Про це розповів “Політичній Арені Вінниччини” керівник ГО “Ми-Вінничани”, доктор економічних наук, голові Вінницької овальної 2015-2019 Валерій Коровій.
Люди в громадах говорять, що не помічають кардинального скорочення апарату місцевих чиновників. Як і чому так сталося? І чому є диспропорція між зарплатами керівників в громадах і рядових працівників? Зокрема, в бюджетній сфері.
Можливо це вас здивує, але збільшення чисельності апаратів в органах місцевого самоврядування прогнозувалося на початку реформи. Тому що, наприклад, у Вінницькій області 63 громади. Скоротили 21 райдержадміністрацію. І ніби то чиновників поскорочували. Натомість, у кожній із 63 громад з’явилися свої апарати. З відділами соцзахисту, освіти, охорони здоров’я, культури та спорту тощо. Це об’єктивні речі. Але є питання до їх функціоналу, до того, що вони роблять, як вони працюють. Це вже питання на відкупі у місцевого органу самоврядування, і в першу чергу – від голови громади. І 11 відсотків, тих хто задоволений реформою й свідчить про те, що в цій сфері відбувається багато деструктивного.
Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика
Стосовно диспропорції у зарплатах, то хочу сказати, що є в громадах механізми це скоротити. Як це було зроблено нами у лікарняній сфері не так давно. Коли було створено Центри первинної медицини , запроваджено інститут сімейних лікарів з відповідними виплатами.
Але залишається проблема у лікарнях колишніх районних, так званих, лікарнях другого рівня. І до сьогоднішнього дня ця проблема не вирішена. Перш за все, на законодавчому рівні. І от виникає така ситуація, коли сімейний лікар отримує більше, ніж хірург, лор, травматолог чи інший фахівець. І це проблема. На превеликий жаль у міністерстві охорони здоров’я лише починається дискусія на тему, у якому напрямку розвивати другу ланку медичної допомоги.
Взагалі, попереду – дуже багато роботи. І цю роботу треба виконувати, доводити до логічного фінішу реформу місцевого адміністративного устрою, і входити в число цивілізованих держав, де ці проблеми давно зняті, і немає жодних дискусій у суспільстві щодо функцій і можливостей громад. Треба довести цю реформу до логічного кінця, тоді місцеве самоврядування користуватиметься таким же авторитетом у суспільстві, як у наших найближчих сусідів, в Польщі чи Румунії. За цих умов місцева влада працюватиме на користь мешканцям громад і державі.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo