, корупційні оборудки (Микитась), про які дізнавалася вся країна, глухота до думок мешканців міста під час закриття пологового будинку, провалена робота з належного облаштування сховищ.

До цього слід додати і спільні проблеми переважної більшості українських політиків, які після початку повномасштабної агресії росії не можуть знайти своє місце на політичні арені, бо головним показником довіри суспільства до політиків зараз є приналежність, чи не приналежність політика до Збройних Сил та захисту України зі зброєю в руках.

Все це сумарно призвело до того, що мешканці обласного центру просто бажають змін.

Читати: Два роки після місцевих виборів. Чим запам’яталась у Вінниці 16-та річниця господарювання «батьків міста»

І зміни ці можуть початися зі зміни владної команди у штурвала муніципального управління.

Питання лише у тому, хто, з якою командою і програмою зможе кинути виклик нинішній міській владі Вінниці.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.